Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta micro sdxc samsung 64gb przestała działać

segasunset 03 Mar 2018 09:59 1278 25
  • #1 03 Mar 2018 09:59
    segasunset
    Poziom 5  

Czołem,

Przeszukałem forum ale pomocy nie znalazłem, dlatego zakładam nowy temat.

Posiadam telefon HTC u11 do którego zakupiłem kartę pamięci micro sdxc 64gb samsunga. Karta kupiona mniej niż rok temu.
    W tygodniu podczas nagrywania filmów zauważyłem, że te bardzo długo się zapisują. Wcześniej trwało to ułamek sekundy, teraz zaś sekund kilka, do kilkunastu. Tego samego dnia wieczorem zrobiłem ostatnie nagranie - podczas zapisu pojawiła się informacja, iż nie można zapisać nagrania z powodu braku pamięci, choć wolnych było około 30gb. Wyszedłem z aplikacji aparat i na pasku powiadomień zobaczyłem ikonkę informującą o braku karty pamięci, zaś sam telefon co chwilę krzyczał, że nie włożono karty. Uruchomiłem ponownie telefon, ale problem nie zniknął, wyjąłem kartę, przetarłem chusteczką i uruchomiłem telefon ponownie, ale problem nie zniknął.

Bardzo istotnym jest to, że:

1. Kartę pamięci sformatowałem w urządzeniu jako pamięć wewnętrzną (Czynność ta miała przede wszystkim przyspieszyć zapis i odczyt plików, wcześniej osobno miałem wyświetlaną pamięć urządzenia i pamięć karty - pomimo ustawień wszystko zapisywało się w pamięci urządzenia, zaś karta pamięci była pusta. musiałem wszystko na kartę przenosić ręcznie) Po tym formacie telefon widział jedną wspólną pamieć i moje niedogodności chwilowo zniknęły.

2. W urządzeniu skorzystałem z opcji zabezpieczenia karty sd, otóż miała być ona możliwa do odczytu jedynie w moim urządzeniu.

3. Obecnie z urządzenia wyjąłem kartę sd, ale ten wciąż krzyczy o brak pamięci, nawet jeśli włożę inną kartę pamięci, nie wspominając już o tym, że pamięci urządzenia też jest sporo wolnej - zakładam, że to efekt połączenia obu pamięci. Jedyne co urządzenie proponuje mi z kartą zrobić, to użyć opcji zapomnij i wyraźnie mnie informuje, że wówczas stracę pliki.

Telefon podłączony kablem usb do komputera z systemem windows: pusty folder htc
    Karta pamięci podłączona do komputera z systemem windows: krzyczy sformatuj
    Programy do odzyskiwania plików ściągnięte z internetu: żaden nie odzyskał choćby jednego zdjęcia.

Wszelkie zdjęcia, filmy, dokumenty, etc. z pamięci kompletnie wyparowały, natomiast aplikacje działają normalnie (facebook, gmail, mbank, netflix, skycash, battlefield companion, soundcloud - dla przykładu, działają poprawnie) choć teoretycznie pamięć nie jest dostępna. Zapewne system aplikacje upychał w pamięci urządzenia, resztę zaś na karcie sd choć dla użytkownika obie pamięci widoczne były jako jedna wspólna.

Co robić? Moje pomysły się skończyły, odzyskiwanie danych przez firmę to nie mały koszt a na zdjęciach i nagraniach uwieczniona jest moja Córka, która ze mną nie mieszka. Około cztery tysiące zdjęć, z czego na około dwóch tysiącach jest moje dziecko. Całość z ostatnich paru miesięcy, gdzie oczywiście nie zrobiłem żadnej kopii ani backupu... Bardzo mi zależy na odzyskaniu plików, jeśli będzie trzeba, to zapłacę laboratorium. Póki co proszę o pomoc Was.

Pozdrawiam,
    Damian

0 25
  • #2 03 Mar 2018 10:52
    Ireneo
    Poziom 40  

250 zł około zapłacisz za odzysk zdjęć.Przy czym sama diagnoza kosztuje około 150.

0
  • #3 03 Mar 2018 10:53
    michal_aniol
    Poziom 32  

Niestety padłeś ofiarą "troski o konsumenta". Producenci telefonów wprowadzili ostatnio możliwość szyfrowania danych na karcie którą używasz w telefonie. Jeśli to zrobisz (a zrobiłeś) to karta taka może być odczytana TYLKO w tym telefonie. W koputerze już jej nie odczytasz bo jest szyfrowana. Jeśli w telefonie przywrócisz np. ustawienia fabryczne karty również NIE ODCZYTASZ. W niektórych przypadkach jest możliwość rozkodowania danych z takiej karty ale wszystko zależy jak jest zaszyfrowana.
    Karty oczywiście nie formatuj ani pod telefonem ani pod komputerem. Napisz na początek czy karta jest widoczna z poprawną pojemnością w komputerze.

0
  • #4 03 Mar 2018 11:04
    segasunset
    Poziom 5  

250? Dzwoniłem do firmy która dane odzyskuje, to dostałem informację, że tysiąc złotych to minimum, diagnostyka za darmo i że muszę dostarczyć telefon z kartą sd i na minimum tydzień czasu u nich zostawić.

Niczego nie formatowałem, nie wymazywałem ani nie zapominałem karty, nie przywracałem też ustawień fabrycznych, bo wciąż mam nadzieję odzyskać dane na których cholernie mi zależy.

Wszelkie programy do odzysku pokazują prawidłowo pojemność karty, z tym, że jak gdyby była pusta.

Pojawiała się też nazwa systemu plików RAW

0
  • #5 03 Mar 2018 12:12
    michal_aniol
    Poziom 32  

Włóż kartę do telefonu, podepnij telefon pod komputer i spróboj zrobić kopię karty do pliku binarnego.

0
  • #6 03 Mar 2018 12:19
    segasunset
    Poziom 5  

michal_aniol napisał:
    Włóż kartę do telefonu, podepnij telefon pod komputer i spróboj zrobić kopię karty do pliku binarnego.

To znaczy? Jak mam to zrobić? Jak wykonać taką kopię?

Jeśli podłączę telefon mający w sobie ową kartę pamięci kablem usb do komputera, to komputer widzi urządzenie o nazwie HTC zaś folder tego urządzenia jest pusty.

0
  • #7 03 Mar 2018 12:25
    michal_aniol
    Poziom 32  

Poczytaj forum, było wiele razy na ten temat. Może być tak również że taka kopia nie będzie możliwa ze względu na brak widoczności karty pamięci w systemie po podpięciu telefonu.

0
  • #8 03 Mar 2018 12:57
    pidar
    Spec od pamięci masowych

Czy na pewno Twoje zdjęcia nie były kopiowane :?:
    https://photos.google.com/search

Samą kartę trzeba przejrzeć w HxD, będzie wiadomo czy warto robić kopię.
    https://mh-nexus.de/en/hxd/

0
  • #9 03 Mar 2018 13:41
    segasunset
    Poziom 5  

pidar napisał:

Niestety nie. Po wielu problemach aplikacji google zdjęcia zrezygnowałem z używania jej, również wyłączyłem synchronizację. HTC u11 nie posiada własnej galerii zdjęć - dodają od razu zdjęcia google. Teraz cholernie żałuję... już wówczas powinienem był przenieść wszystko na komputer i zrobić porządek z aplikacją.

Samą kartę trzeba przejrzeć w HxD, będzie wiadomo czy warto robić kopię.
    https://mh-nexus.de/en/hxd/

Nie potrafię korzystać z HxD - niezależnie od źródła z jakiego pobieram, pomimo wybrania wersji PL widzę jedynie znaki zapytania - każda funkcja programu to znaki pytajniki.

0
  • #10 03 Mar 2018 13:45
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Równie dobrze można to zrobić poprzez DMDE w trybie hex.

1
  • #11 03 Mar 2018 13:54
    segasunset
    Poziom 5  

mati211p napisał:
    Równie dobrze można to zrobić poprzez DMDE w trybie hex.

Mam DMDE - jak to zrobić?

0
  • #12 03 Mar 2018 15:25
    mati211p

Po wybraniu karty z urządzeń fizycznych zamykasz okno partycje, wybierasz z paska Tryb --> heksadecymalny/tekst.

0
  • #13 03 Mar 2018 15:35
    segasunset
    Poziom 5  

michal_aniol napisał:
    Poczytaj forum, było wiele razy na ten temat. Może być tak również że taka kopia nie będzie możliwa ze względu na brak widoczności karty pamięci w systemie po podpięciu telefonu.

Udało się zrobić kopię karty używając HDD RAW Copy Tool. Kopia jest zapisana w formacie imgc i waży 59gb. Pomysły, co dalej?

0
  • #14 03 Mar 2018 15:53
    michal_aniol
    Poziom 32  

Zrób skan po RAW czymkolwiek. Jeśli nie wykryje żadnych sygnatur to znaczy że zrobiłeś kopię zaszyfrowanej karty.

0
  • #15 03 Mar 2018 18:14
    mati211p

Albo przeskanuj oryginał w DMDE. Ponadto "Krzaczki" od pozycji boot sektora, tj. losowe dane też oznaczają zaszyfrowanie

0
  • #16 03 Mar 2018 22:16
    segasunset
    Poziom 5  

mati211p napisał:
    Po wybraniu karty z urządzeń fizycznych zamykasz okno partycje, wybierasz z paska Tryb --> heksadecymalny/tekst.

Tak zrobię jak tylko wrócę do domu i dam znać

Dodano po 5 [minuty]:

mati211p napisał:
    Albo przeskanuj oryginał w DMDE. Ponadto "Krzaczki" od pozycji boot sektora, tj. losowe dane też oznaczają zaszyfrowanie

Próbowałem skanować w DMDE jeszcze zanim rozpocząłem wątek na forum. Pojawiło się wówczas mnóstwo błędów których teraz nie opiszę. Muszę raz jeszcze użyć DMDE i dopiero dam znać.

Pytanie tylko, co ja właściwie wcześniej w DMDE robiłem? Może odzysk zamiast skanu?

Czarna magia...

Dodano po 47 [sekundy]:

mati211p napisał:

Znów nie mam pojęcia o czym mówisz :)

Teraz już wiem, dlaczego odzyskiwanie danych kosztuje tyle kasy ;)

Dodano po 3 [minuty]:

michal_aniol napisał:
    Zrób skan po RAW czymkolwiek. Jeśli nie wykryje żadnych sygnatur to znaczy że zrobiłeś kopię zaszyfrowanej karty.

Skan RAW czymkolwiek - skan czego dokładnie? Tej kopii w formacie imgc? Karty pamięci? Czymkolwiek, mianowicie?

Kopia zaszyfrowanej karty - rozumiem, że to źle i nic mnie to nie urządza?

Wiem, ciężki ze mnie przypadek ale proszę o cierpliwość do mojej tempoty.

0
  • #17 03 Mar 2018 22:25
    mati211p

Nie znamy treści błędów, być może karta uległa fizycznemu uszkodzeniu. Przynajmniej treść komunikatu musiałbyś załączyć.

0
  • #18 03 Mar 2018 22:44
    segasunset
    Poziom 5  

mati211p napisał:
    Nie znamy treści błędów, być może karta uległa fizycznemu uszkodzeniu. Przynajmniej treść komunikatu musiałbyś załączyć.

W domu będę za około półtorej godziny. Wtedy będę działać i napiszę o wszystkim.

Z racji pory zdecydowanie na spokojnie mogę zaczekać do jutra na ewentualne odpowiedzi.

0
  • #19 03 Mar 2018 22:57
    pidar
    Spec od pamięci masowych

segasunset napisał:
    Posiadam telefon HTC u11

pidar napisał:

:?:

0
  • #20 03 Mar 2018 23:35
    segasunset
    Poziom 5  

pidar napisał:
    segasunset napisał:
    Posiadam telefon HTC u11

pidar napisał:

:?:

Nie. Tak jak już pisałem odpowiadając na to pytanie zrezygnowałem (niestety) z używania aplikacji google zdjęcia.

Ponadto, aplikacja HTC na komputerze nie wykrywa prawidłowo mojego telefonu.

0
  • #21 06 Mar 2018 20:18
    segasunset
    Poziom 5  

Jestem. Straciłem chwilowo komputer, ale już mogę działać dalej. wrzucam screeny jakie mam, zaś skan heksadecymalny/tekst w DMDE jest w trakcie (30%)

Dodano po 5 [minuty]:

Próbowałem otworzyć kopię karty sd w OSFMount, oczywiście się nie udało. Karta micro sdxc samsung 64gb przestała działać

0
  • #22 06 Mar 2018 20:25
    mati211p

Pełny skan w DMDE dla FAT, exFAT oraz RAW wykonaj i zamieść wyniki. OSFMount nie działa bo blokuje go Windows jako niezgodny sterownik. Testowałem na Windows XP i tam działało bez problemu. Być może od systemów Windows 7 będzie taki problem.

0
  • #23 06 Mar 2018 20:32
    segasunset
    Poziom 5  

mati211p napisał:
    Pełny skan w DMDE dla FAT, exFAT oraz RAW wykonaj i zamieść wyniki. OSFMount nie działa bo blokuje go Windows jako niezgodny sterownik. Testowałem na Windows XP i tam działało bez problemu. Być może od systemów Windows 7 będzie taki problem.

jakaś alternatywa dla OSFMount? Ciężko będzie mi teraz znaleźć komputer z "xpekiem"

Dorzucam screen z błędu jaki właśnie się pojawił Karta micro sdxc samsung 64gb przestała działać

0
  • #24 06 Mar 2018 20:39
    mati211p

Problem i z urządzeniem i z plikami (faktycznie wygląda, iż dane są zaszyfrowane - tylko 9 plików po RAW (mogą to być omyłkowe sygnatury)). OSFMount w tym stanie struktury logicznej (pewnie zaszyfrowanej) nie pomoże. Dla nowszych systemów może pomóc uruchomić OSFMount uruchomienie systemu z zaawansowanych opcji rozruchu poprzez wybranie opcji "'wyłącz wymuszanie podpisów sterowników", choć jak piszę powyżej niewiele to pewnie zmieni w kwestii odzysku danych.

0
  • #25 06 Mar 2018 20:45
    segasunset
    Poziom 5  

mati211p napisał:
    Problem i z urządzeniem i z plikami (faktycznie wygląda, iż dane są zaszyfrowane - tylko 9 plików po RAW (mogą to być omyłkowe sygnatury)). OSFMount w tym stanie struktury logicznej (pewnie zaszyfrowanej) nie pomoże. Dla nowszych systemów może pomóc uruchomić OSFMount uruchomienie systemu z zaawansowanych opcji rozruchu poprzez wybranie opcji "'wyłącz wymuszanie podpisów sterowników", choć jak piszę powyżej niewiele to pewnie zmieni w kwestii odzysku danych.

Spójrzmy realnie - takie moje kombinowanie na nie wiele się zda. To jest wyższa szkoła jazdy.

Zajmujesz się odzyskiwaniem plików - załóżmy, że wysyłam Ci telefon wraz z kartą - jakie są szanse na odzyskanie zdjęć? Są w ogóle jakieś czy mam się zacząć godzić z tym, że wszystko bezpowrotnie straciłem?

0
  • #26 12 Sie 2018 22:10
    robertd01
    Poziom 11  

@segasunset
    A nie miałeś włączonej synchronizacji z google-zdjęcia, może dropbox? Może masz je w chmurze na kocie google tylko o tym nie wiesz?

Ja bawiłem się, w odzyskiwanie danych z kart i z HDD/SSD nawet uszkodzonych.
    Bardzo podobną sytuację miał mój kolega, całe wakacje z dzieciakami prawie poszły. Żona podobno ryczała. Ale wsio udało się odzyskać, no niemalże wszystko.
    Ale niestety nie odszyfruję danych.
    Z tym jest problem i faktycznie są firmy, które to zrobią ale cena to pewnie nawet kilka tyś zamiast kilkaset pln.
    Gdybyś nie zaszyfrował to zapewne bym Tobie pomógł.

0
  Szukaj w 5mln produktów