Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

ASUS X55U - Komputer napotkał problem - brak możliwości startu systemu Windows 1

mordo89 03 Mar 2018 10:52 318 3
  • ASUS X55U - Komputer napotkał problem - brak możliwości startu systemu Windows 1

Poziom 2  

Witam,

ASUS X55U, Windows 10, 2GB Ram w jednej kości, HDD 320GB
    Po aktualizacji sterowników (miałem problem bo nie pokazywał się w systemie napęd DVD więc ściągnałem program do aktualizacji sterowników) i ponownym uruchomieniu laptopa za każdym razem otrzymuję komunikat o tym, że "Komputer napotkał problem i zostanie ponownie uruchomiony" Page Fault In Nonpaged Area error. Nie ma żadnej informacji czego dotyczy problem.
    Laptop co chwilę po komunikacie uruchamia się ponownie i tak w kółko, próbuje diagnozować problem i go naprawić, ale po chwili pojawia się ten komunikat i powtarza się wszystko od nowa. Nie ma możliwości uruchomienia trybu awaryjnego, przywrócenia, cofnięcia do stanu początkowego, gdyż po tym procesie i ponownych rozruchu znów pojawia się ten problem. Mogę jedynie wejść do BIOSU, ewentualnie do wiersza poleceń.

Próbowałem podłączyć inny dysk z XP i z nim problem również występuje - po wybraniu XP na chwilę ukazuje się logo systemu i BSOD, więc to nie wina HDD.
    Uruchamiałem narzędzie diagnostyki pamięci systemu Windows z cmd, ale nie wykryło to żadnych nieprawidłowości, po ukończonym skanowaniu laptop uruchamia się ponownie i znów pojawia się ten komunikat. Chkdsk /f /r też zostało zrobione.

Nie próbowałem jeszcze naprawy systemu z nośnika, nie mniej może jest jeszcze coś do zrobienia w tym zakresie co może rozwiązać problem?

Będę wdzięczny za pomoc.

0 3
    Poziom 43  

mordo89 napisał:
    Próbowałem podłączyć inny dysk z XP i z nim problem również występuje - po wybraniu XP na chwilę ukazuje się logo systemu i BSOD, więc to nie wina HDD.

Tego nie był bym pewien.
    Obcy dysk z obcym systemem, może nie pracować poprawnie.
    Podaj SMART dysku z MHDD

0
    Poziom 43  

mordo89 napisał:
    Po aktualizacji sterowników (miałem problem bo nie pokazywał się w systemie napęd DVD więc ściągnałem program do aktualizacji sterowników) i ponownym uruchomieniu laptopa za każdym razem otrzymuję komunikat o tym, że "Komputer napotkał problem i zostanie ponownie uruchomiony" Page Fault In Nonpaged Area error. Nie ma żadnej informacji czego dotyczy problem.

Problem w tym, ze używasz gównianego oprogramowania i na dodatek nie wiadomo po co!

mordo89 napisał:

Tu problemem jest tryb pracy kontrolera/sterownik kontrolera; po drugie nie zawsze da się uruchomić system z innego komputera nawet zmieniając tryb pracy kontrolera.

Skąd wiesz, że to nie problem HDD?

Pobierz: http://www.ultimatebootcd.com/download.html
    Uruchom komputer z pena/płyty z nagranym obrazem i uruchom Parted Magic.
    Zamieść zdjęcie po kliknięciu ikony Disk Health -> Attributes.

0
    Poziom 2  

Ok wypaliłem to iso rufusem i zbootowałem. Poniżej screen

ASUS X55U - Komputer napotkał problem - brak możliwości startu systemu Windows 1ASUS X55U - Komputer napotkał problem - brak możliwości startu systemu Windows 1

0