Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z prędkością internetu domowego T-Mobile.

peaceyo 11 Mar 2018 21:19 9306 51
  • #31 11 Mar 2018 21:19
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Dyskusja która nic nie wnosi, abonament podpisany więc trzeba próbować poprawić istniejący stan rzeczy. T-Mobile korzysta z kilku pasm LTE, trzeba poszukać najmniej przeciążonego. Ewentualnie sprawdzić czy w okolicy nie ma innych mniej przeciążonych stacji bazowych. możliwe też ze dużo lepsze prędkości sa możliwe w technologii 3G , szczególnie na UMTS2100 HSPA+DC. Stąd moje konkretne pytania.

• CControls
  • #32 11 Mar 2018 21:31
    lukaszk-1984
    Poziom 6  

matek451 napisał:
    W jakiej lokalizacji korzystasz z tego T-Mobile, jaki masz router? Z jakiej technologii korzystasz LTE czy 3G na jakim paśmie , z którego BTS-a ? Jakie są parametry sygnału ,DL/UL wieczorami ? Jaka antena zewnętrzna?

Gdzie mogę uzyskać takie informacje? Mam program LTE Watch
    Poniżej Screenshot czy to wszystkie informacje?

Być może da się coś z tego wycisnąć więcej. Nie posiadam wiedzy na temat sieci Mobilnych więc proszę o wskazówki jak to poprawić. Ewentualnie w jakim kierunku najlepiej ustawić moją antenę zewnętrzną na najlepszy nadajnik

Korzystając z tej strony poniżej moja lokalizacja jest przy trasie 513 niedaleko pola golfowego Sand Valley. Mój dom jest na płaszczyźnie a antena na kominie. Absolutnie nic nie zasłania anteny w odległości 200 metrów.
    http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations...%2C2600¢er=54.063587%2C19.631198&zoom=14

Moja antena - http://allegro.pl/antena-dual-4g-lte-44dbi-huawei-zte-crc9-ts9-sma-i5636210113.html

Obecnie mam ustawione w ustawieniach routera aby używał obie anteny. Problem jest taki że w dzień mam czasami 16 Mb/s ale w nocy jak teraz 0.30 i to samo działo się bez anteny.

Modem mam taki - HUAWEI B525

• CControls
  • #33 11 Mar 2018 21:32
    seb235
    Poziom 27  

Rognor napisał:
    I po co tego bronicie? Znanego od bardzo dawna, bo to nie wymysł tego operatora, u nas chyba wprowadził to Plus.

Tylko sieć o której wspominasz wprowadziła FUP który w teorii miał zagwarantować wszystkim podobny dostęp do sieci, poprzez obcinanie prędkości łącza tym którzy korzystali bardziej intensywnie od innych. Do tego cały mechanizm uwzględniał jeszcze obciążenie nadajnika. T-Mobile daje bez limitu w zależności od warunków na nadajniku. To są zupełnie dwie inne sytuacje, jeżeli pisało bez limitu transferu a on był w zestawieniu do T-Mobile gdzie faktycznie tego limitu nie masz.

lukaszk-1984 napisał:
    Dlaczego w okresie testowym jest więcej a tuż po drastycznie spada. Czy to nie są nielegalne praktyki? Oni sprzedają coś bezużytecznego!
    Jestem świadom że nie osiągnę 60 Mb/s ale w testach nigdy nie miałem więcej niż 20 Mb/s i to testując nawet o 6 rano. Zadowoliłbym się 10 Mb/s

Słyszałem różne teorie na temat okresu testowego, tak czy inaczej w sieciach bezprzewodowych każdego typu dostępna prędkość nadajnika dzieli się na ilość klientów. Miałeś problem z lokalnym dostawcą trzeba było próbować go rozwiązać, zadzwonić do Orange czy Netii i dowiedzieć się jak sprawa wygląda. LTE to ostateczność dla osób które już nie mają żadnego wyboru.

• #34 11 Mar 2018 21:37
    lukaszk-1984
    Poziom 6  

Rozważam powrót do lokalnej firmy ale obawiam się że nie będę mógł zrezygnować z T-Mobile. Kiedyś jak pracowałem w UK mój manager planował podłączenie kilku łącz internetowych na podobnej zasadzie jak dyski RAID gdzie prędkość internetu się sumuje w magiczny sposób. Czy ktoś się spotkał z taką technologią.

• #35 11 Mar 2018 21:41
    makosuu

seb235 napisał:
    LTE to ostateczność dla osób które już nie mają żadnego wyboru.

Otóż to. Nie wiem co ludźmi kieruje biorąc LTE (chociaż od radiówki wszystko przeważnie jest lepsze :D ). Ostatnio byłem u babci w bloku i pojawiły się dwa SSID z routerów Huawei od T-Mobile. A w bloku jest dostępny światłowód 600Mb/s...

lukaszk-1984 napisał:
    Rozważam powrót do lokalnej firmy ale obawiam się że nie będę mógł zrezygnować z T-Mobile. Kiedyś jak pracowałem w UK mój manager planował podłączenie kilku łącz internetowych na podobnej zasadzie jak dyski RAID gdzie prędkość internetu się sumuje w magiczny sposób. Czy ktoś się spotkał z taką technologią.

Multiwan - jak najbardziej można tego użyć ale mało serwerów pozwoli na jednoczesne pobieranie z dwóch IP, dla domowego użytkownika to nie ma sensu żadnego.

@lukaszk-1984
    Tak na marginesie ta twoja antena od tych oszustów Signaflex to kompletne badziewie. Przecież zysk 44db zaprzecza prawom fizyki. Stracone pieniądze, oddaj jeśli możesz.

• #36 11 Mar 2018 21:48
    lukaszk-1984
    Poziom 6  

seb235 napisał:
    Rognor napisał:
    I po co tego bronicie? Znanego od bardzo dawna, bo to nie wymysł tego operatora, u nas chyba wprowadził to Plus.

Tylko sieć o której wspominasz wprowadziła FUP który w teorii miał zagwarantować wszystkim podobny dostęp do sieci, poprzez obcinanie prędkości łącza tym którzy korzystali bardziej intensywnie od innych. Do tego cały mechanizm uwzględniał jeszcze obciążenie nadajnika. T-Mobile daje bez limitu w zależności od warunków na nadajniku. To są zupełnie dwie inne sytuacje, jeżeli pisało bez limitu transferu a on był w zestawieniu do T-Mobile gdzie faktycznie tego limitu nie masz.

lukaszk-1984 napisał:
    Dlaczego w okresie testowym jest więcej a tuż po drastycznie spada. Czy to nie są nielegalne praktyki? Oni sprzedają coś bezużytecznego!
    Jestem świadom że nie osiągnę 60 Mb/s ale w testach nigdy nie miałem więcej niż 20 Mb/s i to testując nawet o 6 rano. Zadowoliłbym się 10 Mb/s

Słyszałem różne teorie na temat okresu testowego, tak czy inaczej w sieciach bezprzewodowych każdego typu dostępna prędkość nadajnika dzieli się na ilość klientów. Miałeś problem z lokalnym dostawcą trzeba było próbować go rozwiązać, zadzwonić do Orange czy Netii i dowiedzieć się jak sprawa wygląda. LTE to ostateczność dla osób które już nie mają żadnego wyboru.

Jest to nowe osiedle domów jednorodzinnych więc nie mamy żadnego internetu "na kablu" a o światłowodzie możemy pomarzyć. Jest dostawca lokalny u którego faktycznie prędkość była stała i zgodna z umową ale często coś się sypało po ich stronie i internet nie działał.

Dodano po 1 [minuty]:

makosuu napisał:
    seb235 napisał:
    LTE to ostateczność dla osób które już nie mają żadnego wyboru.

Otóż to. Nie wiem co ludźmi kieruje biorąc LTE (chociaż od radiówki wszystko przeważnie jest lepsze :D ). Ostatnio byłem u babci w bloku i pojawiły się dwa SSID z routerów Huawei od T-Mobile. A w bloku jest dostępny światłowód 600Mb/s...

lukaszk-1984 napisał:

Multiwan - jak najbardziej można tego użyć ale mało serwerów pozwoli na jednoczesne pobieranie z dwóch IP, dla domowego użytkownika to nie ma sensu żadnego.

@lukaszk-1984
    Tak na marginesie ta twoja antena od tych oszustów Signaflex to kompletne badziewie. Przecież zysk 44db zaprzecza prawom fizyki. Stracone pieniądze, oddaj jeśli możesz.

Ja nie chcę pobierać owszem pobieram różne treści związane z moją pracą ale potrzebuję internetu do pracy i dla samej stabilności.

Dodano po 4 [minuty]:

Jaką antenę polecacie i czy ona faktycznie coś poprawi.

• #37 11 Mar 2018 21:49
    seb235
    Poziom 27  

lukaszk-1984 napisał:

To się nazywa load balancing funkcja dostępna np w urządzeniach mikrotika, aczkolwiek jej działanie jest trochę inne. Dla przykładu masz dwa łącza 20 oraz 10Mb/s. Podpinasz je do routera i ustawiasz ich parametry (w sensie przepływności z LTE będzie problem) w momencie kiedy korzystasz z sieci router monitoruje poziom wysycenia łączy. I teraz jeżeli wysycisz łącze 20Mb/s router przełączy resztę ruchu na łącze 10Mb/s. Aczkolwiek nigdy nie będziesz mieć łącza 30Mb/s.

• #38 11 Mar 2018 21:51
    lukaszk-1984
    Poziom 6  

seb235 napisał:
    lukaszk-1984 napisał:

To się nazywa load balancing funkcja dostępna np w urządzeniach mikrotika, aczkolwiek jej działanie jest trochę inne. Dla przykładu masz dwa łącza 20 oraz 10Mb/s. Podpinasz je do routera i ustawiasz ich parametry (w sensie przepływności z LTE będzie problem) w momencie kiedy korzystasz z sieci router monitoruje poziom wysycenia łączy. I teraz jeżeli wysycisz łącze 20Mb/s router przełączy resztę ruchu na łącze 10Mb/s. Aczkolwiek nigdy nie będziesz mieć łącza 30Mb/s.

Rozumiem bardziej bym chciał skorzystać z wysyłania LTE gdzie mam czasami nawet 20 Mb/s. Takiej prędkości nie miałem nawet w UK a u lokalnego dostawcy 10 Mb/s pobieranie czy da się to tak podzielić? Wysyłam dużo plików na serwery + dużo backupu nowych i zmienionych plików.

• #39 11 Mar 2018 21:53
    makosuu

seb235 napisał:
    Aczkolwiek nigdy nie będziesz mieć łącza 30Mb/s.

Jak to nie? Na OpenWrt z mwan3 można to uzyskać ale jak wyżej napisałem nie za bardzo to wykorzystasz poza Speedtestem, bo mało serwerów pozwala na pobieranie z róznych IP.

• #40 11 Mar 2018 21:54
    matek451

Kiepskie parametry sygnału z BTS-a LTE1800NetWorks , Pasłęk, Dworcowa 9. Taki sam BTS przy Św. Wojciecha 6. Na który z nich ustawiona ta niby antena ? Wymuszałeś na B525 pasmo LTE800 za pomocą LTEWatchH? Lepszym narzędziem do zarządzania pasmami na B525jest HManager na Androida http://www.mediafire.com/file/99t05l2dv6vany8/Huawei_Manager_1.1_PL.apk.. Wymuś LTE800 i pokaz screena. Potem to samo wymuszając 3G z UMTS2100 HSPA+DC. T-Mobile na w/w BTS-ach w Pasłęku ma swoje UMTS2100 w DC. Często działa dużo lepiej niż przeciążone LTE. Do każdego pasma pokaż DL/UL. Odłącz tą pseudo antenę i testy zrób z B525 za oknem.

• #41 11 Mar 2018 21:55
    lukaszk-1984
    Poziom 6  

Ok rozumiem to jak można w mojej lokalizacji poprawić moje kiepskie LTE? Załączyłem screenshot z Lte watch
    Może jakaś antena? Albo wykorzystanie obecnej i ukierunkowanie na konkretną stację.

• #42 11 Mar 2018 22:00
    makosuu

lukaszk-1984 napisał:
    Ok rozumiem to jak można w mojej lokalizacji poprawić moje kiepskie LTE? Załączyłem screenshot z Lte watch

Zrób to co napisał @matek451 bo nie kosztuje nic a wiele powie. Zwróc uwagę na ostatnie zdanie.
    A w routerze ustaw wybór anteny na automatyczny.

• #43 11 Mar 2018 22:16
    seb235
    Poziom 27  

lukaszk-1984 napisał:
    Jest to nowe osiedle domów jednorodzinnych więc nie mamy żadnego internetu "na kablu" a o światłowodzie możemy pomarzyć. Jest dostawca lokalny u którego faktycznie prędkość była stała i zgodna z umową ale często coś się sypało po ich stronie i internet nie działał.

A ktoś zgłaszał zainteresowanie takimi łączami poprzez formularz np na stronie Orange? Oczywiście sam nic nie zdziałasz, ale jak wypełni to większa liczba osób z okolicy to może coś ruszy.

Jeżeli jest to nowe osiedle tak jak napisałeś, na pewno wszystko jest gotowe i jedyne czego potrzebujecie to operatora który dociągnie swoje łącze. Swoją drogą dziwne że jeszcze go nie ma bo zazwyczaj deweloper dba o to aby mieszkańcy mieli dostęp do mediów na wejściu. W mojej okolicy stawiają osiedle bliźniaków, pomimo iż końca jeszcze nie widać to światłowód jest już dociągnięty. Może warto popytać?

Poruszając się w okolicy zwracaj uwagę jacy dostawcy są dostępni, a następnie próbuj się dogadać. Dostawcę zlokalizujesz dość łatwo po ulotkach, skrzynkach na elewacji, naklejkach na puszkach na słupach, czy w internecie. Koło mnie osiedla sobie wywalczyły kolejnego dostawce - także się da.

• #44 11 Mar 2018 22:43
    lukaszk-1984
    Poziom 6  

seb235 napisał:
    lukaszk-1984 napisał:

A ktoś zgłaszał zainteresowanie takimi łączami poprzez formularz np na stronie Orange? Oczywiście sam nic nie zdziałasz, ale jak wypełni to większa liczba osób z okolicy to może coś ruszy.

Jeżeli jest to nowe osiedle tak jak napisałeś, na pewno wszystko jest gotowe i jedyne czego potrzebujecie to operatora który dociągnie swoje łącze. Swoją drogą dziwne że jeszcze go nie ma bo zazwyczaj deweloper dba o to aby mieszkańcy mieli dostęp do mediów na wejściu. W mojej okolicy stawiają osiedle bliźniaków, pomimo iż końca jeszcze nie widać to światłowód jest już dociągnięty. Może warto popytać?

Poruszając się w okolicy zwracaj uwagę jacy dostawcy są dostępni, a następnie próbuj się dogadać. Dostawcę zlokalizujesz dość łatwo po ulotkach, skrzynkach na elewacji, naklejkach na puszkach na słupach, czy w internecie. Koło mnie osiedla sobie wywalczyły kolejnego dostawce - także się da.

Obecnie jest niestety tylko jeden dostawca często zawodny na zasadzie internetu radiowego. Kupiłem działki od gminy które owszem są uzbrojone ale nie w światłowód.

Dodano po 17 [minuty]:

matek451 napisał:
    Kiepskie parametry sygnału z BTS-a LTE1800NetWorks , Pasłęk, Dworcowa 9. Taki sam BTS przy Św. Wojciecha 6. Na który z nich ustawiona ta niby antena ? Wymuszałeś na B525 pasmo LTE800 za pomocą LTEWatchH? Lepszym narzędziem do zarządzania pasmami na B525jest HManager na Androida http://www.mediafire.com/file/99t05l2dv6vany8/Huawei_Manager_1.1_PL.apk.. Wymuś LTE800 i pokaz screena. Potem to samo wymuszając 3G z UMTS2100 HSPA+DC. T-Mobile na w/w BTS-ach w Pasłęku ma swoje UMTS2100 w DC. Często działa dużo lepiej niż przeciążone LTE. Do każdego pasma pokaż DL/UL. Odłącz tą pseudo antenę i testy zrób z B525 za oknem.

Tutaj wynik LTEWatchH_2018-03-11(malpa)10.35.39.png
    dla
    Ustawienia anteny na Auto
    Wymuszone 1800 Mhz

Dodano po 41 [sekundy]:

Tutaj wynik speed test http://www.speedtest.pl/wynik/172145734

Dodano po 4 [minuty]:

Plac Świętego Wojciecha i dworcowa są w linii prostej względem mojej lokalizacji i ta pierwsza jest bliżej na górce jakieś 50 metrów wyżej ale otoczona wieloma drzewami na skarpach. Antena na moim kominie jest ustawiona na godzinie 12 Plac Świętego Wojciecha jest załóżmy na godzinie 10. Kiedy ustawiłem antenę na wcześniejszych ustawieniach na godzinę 9 prędkość skoczyła z 0.50 Mb/s do 2.5 Mb/s ale to kilka dni temu jak byłem na dachu. Niedaleko mnie jest jakiś maszt ale nie wiem co tam są za nadajniki. Kiedy nakierowałem antenę właśnie na ten masz prędkość wzrosła.

• #45 11 Mar 2018 22:48
    seb235
    Poziom 27  

lukaszk-1984 napisał:
    Obecnie jest niestety tylko jeden dostawca często zawodny na zasadzie internetu radiowego. Kupiłem działki od gminy które owszem są uzbrojone ale nie w światłowód.

Tak więc pozostaje walczyć o swoje aby na koniec umowy z T-Mobile od której już raczej nie uda Ci się uciec móc skorzystać z normalnej oferty. Jak byś się zdecydował wyślij mailowo zapytanie zamieść w nim jaki typ usług Cię interesuje i w jakiej cenie choćby na podstawie obecnego cennika firmy. Od razu podpowiem że o ile możliwości finansowe na to pozwalają wspominaj o wyższych pakietach np Internet + TV. Na zachętę możesz wspomnieć iż jesteś zainteresowany partycypowaniem w kosztach. Fajnie by było jak by kilku mieszkańców też wysłało podobne zapytania bo zawsze właśnie to jest głównym czynnikiem decydującym o wejściu bądź nie danego operatora.

Obdzwoń też Orange / Netia może któraś z firm ma doprowadzony do okolicy swój kabel rozdzielczy i jest w stanie coś zaoferować.

Może to jest marne pocieszenie ale ja tak samo mieszkam w domku jednorodzinnym i z dostępem do internetu nie jest zbyt ciekawie, aczkolwiek mam do wyboru Netia 16/1 bądź FTTH od lokalnego dostawcy w pakietach maksymalnie 600/120Mb/s i wybór na zasadzie "mniejszego zła". U netii problemem prędkość, u lokalnego zdarzają się dziwne zachowania sieci.

• #46 11 Mar 2018 22:58
    makosuu

Problemem jest przeciążenie BTSa, o czym świadczy DL 5Mb/s przy UL 16Mb/s. Po 24 jak ludzie już pójdą spać powinno być lepiej. Sygnał całkiem niezły, połączenie z BTSem Św. Wojciecha 6.

• #47 11 Mar 2018 23:08
    matek451

Parametry sygnału LTE1800 z Wojciecha lepsze ale przecież router i tak łączy się z tymi dwoma BTS-ami. Antenę ustawia się na konkretny. Na LTE1800 z BTS-ów NetWorks na wiele bym nie liczył, widać ze są przeciążone. Korzystają z nich klienci T-Mobile i Orange. Brak LTE2600 i LTE800 T-mobile w Pasłęku. Sprawdzasz LTE800 i UMTS2100 na 3G. LTE800 działa na BTS-ie Kielminek. UMTS2100 na tych dwóch w Pasłeku.

• #48 11 Mar 2018 23:21
    lukaszk-1984
    Poziom 6  

matek451 napisał:
    Parametry sygnału LTE1800 z Wojciecha lepsze ale przecież router i tak łączy się z tymi dwoma BTS-ami. Antenę ustawia się na konkretny. Na LTE1800 z BTS-ów NetWorks na wiele bym nie liczył, widać ze są przeciążone. Korzystają z nich klienci T-Mobile i Orange. Brak LTE2600 i LTE800 T-mobile w Pasłęku. Sprawdzasz LTE800 i UMTS2100 na 3G. LTE800 działa na BTS-ie Kielminek. UMTS2100 na tych dwóch w Pasłeku.

Jutro sprawdzę i wrócę do tematu. Dziękuję za pomoc

• #49 31 Paź 2018 19:16
    Dulan
    Poziom 26  

Podłączę się.
    Jak to jest z tym LTE w tmobile?.
    Prędkości mam na poziomie 20-60 Mbit/s. Problem zaczyna się kiedy syn gra online, a ja np na telefonie włączę np. YT i oglądam, wtedy u niego ping dochodzi do 500-1500ms czyli koniec grania. To samo gdyby próbował ściągać coś sobie podczas grania.
    Modem LTE 525 z softem na bridge i router Asus RT-ac55u.

• #50 28 Lis 2018 19:38
    adam.berstling
    Poziom 2  

Witam potrzebuje pomocy router od t-mobile model B525s pobieranie na poziomie max 12mb/s ale wysyłanie to 1mb/s max co moze być przyczyna ? 3 kreski zasiegu czasami 4 Problem z prędkością internetu domowego T-Mobile.

• #51 28 Lis 2018 20:26
    matek451

Pokaż speedtest. Słabe parametry sygnału LTE800 z BTS-a T-Mobile Jeziory Wysokie. Jak masz daleko do niego, jaka lokalizacja?

• #52 28 Lis 2018 20:39
    adam.berstling
    Poziom 2  

Do nadajnika w lini prostej około 6km. prędkość pobierania to 15mb/s A wysyl 0.50mb/s mam umowe do 20mb/s Ale ten wysyl mnie denerwuje