Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes/ opel/ ford - Warsztaty samoobsługowe

dsf11 03 Mar 2018 16:26 405 4
  • #1 03 Mar 2018 16:26
    dsf11
    Poziom 4  

Witam,
    ostatnio zacząłem się zastanawiać nad prowadzeniem warsztatu samoobsługowego, dodam tylko, że dysponuję już warsztatem samochodowym. Słyszałem już dużo opinii na temat warsztatów samoobsługowych, ale dalej nie wiem czy ta inwestycja do końca się opłaca. Wychodzę z założenia, że coraz więcej ludzi obecnie ( facetów głównie) lubi grzebać w swoich wozach, więc tym bardziej mogłoby się to udać. W warsztacie mamy dosyć dużo narzędzi różnych firm, mamy testery, maszyny, kanał, podnośnik itp. Chcę również udostępniać warsztat na masową skalę w cenie przykładowo 30 zł/h. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy ma on prawo wypalić? Jeśli nie to dlaczego?
    PS: Jeśli już hejtujecie to powiedźcie chociaż dlaczego, komentarze typu: "chyba cie poe**ło ziomuś to mnie nie ruszą" ;)
    Z góry dzięki za odpowiedzi

0 4
  • #2 03 Mar 2018 17:17
    arturdip
    Poziom 26  

W zasadzie na zgniłym zachodzie to norma a więc powinno się sprawdzić.Problem z narzędziami(tam się wypożycza za dodatkową opłatą chyba że ktoś ma swoje)ale ogólnie bardzo dobry pomysł.

0
  • #3 04 Mar 2018 00:29
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Obawiam, się, że 80% naszego społeczeństwa nie umie uszanować czyjejś własności i będziesz miał poważne problemy czysto społeczne w takim warsztacie jak to ma być masowe zjawisko. Narzędzia zaraz zaczną ginąć, nie da sie ustalić , kto uszkodził tester za 10 koła itd. Nie wiem jak wygląda sprawa od strony prawnej:
    obsługa podnośników przez osoby nieprzeszkolone i nie uprawnione, a co z jakimś wypadkiem?

0
  • #4 07 Mar 2018 04:34
    iron64
    Spec Overclocking

W Łodzi był taki warsztat, nie wiem czy rok pociągnął. Narzędzia pogineły, nikogo winnego. Na koniec ktoś zajumał silnik z podnośnika i się skończyło.
    Ale jak wiemy Łódź to miasto meneli, może we Wrocławiu będzie inaczej. Niestety moje czarnowidztwo nie pozwala na zobaczenia jasnej strony. Niemniej bardzo bym chciał aby takie miejsca powstały i abyśmy nauczyli się korzystać z nich w sposób normalny.

0
  • #5 07 Mar 2018 09:00
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

dsf11 napisał:
    "chyba cie poe**ło ziomuś to mnie nie ruszą"

Moderowany przez CameR:

Zamykam
    Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

0