Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bmw e36 m50b20 1991 - Auto odłącza LPG po dodaniu gazu

chudek10 03 Mar 2018 16:29 1530 13
    chudek10
    Level 6  
    Witam wszystkich , jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość , jednak wszystkie wasze uwagi przyjmę z pokorą :)
    A mianowicie mam problem z gazem w swoim dokurwiatorku Bmw m50b20 z 1991 roku .
    Samochód jakiś tydzień temu postanowiłem zaprowadzić na gaz , gdyż bardzo dużo pali benzyny w szczególności jak się kręci boki , instalacja jaką założyłem niestety używana, którą dostałem w gratisie do samochodu Elpigazu z 2010 roku , reduktor elpigaz vega-i , wtryski niestety nie znana firma , jeżeli będzie trzeba zrobię zdjęcie . Nie obeszło się bez komplikacji , odbierając samochód od gaziarza od samego początku nie chciał chodzić na gazie , falował na obrotach na jałowym biegu , przy przeciąganiu na biegach gaz się wyłączał myślałem że to kwestia regeneracji reduktora która zrobiłem , jednakże nie za bardzo to pomogło . Przy drugiej wizycie u gaziarza , uznał że SYGNAŁ LPG jest za słaby , próbowałem już ze wszystkiego brać ten sygnał (cewki , czujnik położenia wałka rozrządu , w internecie wyczytałem żeby z gniazda diagnostycznego pociągnąć dokładnie pin 1 czarny cienki kabel ) Niestety mój majster od gazu , nadal w swoim komputerku widział że sygnał jest za słaby i na to zwalał problem z LPG . Teraz pytania
    Długo szukałem na internecie wątku o słabym sygnale LPG ale nigdzie nie mogłem znaleźć , czy w ogóle jest możliwy taki problem ?
    Macie jakieś pomysły co może być problemem , gaziarz coś wspominał o sterowniku LPG , wtryski były sprawdzane wszystkie chodzą ?
    Dodam że samochód na benzynie chodzi idealnie , wkręca się w obroty jak trzeba , nie faluje . Wymienione zostały cześci takie jak świece NGK , cewki używane ale sprawne , sonda lambda . Dodam że samochód na jałowym biegu chodzi na lpg ale faluje , całkiem dobrze wkreca się w obroty , problem pojawia się gdy samochód się porusza , bieg 1 ,2 jeszcze spoko , ale już 3 i reszta biegów przy dodawaniu gazu i moje elpidzi wypada . Gdy prędkość jest już około 60 km/g bieg 4,5 i przełączy się na gaz , delikatnie przyspiesza to do 80 gaz się jeszcze nie wyłącza , dopiero przy wyższych prędkościach .
    Z góry dzięki za wypowiedzi , wiem że to samochód który jest źle postrzegany , ale zabawa jest nim przednia i dlatego inwestuje w tego gruza ;)
    Pozdrawiam Michał
    chudek10
    Level 6  
    kkknc wrote:
    Wszystko wskazuje na skład mieszanki. Podgląd podczas jazdy na ciśnienie gazu i wydatek wtrysków.

Gaziarz próbował to ustawić ,ale nie było efektów , uważasz że może nie potrafić tego zrobić ? . Od razu powiem, że nie specjalizuje się w tej firmie gazu , ogólnie jego podejście do swojej pracy ma wiele do życzenia , ale już nic nie zrobię . Podkreślę że doświadczenie ma około dwudziestoletnie.
    chudek10
    Level 6  
    Postaram się to ogarnąć 😉
    kuba20111
    Level 12  
    A filterek gazu to kiedy był zmieniany?
    sebap
    Level 41  
    Wtryski pewnie gruz, czerwone? Reduktor też gruz.
    Ogólnie z g...a bicza nie ukręcisz.
    chudek10
    Level 6  
    No nie panowie , Fitry wszystkie były zmienione , reduktor sam regenerowałem , wszystko tak jak by było ok , a wtryski są czarne
    sebap
    Level 41  
    Regeneracja reduktora do sekwencji to wg. mnie nieopłacalny interes bo częst nie ma poprawy po wymianie jego części. Nowy reduktor do tej mocy nie kosztuje tak wiele.
    Jakie wtryski? Czarne ciut mało mówi.
    Mapsensor sprawny? Jakie ciśnienie gazu?
    chudek10
    Level 6  
    Bmw e36 m50b20 1991 - Auto odłącza LPG po dodaniu gazuBmw e36 m50b20 1991 - Auto odłącza LPG po dodaniu gazuBmw e36 m50b20 1991 - Auto odłącza LPG po dodaniu gazuBmw e36 m50b20 1991 - Auto odłącza LPG po dodaniu gazuBmw e36 m50b20 1991 - Auto odłącza LPG po dodaniu gazu

A interfejsu do gazu niestety nie mam , i pytanko mam czy ogarnięcie tego dużo kosztuje czy tylko kupić kabel i zainstalować program ? Bo jeżeli nie ,to jestem w stanie to ogarnąć