Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A7 - wady zalety? konfiguracja do oceny

aksel_pl 03 Mar 2018 20:44 1551 24
  • #1 03 Mar 2018 20:44
    aksel_pl
    Poziom 25  

Witam
    Przymierzam się do zakupu nowej A7, generalnie będzie to mój pierwszy samochód z wyższej półki.
    Chętnie usłyszę wszelkie uwagi bo jestem już dość blisko zakupu.
    Zastanawiam się również czy rozesłać konfiguracje do różnych dilerów z pytaniem o cene, warto?

Konfiguracja jak poniżej:

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Dlaczego Audi? bo mają najlepsze finansowanie spośród Niemców, oraz cała reszta jest zrównoważona.
    Pozdrawiam!

0 24
  • Deimic Smart Home
  • #2 03 Mar 2018 21:05
    autoas
    Poziom 42  

Sorry za hejt, ale wjeżdżasz z takim tematem tak jakbyś wjechał na dzielnicę bezrobotnych żuli i poprosił o rozmienienie całej pięćsetki.....masz do wydania blisko pół miliona i i roztrząsasz to na forum.....no gratulacje....

8
  • #3 03 Mar 2018 21:15
    aksel_pl
    Poziom 25  

Nie mam do wydania bo nie kupuje za gotówkę.
    To kogo mam się zapytać? ojca? Janusza handlarza? Gdzie mam uzyskać bezstronne wypowiedzi? u dilera?

0
  • Deimic Smart Home
  • #4 03 Mar 2018 22:03
    wichurewicz
    Poziom 24  

aksel_pl napisał:

Zastanawiam się również czy rozesłać konfiguracje do różnych dilerów z pytaniem o cene, warto?

Warto, ja spytałem w trzech miejscach, dostałem oferty na maila, porównałem spokojnie bez popędzania i rozpraszania gadką handlowca walczącego o prowizję. A potem ugrałem 11 tysięcy (przy cenie wyjściowej 115), bo z czystym sumieniem mogłem poinformować, że konkurencja daje więcej dodatkowego wyposażenia w tej samej cenie i się unieśli ambicją.

autoas napisał:
    Sorry za hejt, ale wjeżdżasz z takim tematem tak jakbyś wjechał na dzielnicę bezrobotnych żuli i poprosił o rozmienienie całej pięćsetki.....masz do wydania blisko pół miliona i i roztrząsasz to na forum.....no gratulacje....

Zawsze to jakaś odmiana po zwyczajowym "mam 10 koła na dieselka kombi od dziadka-lekarza, preferowany przebieg 150k, preferowany rocznik 2012, co kupić?".

0
  • #5 03 Mar 2018 22:25
    Ireneo
    Poziom 40  

Pomyśl chłopie logicznie,co bys nowe nie kupił to nie ma jeszcze opinii bo nowe.,a posiadacz takiego audi ma w d..e ten portal.

1
  • #6 03 Mar 2018 22:26
    arekb81
    Poziom 24  

Spróbuj na forum Audi. Taki samochód ze względu na cenę jest poza zasięgiem zainteresowań 99,9% użytkowników tego forum.
    Ale pytasz, czy warto?
    Od siebie dodam; kupujesz na kredyt, czyli nie masz tyle, ile on kosztuje.
    Czy stać cię na stratę wartości tego samochodu?
    Po 2-3 latach będzie to 150-200 tys. zł.

0
  • #7 03 Mar 2018 22:28
    Ireneo
    Poziom 40  

na forum audi biznesmeni też nie piszą....

0
  • #8 03 Mar 2018 22:55
    wichurewicz
    Poziom 24  

arekb81 napisał:
    Spróbuj na forum Audi. Taki samochód ze względu na cenę jest poza zasięgiem zainteresowań 99,9% użytkowników tego forum.
    Ale pytasz, czy warto?
    Od siebie dodam; kupujesz na kredyt, czyli nie masz tyle, ile on kosztuje.
    Czy stać cię na stratę wartości tego samochodu?
    Po 2-3 latach będzie to 150-200 tys. zł.

Może wykorzysta jakiś leasing konsumencki albo inną podobną formę finansowania. Ale jak zwykle w Internecie skupiono się nie na tym, o co pytał autor tematu.

Teksty o utracie wartości w przypadku zakupu dla siebie nowego samochodu nieustannie mnie śmieszą. Jaka utrata? Kupuje się fabrycznie nowe, niekombinowane, nieszpachlowane skomplikowane urządzenie do przemieszczania się, na kilka lat zyskując święty spokój z awariami typu przerdzewiałe elementy zawieszenia, wysypany rozrząd, skrzynia biegów w proszku albo inne tego rodzaju przygody. O jakiej utracie tu mowa, skoro to wydatek konsumpcyjny, a nie inwestycja?

0
  • #9 03 Mar 2018 23:26
    aksel_pl
    Poziom 25  

Napisałem na forum audi, a konfiguracje bede rozsyłał do roznych miast. Moze akurat...:)
    I jeszcze jedno aby skorzystać z audi perfect lease nie trzeba byc biznesmenem. Wystarczy troche uzbierać na wysoka wpłatę a raty sa śmiesznie niskie.

0
  • #10 03 Mar 2018 23:48
    freebsd
    Poziom 34  

aksel_pl napisał:
    Chętnie usłyszę wszelkie uwagi bo jestem już dość blisko zakupu.
    Wg. mnie ścisły top 10 współczesnych samochodów wartych uwagi. Jedynie tyłek zrobili nijaki :-( Przed zakupem sprawdź, czy zmieścisz do garażu, i czy z niego wyjedziesz, bo np.: u mnie przed blokiem wcale nie jest łatwo A7 z garażu wyjechać, choć miejsca w surmie nie brakuje. A, i smartphone potrafi przyblokować system hands free, a wtedy tylko przez krótką chwile na wyświetlaczu pojawi się informacja, że kradniesz własne autko.

0
  • #11 04 Mar 2018 11:36
    arekb81
    Poziom 24  

Cytat:
    Teksty o utracie wartości w przypadku zakupu dla siebie nowego samochodu nieustannie mnie śmieszą. Jaka utrata? Kupuje się fabrycznie nowe, niekombinowane, nieszpachlowane skomplikowane urządzenie do przemieszczania się, na kilka lat zyskując święty spokój z awariami typu przerdzewiałe elementy zawieszenia, wysypany rozrząd, skrzynia biegów w proszku albo inne tego rodzaju przygody. O jakiej utracie tu mowa, skoro to wydatek konsumpcyjny, a nie inwestycja?

Masz rację, ale pod warunkiem, że kupuje się nowy samochód, za gotówkę lub kredyt stanowi tylko niewielką część kwoty zakupu i jest szybko spłacany. No i przy tym jeździ się samochodem przynajmniej 6-7 lat.

A teraz co miałem na myśli.
    Wiele osób prowadzących biznes znalazło się (najczęściej chwilowo) na dużej fali, więc chcą czerpać z życia całymi garściami. Najczęściej jest to zakup "wypasionego" samochodu za grube pieniądze w leasingu np. na 5 lat.
    Po 2-3 latach fala przemija, a raty za samochód trzeba płacić. Niech dojdą jakieś problemy finansowe, do tego kończy się promocyjny pakiet ubezpieczeń, przeglądów, gwarancja i okazuje się, że człowieka nie stać na utrzymanie tego samochodu.

W tym właśnie momencie leasing pokaże swoje wredne i bardzo paskudne oblicze, a kwota jaką otrzymamy przy sprzedaży samochodu, ze względu na znaczną stratę jego wartości, nie zaspokoi roszczeń firmy leasingowej, a nawet urzędu skarbowego.
    Link

0
  • #12 05 Mar 2018 18:30
    andrzej20001
    Poziom 42  

Nowe auto kupuje sie u brokera. Najtaniej

0
  • #13 05 Mar 2018 20:51
    Ireneo
    Poziom 40  

Podziel się opinią jeżeli kupisz.

0
  • #14 06 Mar 2018 17:59
    aksel_pl
    Poziom 25  

O co chodzi z tym brokerem? nigdy o tym nie słyszałem?

0
  • #16 06 Mar 2018 20:02
    aksel_pl
    Poziom 25  

To nie wiedziałem o tym. Tylko jak uniknąć przysłowiowego Janusza który zniknie z kasą, albo sprzeda mi "bubla" ?

0
  • #17 09 Mar 2018 09:02
    kakibara
    Poziom 27  

Ostatnio oglądałem mercedesa za .... Ale też nowego.
    I powiem Ci że na jezdzie pytam się pana a jak działa ten system - np aktywnego tempomatu a on mi że w Polsce nie działa bo linie nie wykrywa bo to czy tamto - specyfikacje ustawiasz sam więc dopytaj się z czego możesz zrezygnować co i tak ci się nie przyda- np zmiana dzwieku silnika haha.
    Ja nie wyobrażam sobie bez navi, doswietlania zakrętów, wentylowanej tapicerki, swiatel led w suficie, automatu, kluczyka w kieszeni, otwierania klapy na czujnik. Wiecej mi nie potrzeba do zycia i tak za 2 czy 3 lata ja oddasz.

0
  • #18 09 Mar 2018 09:34
    cefaloid
    Poziom 30  

kakibara napisał:
    Ja nie wyobrażam sobie bez (...)kluczyka w kieszeni (...) Wiecej mi nie potrzeba do zycia.

Jesli chodzi o ten kluczyk, to złodziejom też nic więcej nie potrzeba do życia.

Link

0
  • #19 09 Mar 2018 10:25
    kakibara
    Poziom 27  

No ok ale nie popadajmy w skrajność. Trzeba żyć i cieszyć się życiem jesteś tu na chwilę. Kolego nie uprawiasz czasem zawodu dziennikarza? Jak cytujesz to cytuj całe zdanie - a jest tam wyraznie napisane - wskazane kilka rzeczy i to nie wszystkich bez ktorych żyje i mogę sie obejść.
    Czyli jak ktoś napisze, że nie wyobraża sobie życia bez chleba czy ziemniaków - to zakładasz że caly czas je pyry bez sosu i miesa, a chleb to suchy bez masła i szynki czy czego tam więcej?
    Tak navi mi pasuje i płace za aktualizacje w serwisie.
    Chociaż tomtoma też mogę przykleić na szybę.
    Tak odbieram tą wypowiedź. Kupując auto w tych pieniądzach kupujesz ubezpieczenie - co prawda auto się zepsuło ale ubezpieczyciel zaproponował inny model klasy średniej na teraz do odbioru - zapytalem się pani grzecznie czy mogę dostac auto z tej samej półki-klasy powiedziała, że musi się skontaktować z centrala bmw - za 2 godziny telefon że auto bedzie przywiezione jutro bo dziś nie dadzą go podstawic za dużo km.

0
  • #20 10 Mar 2018 07:54
    cefaloid
    Poziom 30  

Jesteś kolego skrajnie nadpobudliwy. Wskazałem wady kluczyka hands free a Ty zaatakowałeś mnie jakbym Ci pobił dziecko. Nie traktuj proszę tamtej uwagi personalnie bo nic do Ciebie nie mam :)

1
  • #21 10 Mar 2018 12:21
    kakibara
    Poziom 27  

Skrajnie nadpobudliwy to mało powiedziane - ale staram się budować zdania z sensen żeby każdy uczestnik zrozumiał moją wypowiedź.
    Nie traktuje nic personalnie bo każdy w jakimś sensie jeat tutaj incognito.
    To też takie słabe jakbym ci pobił dziecko? Więc jesteś też trochę takim tyranem - dreczycielem?
    P.s. mogłeś wskazać problem z falami - ale po co tekst do zycia nic mi więcej nie potrzeba.....
    Moje pieniadze moje auto.

0
  • #22 10 Mar 2018 21:38
    autoas
    Poziom 42  

Dlatego ten temat powinien skończyć się na moim pierwszym poście.....

0
  • #23 11 Mar 2018 16:50
    aksel_pl
    Poziom 25  

Ja biorę bez tego kluczyka bo raz że właśnie mogą skopiować sygnał a dwa że to złe przyzwyczajenie.

Zastanawiam się tylko jeszcze z tymi kołami czy lepiej 20stki czy 19stki. Podobno zawieszenie w tym audi do wybitnych nie należy a nie będę miał aktywnego.

Na początku kwietnia podpisuje umowę, odbiór liczę że będzie przed sierpniem.

0
  • #24 11 Mar 2018 17:47
    freebsd
    Poziom 34  

Keyless jest bardzo fajne - ja się przyzwyczaiłem i każde autko chce z tym systemem.
    Do 20" dali Ci profil 40? Nie 35? To jaki zaproponowali do 19"?
    Na nasze drogi bierz najgrubszy profil opony jaki możesz :-( Chociaż, na 20" wygląda lepiej.

0
  • #25 11 Mar 2018 22:22
    kakibara
    Poziom 27  

Jeżeli został tylko Ci wybór wielkości opony to chyba mniejsza będzie z czasem mniej Cię denerwować zawieszenie jest twarde w tym modelu nawet na niemieckich drogach nie jest przyjemnie. Policjant i studzienka dadza o sobie znać w a8 mialem 20 cali i jak ktoś prowadził nie moglem znieść bólu dobijania amora - a kierowca oczywiscie tego nie czuł i mówił wszystkiego przecież nie wymine.
    W nowym aucie mam 18 i jest przyjemniej-ale wyglad 20stu jest na pewno milszy dla oka.

0