Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A6 C5 - Skrzynia biegów ciężko pracuje na zimnym silniku.

04 Mar 2018 03:23 2478 2
  • Level 11  
    Witam,

Nie mam już siły z tym moim autem (Audi A6 C5 1.8T 98r). Wszystko było dobrze... lato, zima, moje kupione auto 8 lat ale... :( już mówię...

Podczas skrzyni biegów manualnej z jazdą słyszałem "trykanie", "trzeszczenie" z ustawioną 1. Dalej 2, 3, 4, 5, R... było OK, cicho tak jak trzeba. Jestem założycielem forum, pomyślałem, wysłałem maila podczas współpracy reklamowej ( ul. Rembielińska ) i udało się w warsztacie, firmie. . Porozmawiałem o co chodzi, zostawiłem auto i p. Paweł zrobił małą regenerację mojej skrzyni.

Jak wróciłem p. Paweł pokazał mi, że wałek choinki w skrzyni (1-2) był już lekko "ścięty/wytarty".

Audi A6 C5 - Skrzynia biegów ciężko pracuje na zimnym silniku. Audi A6 C5 - Skrzynia biegów ciężko pracuje na zimnym silniku.

Z zamknięciu, położeniu skrzyni przed silnikiem pomyślałem również aby zmienić nowe sprzęgło, koło dwumasowe, docisk - komplet SACHS, więc tak zrobili. Pan Paweł zrobił, zmienił, zregenerował i ok. Cisza przy jechaniu. 1 do 2, 2 do 3 itd. Dalej sprzęgło chodzi leciutkie z pedałem ale... :[ przy jechaniu z autem na biegu 1-2, 2-3... przy zimnym silniku, bardzo, cholernie ciężko chodzi lewarek, wybierak jeśli jest temperatura ok np -8C. Jeśli jest +5C... mniej, ale również ciężko, tak nie powinno być i nigdy nie miałem. :(

Podczas naprawy dałem olej MaXXus. Może tutaj jest problem? Więc za tydzień zmieniłem MOTUL GEAR 300 75W90 synthetic. Ktoś mi powiedział, aby zmienić kolejny olej, ale FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 - synthetic. Dalej dokładnie to samo. Powiem jeszcze, że z gorącym silnikiem, wybierak nie jest ciężki, jest ok, jedynie troszkę nierówny (1-2-3). Próbowałem, ustawiałem cięgna w kasecie. Kupiłem w Allegro używany cały wybierak (2001r) jeszcze raz próbowałem, ustawiałem. Dalej to samo. :( Nie mam już siły.

Co mam zrobić? :( Zmienię (kupię) używaną skrzynię? A jednak może coś jest nie tak ze sprzęgłem, kołem dwumasowym? I będzie dalej to samo? A może p. Paweł źle zrobił z regeneracją wałka choinki? Ale gorący silnik i jest ok. No nic... zadzwoniłem i mówię do p. Pawła. Czy może coś jest nie tak z wałkiem, a może łożysko było zmienione czy nie? Odpowiedział: "Proszę Pana, wszystko jest ok, zrobiłem, naprawiłem. Proszę kupić oryginalny olej i tyle". Jezu, czy mam kupić kolejny 3 olej? Co to daje? :(

Ehhh. Mogłem zostawić "głośną jedynkę" bez naprawy. :(
    Pomóżcie. O co tu chodzi?
    Pozdrawiam.
    Andrzej Doc / DjDr
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 17  
    Ja miałem taki przypadek ,że po wymianie oleju w skrzyni biegow w zimie cieżko bylo wrzucić jedynke.Sprawdziłem czy jest stan oleju w skrzyni ,Okazalo sie że w skrzyni jest biała emulsja zamiast oleju .Trzeba bylo przepłukac skrzynie .Skrzynie zalalem orginalnym olejem , jest lepiej.Nie wolno mieszac różnych oleji.
  • Level 11  
    Dziękuję Ci. Tylko wiesz co... u Ciebie jedynka była ciężka (skoro tak mówisz), ale bez jeżdżenia. Natomiast najgorzej jest z 2 podczas jechania. Ps. Synchronizator jest OK. :(