Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW Scirocco 2010 2.0 TDI CR - moduł 09 - bajt 18 - problem z światłami dziennymi

04 Mar 2018 10:37 1287 1
  • Poziom 17  
    Koledzy potrzebuję pomocy w odtworzeniu kodowania w module 09 30 bajtowego sterownika , chodzi konkretnie o bajt 18 w którym to można zmienić model lamp zamontowany w samochodzie , nie wiem czemu ale w moim były przypisane ( przynajmniej tak wywnioskowałem z rozwijalnej listy pomocy kodowania )lampy z VW Passata NAR , więc postanowiłem sprawdzić jak się zachowają po przestawieniu na VW Scirocco .
    Niestety po tej zmianie przestały świecić światła dzienne , a zamiast nich świecą pozycyjne , dlatego też postanowiłem wrócić do poprzedniego kodowania co niestety nie pomogło i problem pozostał mimo że kodowanie jest przyjęte poprawnie .
    Gdzieś wyczytałem że po ingerencji w bajt 18 jest konieczne odtworzenie kodowanie w serwisie , nie do końca rozumiem dlaczego ?
    Niestety nie mam możliwości sprawdzenia każdej z możliwej opcji bo program VCDS ryżowy pozwala tylko zakodować konkretny bajt z rozwijalnej listy .
    Ktoś może pomóc , może ktoś ma zapisane swoje kodowanie na próbę ?
    VW Scirocco 2010 2.0 TDI CR - moduł 09 - bajt 18 - problem z światłami dziennymiVW Scirocco 2010 2.0 TDI CR - moduł 09 - bajt 18 - problem z światłami dziennymiVW Scirocco 2010 2.0 TDI CR - moduł 09 - bajt 18 - problem z światłami dziennymi
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 17  
    zakodowano odpowiednio sterownik