Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z lodówką BOSCH KGV3104

Jorgp 17 Aug 2005 09:12 7146 4
 • #1
  Jorgp
  Level 2  
  Witam mam problem z lodówką marki Bosch KGV3104. Problem polega na tym, że lodówka nie chce chłodzić a dokładnie to nie chce załączyć agregatu. Napięcie jest w porządku świeci się zielona dioba na regulatorze chłodzenia, no i jak sprawdzałem miernikiem czy napięcie dochodzi do płytki sterującej lodówka się załączyła - zaczęła chłodzić ale nie chce się wyłączyć. Agregat zaczyna być bardzo gorący trzeba ją wyłączyć na zielonym wyłączniku. Dotykając miernikiem w to samo miejsce lodówka załącza agregat i chłodzi - jednak nie wyłącza samodzielnie agregatu.
  Czy uszkodzona jest ta płytka sterująca lodówką ???? ile taka płytka może kosztować??
  ( Ps. był mechanik ale nie z servisu Boscha, cos pogrzebał zabrał kasę i powiedział ze układ sterujący jest nawalony- ale on takiego nie ma .....itd, koszt naprawy ok 300 zł)

  prosze o poradę pozdrawiam Jurek
 • #2
  zayzayer
  Home appliances specialist
  Uszkodzony czujnik temperatury.
 • #3
  User removed account
  User removed account  
 • #4
  KrzychoMiki
  Level 21  
  Bleble wrote:

  ostatnia cena płytki było to 650 zł.


  A skąd te informacje??? Moduł kosztuje 280 zł, tylko że to nie jego wina, no, chyba że "majster" co był zrobił tak, żeby była jego wina :D. Pozdrawiam.
 • #5
  Jorgp
  Level 2  
  Tak jak już lodówka się włączyła to chłodziła dość długo, w szufladach wszystko zamarzło temperatura w chłodziarce spadła no i agregat się wyłączył. Wcześniej nie sprawdzałem czy agregat się wyłączy tylko sam wyłączałem lodówkę na zielonym wyłączniku, gdyż zmyliła mnie ta wysoka temperatura agregatu. Jednak ponownie lodówka się już nie włącza - trzeba ją do działania pobudzic.
  Jestem na etapie zmiany tego czujnika temperatury co sugeruje "zayzayer". Dam znac jak się z tym uporam