Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot 206 2.0 hdi Błąd P0230 - Błąd P0230 , zapal się kontrolka silnika auto g

04 Mar 2018 17:24 2307 7
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem ze swoim autem.Niestety podczas jazdy zapalił się kontrolka silnika i auto zgasło, po ponownym włączeniu zapłonu auto odpaliło ale niestety po przejechaniu znów identyczne zachowanie.Błąd silnika po z czytaniu kodu P0230. Podobne objawy miałem 3 lata temu to wymieniłem regulator ciśnienia oraz pompkę w zbiorniku paliwa i było ok.

Teraz identyczny mam problem, podmieniłem regulator ciśnienia na inny nie wiadomo czy sprawny ale efekt taki sam po kilku set metrach znów kontrolka i silnik gaśnie.

zastanawiam się czy regulator który założyłem jest sprawny czy przyczyna leży gdzieś indziej.

Zmieniłem filtr paliwa i wyczyściłem pompkę w zbiorniku, trochę było brązowego nalotu opiłek metalu nie widziałem.

Może ktoś miał podobne przyczyny i wie gdzie zacząć szukać. Czy wymienić tak jak ostatnio też pompkę w zbiorniku, może za mało paliwa podaje.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 22  
    Sprawdź czy do pompy dochodzi zasilanie . Jak dochodzi to raczej pompa się przyciera.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Zasilanie dochodzi , po przekręceniu kluczyka słychać jak pracuje.
  • Poziom 35  
    Sprawdź czy w filtrze nie masz opiłków. U mnie przy tym błędzie były opiłki.
  • Poziom 9  
    Trochę było brązowego nalotu opiłek metalu nie widziałem.
    Wyjmę jeszcze raz pompę paliwa z baku i ją rozbiorę może coś się przytkało.
  • Poziom 35  
    A na regulatorze masz sitko? Nie zapchane?
  • Poziom 9  
    Na swoim przedmuchałem sprężonym powietrzem i było bez zmian, zamontowałem inny z innego auta i było identycznie.
    Pompę paliwa czyściłem tylko wlewając w nią benzynę, nie rozbierałem jej możliwe że sitko jest zapchane i mało paliwa dochodzi.
    Dodano po 14 [godziny] 45 [minuty]:
    Może ktoś rozbierał pompę paliwa ta w zbiorniku?, po rozebraniu jej w tym koszyczku gdzie jest pompa był jakiś oring i żółta plastikowa podkładka.Zaglądam w środek ale nie widzę skąd mogą te częsci byc, może ktoś wie.
  • Poziom 9  
    Witam
    pytanie do autora rozwiązałeś problem? Mam podobny przypadek tylko u mnie po skasowaniu błędów słychać pompke nabija ciśnienie odpali 3 sekundy i gaśnie błąd wraca. Przekreceniem zapłon ze zbiornika cisza dopiero za 5 przekreceniem kluczyka się odezwie start i to samo przekaźnik Oriona nowy, czy wymieniałeś pompę w zbiorniku???