Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Viessman Vitopend 100 - słabo grzeje wodę

darek-darek 04 Mar 2018 21:07 204 2
  • #1 04 Mar 2018 21:07
    darek-darek
    Poziom 12  

Witam serdecznie,

3 tygodnie temu w niedzielę miałem taki przypadek: Budzę się o 8.00 rano i zimno w domu, zimne kaloryfery (a regulator mam ustawiony na grzanie od 7.30). Patrzę na regulatorze jest "płomień" (czyli powinno grzać) idę do łazienki a piec nie pracuje (ciepła woda jest) Jako że była to niedziela zajrzałem tutaj na forum i w jednym z wątków było napisane aby stuknąć czymś mocniej w "silnik krokowy" - a więc zgodnie z instrukcją wykonałem tą czynność i piec zadziałał (grzejniki zaczęły grzać - hurra)

Dziś po 3 tygodniach grzejniki nadal grzeją lecz zauważyłem (a raczej poczułem), że woda jak kiedyś była gorąca (jak miałem ustawione na max. na baterii) teraz jest co najwyżej letnia (idzie się wykąpać, ale widzę, że coś się złego zaczyna dziać)

Zamierzam wezwać serwis do pieca, ale prosiłbym Was o porady, podpowiedzi co może być zepsute i nadaje się do wymiany. Chcę być przygotowany aby serwisant nie kazał mi zaraz wymienić pół pieca lub najlepiej kupić nowy.

Czy "silnik krokowy" byście wymieniali na nowy ? Na razie działa (nie wiem jak długo), ale jak włączam ciepłą wodę to wydaje mi się, że przy zapalaniu wydaje on taki dziwny dźwięk, takie "tykanie" - nie było tego wcześniej (przed stuknięciem)
    Co jeszcze ew. do wymiany odnośnie letniej wody ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Oto moje ustawienia pieca (przekręcenie grzania wody na maxa nic nie daje - leci taka sama jak na środku/przy kropce)
    Viessman Vitopend 100 - słabo grzeje wodę

0 2
  • Pomocny post
    #2 04 Mar 2018 21:41
    Felini
    Poziom 22  

darek-darek napisał:
    Co jeszcze ew. do wymiany odnośnie letniej wody?

Miałem podobny przypadek z ciepłą wodą użytkową, nagle zaczęła lecieć letnia. Piec w czasie poboru wody pokazywał gwałtowne wahania temperatury na wyświetlaczu od zera do kilkudziesięciu stopni Celsjusza. Okazało się, że uszkodzeniu uległ czujnik temperatury c.w.u. Po jego wymianie wszystko wróciło do normy.

0
  • #3 04 Mar 2018 21:49
    darek-darek
    Poziom 12  

Dziękuję za odpowiedź.

0
  Szukaj w 5mln produktów