Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOOD RAM IR PRO 240GB - freezy

MrDoimer 05 Mar 2018 09:55 519 2
  • #1 05 Mar 2018 09:55
    MrDoimer
    Poziom 38  

Witam,

Dysk zakupiłem w sierpniu 2017r. Od razu postawiony Windows 10 - wszystko był super mniej więcej do grudnia. System zaczał łapać freezy (klikam na ikonę PPM, a po 4sek. otwierają się opcje), braki odpowiedzi itp. Wczoraj system postawiłem na nowo, ale już dzisiaj znowu widzę, że system chodzi gorzej niż w sierpniu.
    Menu start czasem otwiera się po 2-3sek.
    Aktualnie nie mam czasu żeby stawiać tu Linuxa, ale na HDD 5200RPM Mint lepiej się sprawuje niż Win10 tutaj.
    Wrzucam benchmark z odczytu i SMART. Czy ktoś kto posiada w/w dysk mógłby podzielić się swoim benchmarkiem?
    GOOD RAM IR PRO 240GB - freezyGOOD RAM IR PRO 240GB - freezyGOOD RAM IR PRO 240GB - freezy

0 2
  • #2 05 Mar 2018 21:21
    ksygzywygzy
    Poziom 8  

Benchmark wygląda ok, a czasem freezy się zdarzają to normalne. Ja mam zdrowy dysk, 8GB RAM DDR3 Intel i7 4600 2.4 GhZ i tez czasami zdarzają się freezy.
    Jest ok nie przejmuj się.

0
  • #3 05 Mar 2018 22:02
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Benchmark zdecydowanie za słaby, chyba że dysk jest podłączony do SATA II generacji, wtedy prędkości są w normie. SMART w normie. GoodRAM ma bardzo ubogi SMART, spróbuj podmienić taśmę sygnałową dysku.

ksygzywygzy napisał:
    czasem freezy się zdarzają to normalne. Ja mam zdrowy dysk, 8GB RAM DDR3 Intel i7 4600 2.4 GhZ i tez czasami zdarzają się freezy.

To że Koledze się zdarzają nie oznacza, że to normalne.

0