Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta graficzna do 150zł -może być używana

05 Mar 2018 12:37 849 8
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym wymienić kartę graficzną na jakąś do 150zł. Może być używania, oby działała jeszcze przez minimum rok.
    Obecnie posiadam GT 430, cały czas wysiada mi wiatraczek, przez co karta szybko się przegrzewa (wg FurMark ~105 stopni Celsjusza w paręnaście minut-po takim czasie gry/ten program mi się wyłącza, ekran staje się czarny, a lampka od monitora miga).

Dane:
    Intel i3-3220 (2x 3,3GHz jeśli dobrze pamiętam).
    4GB ramu

Nie wiem jakie dane jeszcze są wam potrzebne, zapewne zasilacz-ale nie do końca mam jak go sprawdzić, bo jest on jakoś obudowany, a nie mam obecnie śrubokrętu do śrubek, żeby go jakąś wyjąć i sprawdzić-da się to inaczej zrobić?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Jeszcze pytanie-czy musiałbym wymieniać zasilacz? Jak to ustalić?
  • Poziom 33  
    Witam

Jak dowiesz się jaki masz zasilacz, to wtedy będziemy wiedzieć czy i na jaki zasilacz wymienić.

Karta GTX630 całkiem dobra jest w tej cenie ;)

Pozdrawiam
  • Moderator - Komputery Serwis
    GT630 to bardzo słaba karta. Proponuję poszukać HD7770 (da się kupić za 150-170zł). HD7770 jest jakieś 300% szybsza od GT630. Ostatecznie HD5770 jest 150% szybsza od GT630 i da się za 120zł takie karty kupić. GT630 za 140zł jest raczej nieopłacalna.
  • Poziom 9  
    Ktoś podpowie czy jakimś programem da się sprawdzić zasilacz?
    Możliwe swoją drogą, że zasilacz też będę wymieniał (może na jakiś mocniejszy-solidniejszy?)

Karta nie musi być jakaś mocna, chcę pograć sobie jeszcze w parę gierek (starsze single playery, lub np LoL/CS:GO), no i żeby wytrzymała z pół roku bez wywalania błędów itd.
  • Poziom 33  
    Nie da się sprawdzić zasilacza inną metodą jak zobaczenie tabliczki znamionowej naklejonej na obudowie lub zerknięcia na nadruki na płytę drukowaną w środku zasilacza. (druga opcja zwykle dostępna w droższych zasilaczach)

No i pudełko, w którym się zakupiło zasilacz, ale mało kto takie posiada.
  • Moderator - Komputery Serwis
    LiThiuM napisał:
    Ktoś podpowie czy jakimś programem da się sprawdzić zasilacz?

Sprawność techniczną czy model? Zresztą to bez znaczenia, nie da się.

LiThiuM napisał:
    Możliwe swoją drogą, że zasilacz też będę wymieniał (może na jakiś mocniejszy-solidniejszy?)

Najpierw ustal, jaki masz teraz zasilacz, bo nie potrzebujesz specjalnie mocnego zasilacza do takiej konfiguracji, a w tej chwili nawet nie wiesz, czy Twój zasilacz warto wymieniać, czy zostawić.

LiThiuM napisał:
    Karta nie musi być jakaś mocna, chcę pograć sobie jeszcze w parę gierek (starsze single playery, lub np LoL/CS:GO), no i żeby wytrzymała z pół roku bez wywalania błędów itd.

Nie musi być mocna, bo za 150zł mocnej nie dostaniesz, ale jak chcesz słabą kartę, to taką już masz zintegrowaną z procesorem, GT630 to dość słaba karta biurowa, może nawet nie jest dwa razy wydajniejsza od zintegrowanej w procesorze, dlatego jest mały sens kupować taką (tym bardziej, że w tej cenie można zakupić wydajniejsze i nie kojarzące się specjalnie z bardzo awaryjnymi karty). Chociaż wiadomo, kupując pięcioletnią czy nawet starszą grafikę wszystko może się zdarzyć i nie ma gwarancji, że ona rok wytrzyma.
  • Poziom 9  
    Z tym, że nie musi być mocna przesadziłem-mam na myśli, że chcę pograć w jakieś stare gierki i parę gier online na spokojnie, a do tego karty za paręset złotych czy droższe nie są potrzebne. Postaram się rozebrać jakoś komputer i sprawdzić tą kartę jutro jak będę miał czas ;)