Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Electrolux ESL46010 - Zatrzymuje się po dwóch minutach z błędem i10

Gzregozr 05 Mar 2018 12:53 987 2
  • #1 05 Mar 2018 12:53
    Gzregozr
    Poziom 2  

Witam, próbuję znaleźć przyczynę awarii mojej zmywarki.
    W trakcie użytkowania zmywarki po głośnym, krótkim "wybuchu" wyłączyło bezpieczniki w mieszkaniu i na klatce. Po ponownym uruchomieniu urządzenie włącza się jak poprzednio, pobiera wodę (licznik wody się kręci), ale po 2-ch minutach zatrzymuje się, sygnalizując to przerywanym sygnałem dźwiękowym. Wyświetlacz pokazuje błąd i10.
    Czy problem jest komuś znany?

0 2
  • #2 05 Mar 2018 16:21
    TONI_2003
    Moderator

Gzregozr napisał:
    Po ponownym uruchomieniu urządzenie włącza się jak poprzednio, pobiera wodę (licznik wody się kręci), ale po 2-ch minutach
    zatrzymuje się, sygnalizując to przerywanym sygnałem dźwiękowym. Wyświetlacz pokazuje błąd i10.
    Można jeszcze dodać, że prawdopodobnie skończył się czas (na pobieranie wody) czytaj to jako błąd i10 (posty na forum) :D
    Zmywarka Electrolux ESL46010 - Zatrzymuje się po dwóch minutach z błędem i10
    Gzregozr napisał:
    W trakcie użytkowania zmywarki po głośnym, krótkim "wybuchu" wyłączyło bezpieczniki w mieszkaniu i na klatce.
    Jednak tu należałoby się przyjrzeć np. grzałce (odpowiednie pomiary) oraz samej płytce elektroniki (fotki) :D

1
  • #3 20 Mar 2018 17:07
    Gzregozr
    Poziom 2  

Okazało się, że wszystkiemu winien był przetarty lekko kabelek przy ruchomych drzwiczkach, który spowodował krótkie zwarcie , a w konsekwencji zablokowanie hydrostatu. Nie było łatwo zlokalizować przyczyny. Po wymianie kabelka i odblokowaniu hydrostatu wszystko już działa poprawnie

0
  Szukaj w 5mln produktów