Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus NVIDIA GTX 850M CORE i7 - Trojan który powraca

Maly900 05 Mar 2018 14:23 231 2
 • #1 05 Mar 2018 14:23
  Maly900
  Poziom 1  

  Witam .
  Mam taki problem , mianowicie pewnego dnia po włączeniu mojego komputera pojawiła się na starcie reklama , bardzo się zaniepokoiłem i od razu zrobiłem skanowanie programem Anti-Malware , który wykrył mi wirusa pod nazwą Trojan.StartPage.USACVAR .
  Następnie go usunąłem i zrobiłem restart komputera , po około 5 minutach wyskoczyła konsola (cmd) i po sekundzie znikneła , bardzo się zdziwiłem i zrobiłem ponowny restart i znowu ten sam plik tylko pod inną nazwą i tak cały czas i nie mogę go usunąć .
  Proszę o pomoc , jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić .
  Z góry dziękuje

  0 2
 • #2 05 Mar 2018 17:17
  ksygzywygzy
  Poziom 7  

  Jeśli przy uruchamianiu komputera startuje ten program, dołączony jest do autostartu. Aby go usunąć wejdź w Menedżer Zadań (CTR+ALT+DEL) wybierz zakładkę Uruchamianie. Jeśli widzisz tam jakiś podejrzany plik, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku. Potem go usuń za pomocą klawisza DELETE. Jeśli jednak nie widać nic podejrzanego w Menedżerze Zadań, wejdź ręcznie w folder Autostart i ręcznie usuń podejrzany plik jeśli go znajdziesz. Lokalizacja folderu Autostart to:
  C:\Users\NAZWA_UZYTKOWNIKA\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup
  W miejscu NAZWA_UZYTKOWNIKA wpisz swoją nazwę użytkownika komputera.

  Jeśli miałbyś jakiś problem związany z znalezieniem potencjalnego wirusa to prześlij screena to ci go znajdę (jesli tam jest).

  Pozdrawiam.

  0