Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic SA-CH72 - nie kręci płytą.

17 Aug 2005 11:15 1344 1
  • Level 15  
    Witam.

Do tej pory wieża sprawowała się dobrze, czytała CD i większość CD-R, parę lat temu jednorazowo przeczyściłem laser i minimalnie go podkręciłem, po czym znowu długo było ok. Teraz przestała wogóle odtwarzać. Polega to na tym, że po zamknięciu szuflady i przemieszczeniu płyty nad laser, mechanizm, tylko unosi płytę, ale silnik nie zaczyna się kręcić. Po chwili mechanizm opuszcza płytę i obraca talerzem na następną pozycję, gdzie dzieje się oczywiście to samo.

Jedyne co narazie zrobiłem to przeczyściłem wszystko i zdemontowałem płytkę z modułu, żeby sprawdzić, czy to czasem nie silnik, ale ten działa. Co może być przyczyną i co sprawdzić w przypadku takiej usterki? Cena nowego modułu to 160-180zł i jego kupno nie wchodzi niestety w grę, tym bardziej że to nie mój sprzęt.

m8se
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Service technician RTV
    Pewnie czytnik się skończył czeka Cię wymiana,bardzo często po podkręceniu skraca się nieświadonie żywotność czytnika.