Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes C W 203 - Brak reakcji na kluczyk

05 Mar 2018 19:35 2139 8
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam problem z kluczykiem "Rybką " nie miałem problemów z kluczykiem do czasu aż nie przyszedł mróz -15 stopni (możliwe ze po prostu zbieg okoliczności) od tamtego czasu raz stało mi się tak że stacyjka nie czytała kluczyka. Gdy parę razy wyjąłem go i włożyłem odczytał go i przez jakiś czas było okej. Po paru dniach sytuacja potworzyła się lecz znów gdy parę razy go wyjąłem i włozyłem było okej, lecz dziś przez półtora godziny nie było reakcji pilot działał można było otwierać i zamykać drzwi lecz gdy wkładałem go do stacyjki nie było żadnej reakcji. Gdy w końcu udało się uruchomić go i dojechałem do domu to pod domem stacyjka czytała kluczyk. Po 5/6 godzinnej przerwie gdy chciałem uruchomić samochód znów stacyjka nie czytała kluczyka przez długi czas próbowałem go uruchomić lecz nic nie pomogło. Pilot raz działał a raz nie. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i są ok. Macie może jakiś pomysł co może być przyczyną ? Dodam jeszcze że kluczyk był dorobiony i przez okres 3 miesięcy nie miałem z nim żadnego problemu. Powyższa sytuacja zaczęła się dziać gdy przyszły mrozy

samochód to mercedes c klasa W 203 z 2002r. 2.0 benzyna 130 km
  • Poziom 2  
    Zacznij od wymiany baterii, jeżeli to nic nie da trzeba sprawdzić cewkę w kluczyku. Często przy upadku kluczyka następuje przerwanie uzwojenia. Wtedy stacyjka nie reaguje na kluczyk, a drzwi się normalnie otwierają.
  • Spec od Mercedesów
    Oczywiście zapasowego klucza nie ma - bo po co, skoro ten jeden działa (działał). Jak jest mróz to zazwyczaj stacyjki FBS klękają. Podgrzej ją suszarką - jak kluczyk zatrybi to wina stacyjki.
  • Poziom 6  
    Dałem kluczyk do sprawdzenia. Okazało się że był jakiś błąd na płytce drukowanej i przez to czasami stacyjka nie widziała kluczyka. Naprawili mi to w formie gwarancji. Zobaczymy jakie będą efekty po wymianie
  • Poziom 6  
    Po dwóch dniach od naprawy problem się znów pojawił ....
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Podgrzej stacyjke suszarka. Jak zapali motki w ezs do wymiany. I rób szybko póki da się odczytać bo później będzie drożej.
  • Poziom 6  
    Zauważyłem że w starym kluczyku ścieżki od zasilania pilota bateria były uszkodzone (podrapane przerwane) i to był powód naprawy kluczyka ponieważ pilot przez to mi nie działał. Po naprawie pilot działa wszystko było ok aż nie zaczęły dziać się problemy wyżej wymienione. Lecz ostatnio gdy taka sytuacja znów miała miejsce wyjąłem baterie z pilota i nagle zaczęło wszystko normalnie działać.
  • Poziom 18  
    A co ma bateria do stacyjki?
  • Poziom 6  
    Witam ponownie,
    a więc problemem w moim przypadku był procesor na płytce drukowanej w kluczyku.
    procesor miał mikropęknięcia co powodowało że gdy znajdował się on w ciepłym miejscu kluczyk działał, a gdy
    znów zrobiło się zimno powstawały przerwy w procesorze i odmawiał on posłuszeństwa.
    zdemontowałem stacyjkę i zawiozłem ją do serwisu by dorobili mi nowe kluczyki od tamtej pory
    z kluczykiem nie mam jakich kolwiek problemów ;)
    koszt naprawy około 1000 zł za dwa zupełnie nowe kluczyki + trochę zajętego czasu na demontaż oraz ponowny
    montaż stacyjki.
    dzięki za pomoc
    pozdrawiam ;)