Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

schemat do pilota od łóżka - szukam schematu do pilota od łóżka rehabilitacyjneg

05 Mar 2018 22:14 1260 3
  • Poziom 2  
    Pilot działał, ale chora tak szarpała nim, że wyrwała kabelki.Można tylko podnosić całe łóżko. Konserwator z hospicjum nie ma schematu i nie wie jaki kolor kabelka gdzie przylutować. Chora leży w domu i nie można jej ruszyć z łózka. Zamiennego pilota nie mają w hospicjum. Dane spisałam z silniczka pod łóżkiem DEWERT TRIO/QUAD 7 CARE 39639 IP 44 HUB
  • Moderator Sprzęt Medyczny
    Obawiam się, że schemat raczej będzie trudny do dostania. Proszę rozebrać pilota i podesłać zdjęcia. Jeżeli będzie to zwykły pilot to najprościej będzie odnaleźć masę i po kolei zwierać kabelki z masą i opisywać sobie jaki kolor kabla wywołuje jaki ruch łóżka.
  • Poziom 39  
    Jest u mnie chyba takie łóżko. Też niewiele brakowało, kabelki byłyby urwane.
    Podłączenie u mnie kolorów do płytki (na odwrocie) pilota licząc miejsca od lewej do prawej w górnym rzędzie:
    1 - różowy,
    2 - jasnoniebieski
    3 - pomarańczowy
    4 - żółty
    5 - wolny
    6 - wolny
    7 - fioletowy
    8 - zielony
    9 - szary
    10 - jasnozielony
    w drugim rzędzie niżej - trzy przewody
    od lewej
    11 - czerwony
    12 - biały
    od prawej
    13 - czarny
    w kablu wchodzącym do pilota pozostają trzy wolne żyły: niebieski, brązowy i jasnoróżowy.
    Myślę, że daltonistą nie jestem i dobrze opisałem kolory oraz ich rozmieszczenie.
    A na przeszłość dobrze zabezpiecz kabel od środka przed ponownym wyrwaniem.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedź. Powiadomiłam konserwatora i czekam jego przyjście. Napiszę czy udało się pilota "reanimować".