Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E46 - Wzmocnienie sygnału AUX w radiu kasetowym

richbox 05 Mar 2018 23:17 414 2
  • #1 05 Mar 2018 23:17
    richbox
    Poziom 2  

Cześć,

Zapragnąłem rozbudować swoje kasetowe radio BMW Reverse o wejście AUX z wtyczką jack z zamiarem użycia go z odbiornikiem Bluetooth. Dokonałem zmian według bmw-sport.pl (google: bmw e46 reverse aux) podłączając swój AUX na wyjście przedwzmacniacza magnetofonu.

Przyszedł czas na testy. Zarówno wpinając jacka w odbiornik bluetooth (PT-750, można znaleźć w google jak to wygląda) jak i w telefon (Sony Xperia Z3 Compact) dźwięk był bardzo cichy i płaski. Mogłem oczywiście zrobić głośniej radio, ale wtedy w głośnikach przeważały już szumy. Jakość nie do zaakceptowania. Zmieniłem kabel, poświęcając gotowy kabel audio z wtyczkami jack - to samo. Ale gdy podpiąłem do drugiego kabla laptopa, to dźwięk okazał się być bardzo dobrej jakości i przyzwoitej głośności.

Po teście wygląda mi na to, że źródła dźwięku, które chciałbym podłączać do radia (odbiornik bluetooth czy telefon) generują zbyt słaby sygnał. Chciałbym go w jakiś sposób wzmocnić, ale nie za bardzo wiem jak policzyć odpowiednią wartość wzmacniacza. Obecnie wpięty jestem w wyjście (pin 1 i 16) układu TEA0676T.

Z tego co doczytałem nie ma możliwości wpięcia się z wejście przedwzmacniacza ze względu na specyficzne dla głowicy kasetowej filtry oraz bardzo duże wzmocnienie. Jak zatem dobrać wzmacniacz do mojego problemu? Pierwszy lepszy z allegro 12V: TELMAL moduł wzmacniacz PAM 2x15W kl. D audio 12V.

0 2
  • #3 06 Mar 2018 23:07
    richbox
    Poziom 2  

Jakie wtedy parametry? Z 12V (przed)wzmacniaczy widziałem takie o mocy 0.5W i 20W. To pół rzędu wielkości więcej.

Obecny przedwzmacniacz kasety ma duże wzmocnienie, ale wynika to pewnie z bardzo niskiego napięcia, które generuje głowica.

0