Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Hyundai i30 1.6 benzyna - Hyundai I30 nie chce zapalić

06 Mar 2018 09:40 7098 7
  • Poziom 7  
    Witam forumowiczów,
    Samochód marki Hyundai I30 nie chce zapalić. Już wcześniej zdarzył mi się taki problem ale auto końcu odpaliło teraz po 20 próbach nie udało się.
    Na weekend byłem w górach temp. -15 *C i auto zapaliło normalnie. Teraz mamy +2*C. Zauważyłem że przy dużych zmianach temperatury auto miało problem z zapaleniem za 1 szym razem (kilka razy) bo przeważnie odpala po 1 sek.

Co już wykonałem:
    - spróbowałem odpalić auto 2 kluczykiem

Dodam, że rozrusznik kręci normalnie.
    Dla zobrazowania sytuacji nagrałem filmik z tego zdarzenia.
    Będę wdzięczny za każdą poradę, nawet taką która pozwoli mi na chwilowe uruchomienie auta i dojazd do diagnosty.

Link
  • Poziom 20  
    Czy kontrolka od iimobilisera nie powinna zgasnąć?
    Podczas rozruchu wskazówka od obrotomierza powinna delikatnie coś pokazywać, a tu martwa.
  • Poziom 7  
    Ja też podejrzewam imobiliser. Nie wiem czy powinna zgasnąć, po uruchomieniu zapewne jej nie było.
    Czytam że można uruchomić auto w trybie tzw. awaryjnym chociaż na chwilę czy jest taka możliwość?
  • Poziom 11  
    Też obstawiam że Immobilizer.
    Jak się podświetli i jak włożysz kluczyk powinien po dłuższej chwili zgasnąć.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ewidentnie blokuje immo, będzie prawdopodobnie problem z komunikacją lub zasilaniem sterowników, filmik nie jest dobrze nakręcony, pokaż wszystko powoli. Kontrolki zapal i poczekaj z 10 s, potem zacznij kręcić rozrusznikiem. Zastanawia mnie kontrolka ABS, zapala się i powinna zgasić, potem ponownie się Tobie zapala. Świadczyłoby to j.w. Bez diagnostyki i naprawy, nie uruchomisz auta. Nie ma takiej procedury.
  • Poziom 7  
    Przed chwilą zadzwoniłem do serwisu, gdzie otrzymałem informację na temat elektroniki że w samochodach HYUNDAI jest odwrotnie i ikonka świeci przy odpalaniu. Ktoś coś więcej się wypowie na temat tej ciekawostki?
  • Poziom 7  
    Problemem okazała się awaria czujnika wałka korbowego. Wymiana czujnika rozwiązała problem.

To co w pierwszej chwili mogło wskazywać na popsuty immobilizer nie było problemem. Dowiedziałem się, że w samochodach koreańskich przy odpalaniu zawsze świeci się kontrolka immobilizer co wyklucza jego awarię. W momencie gdy kontrolka się nie świeci wskazuje to na awarię IMO.
    Awarię immobilizera można wykluczyć takim domowym sposobem. Spróbować odpalić auto kontrolka "auto z kluczykiem" świeci. Następnie kluczyk owinąć folią aluminiową dość grubo i spróbować odpalić auto. Zauważymy że kontrolka zniknęła co wskazuje że nie łączy IMO.
    Może komuś się przyda moje rozwiązanie.