Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

- Peugeot 307 1.6 benzyna 16v olej na świecy

06 Mar 2018 13:52 2205 4
  • Level 2  
    Witam. Posiadam samochod peugeot 307 1.6 16v 109km. Otóż odkrecajac świece zapłonowe, zauważyłem na 1 cylindrze olej cieknacy z świecy z elektrody. Chcąc uruchomić po postoju silnik działa tylko na na 3 cylindrach, po paru sekundach zaczyna zalapywac 4, ciężko wkreca się na obroty, po postoju w korku również nie chce wejść na obroty. Myślę że jest to powazna usterka, uszczelka, kanały, pierscienie. Co o tym myślicie?
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 41  
    Czy przepustnica jest zawalona olejem? Czy oleju ubywa? Po odpaleniu kopci na niebiesko przez kilka minut?
  • Level 2  
    Po odpaleniu kopci na niebiesko, utraty oleju dużej ilości nie zauważyłem, jak z przepustnica nie mam pojęcia
  • Level 39  
    Chyba najbardziej podejrzana będzie tutaj sama świeca. W tym systemie zapłonu spełnia dwie funkcje. I chyba nie może to być tylko olej silnikowy. Rozumiem, że wiesz iż pierwszy cylinder jest przy skrzyni biegów?
  • Level 2  
    1 cylinder mialem ma mysli od drugiej strony, świece zmianialem i przejechalem sie, na 10 15 min bylo lepiej a znowu powrocilo, świeca cala w oleju, cewke podmienilem od innego auta tego samego modelu i nadal to samo. Pod kompa podpinalem i wskazalo cewka,swiece, paliwo, czujnik polozenia wału.