Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Berlingo 2004 1,4l - Silnik gaśnie na biegu jałowym przy max skręceniu k

06 Mar 2018 17:02 438 2
  • Poziom 18  
    Witajcie.
    W ostatnich dniach kiedy były większe mrozy wyciągnąłem z auta akumulator, bo i tak by się rozładował. Naładowałem do pełna i dzisiaj podłączyłem ponownie. Auto odpaliło ale podczas pracy na biegu jałowym co jakiś czas nieregularnie silnik szarpnie raz lub kilka razy. W tym czasie jeżeli, stojąc w miejscu, skręcam kołami na max w lewo lub w prawo silnik zaczyna się dławić. Zdarzyło się też że silnik zgasł przy takim max skręceniu. Wszystko dzieje się na zimnym silniku. Nie ma znaczenia czy pracuje na benzynie czy na gazie. Wcześniej dość często podczas jazdy, szczególnie na gazie, przy około 2000 obr/min silnik szarpnął raz lub dwa po czym jeżeli obroty się zwiększyły lub zmniejszyły praca silnika wracała do normy.
    Dodam że ostatnio dolewałem płynu do układu kierowniczego ponieważ było go poniżej min.

Więc co może być przyczyną takiego zachowania silnika ?
    Od czego zacząć i gdzie szukać przyczyny ?

Pozdrawiam i dziękuję za każde info.
  • Admin grupy komputery
    wilkolaski napisał:
    Od czego zacząć i gdzie szukać przyczyny ?
    Diagnostyka komputerowa, wymiana filtrów i świec zapłonowych - to na początek.
  • Poziom 18  
    Witajcie.
    Dopiero teraz mam czas żeby napisać.
    Problem został całkowicie rozwiązany.
    Przyczyną dziwnego zachowania silnika była cewka zapłonowa, która dokańczała już swój żywot. Miała wewnętrzne przepięcia przez co podawała słabą iskrę co przekładało się na małą energię spalania w cylindrach a co z kolei przekładało się na małą moc silnika i jego falowanie. Po wymianie cewki na nową (zamiennik polskiej produkcji) wszystkie przypadłości zniknęły oraz odnoszę wrażenie że samochód ma jakby więcej mocy.

Pozdrawiam, dziękuję za pomoc i temat jest do zamknięcia chyba że ktoś będzie chciał coś dodać.