Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka drukarka do płytek PCB, do termotransferu 2018

1996arek 06 Mar 2018 18:50 1464 14
  • #1 06 Mar 2018 18:50
    1996arek
    Poziom 20  

Szukam drukarki do drukowania wzorów płytek PCB. Przeglądałem wcześniejsze posty i większość dotyczy drukarek sprzed kilku lat. Jaką drukarkę polecacie z tych co obecnie można kupić jako nowe?

0 14
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 06 Mar 2018 19:50
    hobbyelektronik
    Poziom 27  

Każda drukarka laserowa jest odpowiednia do tego celu.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 06 Mar 2018 21:12
    1996arek
    Poziom 20  

Według mnie nie. Nie na wszystkich ładnie wychodzi wydruku.
    Nikt się nie pochwali jaką drukarkę ma ?

0
  • Pomocny post
    #4 09 Mar 2018 14:28
    hobbyelektronik
    Poziom 27  

Jeśli już, z tego co się orientuję to chodzi o zamienniki tonerów, nie na każdym dobrze wychodzi. Ja mam HP P1005 i nie mam problemów, na oryginale było lepiej ale cena zwala z nóg.

0
  • #5 09 Mar 2018 17:13
    1996arek
    Poziom 20  

Toner właśnie polecają oryginalny. Myślałem nad HP, ale dawają tylko rok gwarancji. Gdzie Samsung aż trzy lata. Jeszcze znajomy wydrukuje mi na kilku i przeprowadzę testy.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Mar 2018 15:44
    phanick
    Poziom 28  

HP LJ 6L, można dorwać na OLX/Allegro używki w kwocie 10-50zł, toner ok 30zł i starcza na bardzo długo. Grubo kryje tonerem, świetny rezultat w połączeniu z odpowiednim papierem kredowym (90g/m^2, koniecznie matowy).
    Pozostałe akcesoria (wałek dociskowy, rolka do papieru, itp) można kupić w miarę zużycia niedrogo, a rozbieranie/konserwacja jest prosta i nie wymaga rozbierania połowy drukarki.

Wada to częste zacinanie papieru lub pobieranie dwóch arkuszy (zwłaszcza na starych egzemplarzach), brak portu USB (trzeba dokupić adapter LPT->USB), czasami ma kaprysy i drukuje losowe znaki albo nie drukuje wcale (może to wina przelotki), przy większych obrazkach chwilę trzeba czekać, w papierze kredowym trzeba przyciąć dwa dolne rogi, inaczej może się zakleszczyć, dość proste (prostackie) prowadzenie papieru, przez co czasem może drukować krzywo, może też z tego powodu często na dwóch wydrukach wymiary są często lekko inne.

Ciężko mi coś porównywać z innymi drukarkami, bo w swojej karierze miałem jeszcze Kyocere FS-1010 (właściwie to kombajn, mega szybkie drukowanie, USB, wbudowany pojemnik na 300 kartek A4, ale po dluższym czasie zdecydowanie zbyt mało kryje tonerem, a nowy jest bardzo drogi) i Samsung ML 1010 (dość szybko drukuje, USB, jakość też chyba dobra)

1
  • #7 15 Mar 2018 21:31
    1996arek
    Poziom 20  

@phanick Zastanawiałem się nad jakąś używką, ale nigdy nie wiadomo co się trafi. Jeśli trup to nawet stówa to dużo, bo można było dołożyć ją do nowej. Co do nowych to będę prowadził testy na Samsungu znajomego. Mówił, że godna polecenia drukarka. Zastanawiałem się nad HP, ale dają tylko rok gwarancji.

0
  • Pomocny post
    #8 16 Mar 2018 02:04
    dziki21
    Poziom 2  

Ostatnio kupiłem starego Samsunga lm1610 za 30 zł proszek 18 zł mowa beben opc (foto aktywny)5 zł i drukarka super drukuje na termo transfer czy za pomocą acetonu daje radę jestem zadowolony

0
  • Pomocny post
    #10 16 Mar 2018 06:35
    abart64
    Poziom 28  

phanick napisał:
    Ciężko mi coś porównywać z innymi drukarkami, bo w swojej karierze miałem jeszcze Kyocere FS-1010 (właściwie to kombajn, mega szybkie drukowanie, USB, wbudowany pojemnik na 300 kartek A4, ale po dluższym czasie zdecydowanie zbyt mało kryje tonerem, a nowy jest bardzo drogi)

Dokładnie,mam ten sam problem. Kupiłem z resztką toneru (pewnie zmiennik) i krycie nie do przyjęcia. Dosypałem świeży toner zamiennik i niestety nic lepiej nie było. Do normalnego drukowania jest bardzo dobra, służy już z 10lat.
    Poczytałem że chwalą HP do transferu. Kupiłem za 50zł HP1100 tez z resztką toneru. Troszkę lepiej jak Kyocera ale też nie wychodziło. Nowy toner z wałkiem za 30 zł i kicha...blado szaro, nie do przyjęcia . Kupiłem jeszcze jeden toner za 80 zł i sukces! Density na 5 i wali tak toneru że mam problem ze zmyciem po trawieniu :)
    Wadą jest że ma tylko port równoległy.

0
  • Pomocny post
    #11 16 Mar 2018 06:57
    lukaszd82
    Poziom 25  

W domu mam Xerox WorkCentre 3025 oraz starego Samsung LM1610.
    Xerox przy wyłączeniu oszczędności toneru i wygraniu zaciemnienia na max do termotransferu jest bardo dobry.
    Samsung przeszedł właśnie czyszczenie i mały remont - wymiana rolek gumowych (stare popękały) i ogólne czyszczenie całości. Ma już ponad 11lat i cały czas na oryginalnej kasecie startowej leci. Na razie mam 21tys. wydruków z niego. Toner dosypuję zamiennik z alledrogo po ~10-20zł/butelkę (raz kupiłem jakiś badziewny co przy wyduku dawał zapach jakby po grzybobraniu - poszedł w kosz). Kaseta już dogorywa, bo uszczelki z gąbki się rozpadają ale nadal czysto drukuje. Wydruk na kredzie do termotransferu jest ok. Na pewno o wiele lepiej niż z pracy z RICOH MP4500 (niby wydruki bardzo dobre ale na papierze kredowym słabo drukuje).

0
  • Pomocny post
    #12 16 Mar 2018 08:07
    haderach
    Poziom 16  

Ja używam HP 5L. Toner oryginalny można obecnie kupić w rozsądnej cenie (ostatnio widziałem na Alle za 20 zł). Jakość krycia bardzo dobra. Podstawą dobry papier. Zamienniki tonerów słabe, abo ja na takie trafiłem.

0
  • #13 23 Mar 2018 19:47
    1996arek
    Poziom 20  

Drukarkę potrzebuję do szkoły i do termotransferu. Doszedłem do wniosku, że stare lepiej drukowały ze względu na wolniejszy wydruk. Jeszcze muszę iść do sklepu, gdzie zawsze drukowałem i zapytać jaką HP oni mają. Tam zawsze wychodził wydruk igła. Dzięki za propozycje. Jak widać w starą drukarkę chyba trzeba będzie zainwestować.

0
  • Pomocny post
    #14 25 Mar 2018 03:14
    Jacek Rutkowski
    Poziom 24  

Lexmark T430 lub HP LJ 4050t z print serwerem mogę polecić z czystym sumieniem. Używałem HP teraz T430 i na obu regenerowane tonery drukowały dobrze...

0
  • Pomocny post
    #15 25 Mar 2018 04:26
    Ture11
    Poziom 34  

To może ja napiszę, jakiej nie polecam.
    - Samsung ML-2955ND - zatrzymuje się w niej papier kredowy, który w innych drukarkach idzie bez problemów,
    - Laserjet P1005 - w wilgotnych pomieszczeniach nadruk odkleja się przy przechodzeniu przez piec i wychodzi porwany rysunek. To może zależeć od użytego papieru, tym bardziej, że kolega wyżej nie ma takich problemów z tym modelem.

0