Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kompresor własnej roboty - Budowa kompresora

06 Mar 2018 20:52 1059 4
  • Poziom 4  
    Witam, na początek chciałbym prosić was o nie krytykowanie mojego tematu wiem że kompresor mogę kupić za 300-400 zł,ale to nie znaczy że nie mogę sam go stworzyć, a więc poruszając problem mojego pytania chciałbym was forumowiczów zapytać, czy jest sens budować kompresor z agregatu z lodówki mój plan jest prosty 4 agregaty od lodówki podłączone do pustej butli gazowej lub innej co najmniej 30-50 litrów w zależności jaką znajdę, i ten kompresor chciałbym wykorzystać np. do malowania różnych elementów,pompowania kół itd., dalej chciałbym wykorzystać taki kompresor do piaskowania elementów pokryte farbą, a taka piaskarka miała by wyglądać tak jak na tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=WAh9N1moOnQ , nie mam dużych wymagań nie potrzebuję szałowej piaskarki żeby ogarnęła raz dwa tylko żeby jakoś tam usuwała, co myślicie o takim projekcie, sam fakt pistolet zamierzam kupić a nie robić z własnej roboty ;D
  • Poziom 38  
    Do malowania aerografem takie "cudo" wystarczy, do pompowania kół owszem, ale do malowania prawdziwym pistoletem a tym bardziej piaskowania absolutnie nie wystarczy. Poza tym pomysł z kilkoma agregatami od lodówek też nie jest najszczęśliwszy. Sam robiłem sobie kompresor ale na normalnej sprężarce od ciągnika ( ważne żeby była z własnym smarowaniem)
  • Poziom 4  
    zworys napisał:
    Do malowania aerografem takie "cudo" wystarczy, do pompowania kół owszem, ale do malowania prawdziwym pistoletem a tym bardziej piaskowania absolutnie nie wystarczy. Poza tym pomysł z kilkoma agregatami od lodówek też nie jest najszczęśliwszy. Sam robiłem sobie kompresor ale na normalnej sprężarce od ciągnika ( ważne żeby była z własnym smarowaniem)

A gdybym kupił kompresor o mocy 3.8KM 206L/Min, 8bar, nadawała by się do malowania i piaskowania?
  • Poziom 38  
    Do malowania tak , do piaskowania amatorskiego niewielkich rzeczy ( niedługi czas ) od biedy. Poszukaj na elektrodzie tematów o piaskowaniu , tam znajdziesz dane na temat potrzebnej wydajności sprężarki.