Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia Rio 3 - Drzwi pasażera się nie zamykają

07 Mar 2018 11:10 792 2
  • Poziom 2  
    Część, w moim nowo kupionym Kia Rio 3 nie zamykają się drzwi pasażera ani, za pomocą pilota ani pstryczkiem na drzwiach ( raz na jakieś 100 prób się zamknął), bagażnik, zamyka się raz na jakiś czas, a drzwi kierowcy zamykają się za każdym razem, w czym leży problem i jak go rozwiązać?

Moderowany przez CameR:

Co już zostało sprawdzone, zdiagnozowane, wyeliminowane ?
    Reg. 3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy.

• Poziom 2  
    Próbowałem wszystkiego, zamykałem od środka, zamknąłem po czym się oddaliłem i bez kluczyka próbowałem otworzyć i wciąż było otwarte, nie mam pomysłów jak jeszcze mogę sprawdzić tą usterkę
  • Poziom 36  
    Jak od środka nie działa, to chyba powinieneś sprawdzić zamki, przeczyścić, nasmarować, zobaczyć co tam "piszczy w środku drzwi" że ręcznie nie zablokujesz zamka.
    Mogło przyrdzewieć i nie blokuje... a tego bez zdjęcia boczków drzwi chyba nie zrobisz.
    Przy mrozie mogą też zamarzać zamki, przy czym nie piszę o bardziej popularnej wkładce i kluczyku, tylko o całym mechanizmie zamka https://www.google.pl/search?q=kia+rio+3+zame...sAQIOA&biw=1440&bih=727#imgrc=0Bbxb8NDK_zIxM:.
    "Bezkluczykowo", z pilota, zamki blokuje siłownik. Wiesz czy masz oryginalny, dokładany uniwersalny - bo to golas był bez centralnego zamka ? Bo ja nie wiem, ale z uniwersalnymi może być tak przykład z innego forum lub np sam siłownik staje.