Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porządna pralka do 1200zł

klient888 07 Mar 2018 20:04 6006 78
    qs300
    Poziom 28  
    Dla młodszego pokolenia to nie robi różnicy, zaś starsi klienci zwracają na to uwagę. Lepiej sprzedają się pralki, które posiadają polskie opisy programów niż same ikonki.
    klient888
    Poziom 6  
    A Amica ma wymienne łożyska?

W przypadku Candy to duży minus?
    qs300
    Poziom 28  
    Jeśli chodzi o Amicę, to modele z tej serii co podałem, mają wymienne łożyska.
    klient888 napisał:
    W przypadku Candy to duży minus?

Jeśli padną łożyska i sam nie potrafisz rozciąć bębna a później go skleić lub zespawać, to taka impreza w serwisach kosztuje ok. 400-500zł.
    klient888
    Poziom 6  
    Czyli lepiej kupić Amicę?
    qs300
    Poziom 28  
    Na to pytanie już musisz sobie sam odpowiedzieć, ale klienci coraz częściej kupują pralki z wymiennymi łożyskami, po tym jak ich poprzednie pralki padły z powodu łożysk już po 4-5 latach.
    klient888
    Poziom 6  
    A warto dopłacić 200-300 zł czy raczej to nie ma sensu bo i tak dostajemy produkt na tym samym poziomie?
    klient888
    Poziom 6  
    Bajery mi niepotrzebne.
    Do znaczków nie przywiązuję uwagi.

To wychodzi jednak że Amica bądź z większym ryzykiem ze względu na łożyska Candy.
    klient888
    Poziom 6  
    Dzięki.

Może ktoś coś jeszcze dorzuci?
    aleksander1963
    Poziom 12  
    Ważny parametr to dodatkowe płukanie, czy jest i jak załączyć.
    Producenci starają się o .jak najmniejsze zużycie wody.
    Efekt to nie wypłukana chemia bo łatwo jest za dużo podać , a potem alergie , swędzi skóra itp.
    Organizmy coraz słabsze np. dzieci a chemia coraz okrutniejsza.
    klient888
    Poziom 6  
    Tak, pranie musi być porządnie wypłukane.

Tylko nie wiem które pralki mają zaprogramowane oszczędzanie wody.
    qs300
    Poziom 28  
    W Amica przyciskiem Opcje można wybrać w programach dodatkowe płukanie, z tego co widziałem na pralkach w sklepie, to raczej wszystkie lub większość ma możliwość wyboru dodatkowego płukania.
    wojtek440
    Poziom 11  
    qs300 napisał:
    Na to pytanie już musisz sobie sam odpowiedzieć, ale klienci coraz częściej kupują pralki z wymiennymi łożyskami, po tym jak ich poprzednie pralki padły z powodu łożysk już po 4-5 latach.
    Też sie na to nabrałem, i w 2011 kupilem amice awct 10l, bo wymienne łożyska i będzie łatwiej naprawić.
    Pralka żyła 2 lata, łożyska nie padły, ale na gwarancji sterownik zepsuł sie 2x a 2 dni po gwarancji padł poraz kolejny. ;)
    Więc autorze ja na Twoim miejscu brałbym ten wymieniony model candy bo cena świetna, ale musisz sam zdecydować.
    qs300
    Poziom 28  
    Na to nie ma recepty, nawet w dużo droższych modelach i nawet bardziej znanych firm może trafić się wadliwy egzemplarz. Znam to z opowieści klientów, których obsługuję w sklepie.Lodówka Samsung za 3000zł potrafiła się popsuć tuż po gwarancji i inne podobne przypadki, których mógłbym wypisać na pół strony.
    klient888
    Poziom 6  
    Tak to jest że trochę szczęścia z zakupem trzeba mieć.

Czy ta Amica pozwala na swobodne dostosowanie prędkości wirowania w dowolnym programie?
    romanow99
    Poziom 9  
    Ja man Candy i pierze bez awaryjnie 17 lat . O dwóch lat czekam żeby sie zepsuła bo jest cała pordzewiała , ale ona jest nie do zdarcia .Tyle w temacie Candy
    vodiczka
    Poziom 43  
    wojtek440 napisał:
    Z łożyskami to prawda, ale w sumie ja uzytkuje 5 lat i to dosyc czesto , bo 3-4 prania tygodniowo i pracuje nadal bezawaryjnie
    Co to jest 5 lat. Mój pierwszy Polar PS663 z końca lat siedemdziesiątych ub.w. wytrzymał 11 lat bez wymiany łożysk, obecna Amika 8 lat. Gdy dziecko było niemowlęciem to pierwsza pralka kręciła 7 razy w tygodniu :)
    Dla przypomnienia - problem jest w zużyciu pierścienia uszczelniającego a nie łożysk. Łożyska szybko lecą gdy pierścień zaczyna przepuszczać wodę.
    hessto
    Poziom 16  
    romanow99 napisał:
    Ja man Candy i pierze bez awaryjnie 17 lat . O dwóch lat czekam żeby sie zepsuła bo jest cała pordzewiała , ale ona jest nie do zdarcia .Tyle w temacie Candy

Ej ja mam Bosch WLF 1200 ma ~20lat, Drugi Electrolux EWT 1015 ma ~15lat.
    LG--> Bosch/Siemens --> Electrolux tak dobre pierze.
    Tania bierz amica.
    wojtek440
    Poziom 11  
    qs300 napisał:
    Na to nie ma recepty, nawet w dużo droższych modelach i nawet bardziej znanych firm może trafić się wadliwy egzemplarz. Znam to z opowieści klientów, których obsługuję w sklepie.Lodówka Samsung za 3000zł potrafiła się popsuć tuż po gwarancji i inne podobne przypadki, których mógłbym wypisać na pół strony.
    To nie wadliwy egzemplarz, cała seria tych amic z 2009/2010/2011 roku z linii top tronic/navigator była bardzo miernej jakości. Moduły sypały sie w trakcie lub zaraz po gwarancji. ;)
    tom.tych
    Poziom 11  
    W mojej ocenie kupić pralkę wg własnego uznania i upodobania. Dokupić ubezpieczenie na 5 lat (zapoznać się z regulaminem co nam oferują aby wybrać jak najkorzystniej. Zwracamy szczególną uwagę na elementy podlegajace eksploatacji) i korzystać z nastawieniem że po 5 latach trzeba kupić nastepną. Przy uszkodzeniu łożysk modułu martwi się ubezpieczyciel.

Swoją drogą wymiana łożysk w zespołach pioracych zespolonych (jednorazowe) również bez problemu są wymieniane łożyska tak jak w rozbieralnych zbiornikach.
    Mac3k
    Poziom 20  
    Rodzina kupiła do domu pralkę samsunga (zastąpiła wysłużonego boscha maxx którego częsci eksploatacyjne typu pompa, kołnierz czy grzałka wymieniałem już kilka razy) za mniej więcej taką kwotę i powiem że jest super. Pokazuje ledami wszystkie nastawy i odlicza czas pozostały do końca prania, programy ma od króciutkich do 2,5 godzinnych z możliwością zmieniania sobie temperatury. A w dodatku na koniec prania wypikuje 8 bitowego Schuberta :D Łożyska zdaje się zaprasowane niestety. Pralka jest już u nas kilka miesięcy i do jej działania nie można się przyczepić. Niestety dokładnego modelu nie pamiętam.
    qs300
    Poziom 28  
    tom.tych napisał:
    Swoją drogą wymiana łożysk w zespołach pioracych zespolonych (jednorazowe) również bez problemu są wymieniane łożyska tak jak w rozbieralnych zbiornikach.

Tylko taka naprawa kosztuje minimum 400zł, a jeśli chodzi o dokupienie ubezpieczenia, to zazwyczaj jest zapis, że nie dotyczy elementów, które się zużywają, czytaj: łożysk, programatora itp, a tak na dobrą sprawę to i tak serwisant który przyjedzie do pralki, stwierdza, czy to co się popsuło podlega ubezpieczeniu czy nie. Jeśli chcesz kupić ubezpieczenie, które obejmuje wszystko, to musisz zapłacić za nie tyle co połowa pralki, co mija się z celem.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    tom.tych
    Poziom 11  
    tom.tych napisał:
    zapoznać się z regulaminem co nam oferują aby wybrać jak najkorzystniej.

Zazwyczaj jest tak, że mamy wybór.
    A co do serwisantów to niestety znam przypadki gdzie w 2016 roku przyjechał na odblokanie bębna (Whirlpool ze wsadem od góry ) a w 2017 roku przyjechał na uszkodzony, nie działający programator. Naprawa odrzucona bo "na skutek zblokowanego bebna został uszkodzony programator" czyli niekompetencja wśród serwisantów również istnieje. Możemy nie zgodzić się z decyzją. Ale to już nie ten temat. Znam duuużo wiecej przypadków gdzie ubezpieczyciel zezwolił na wymianę kpl zespołów lub klient wychodził z sytuacji w również korzystną stroną.
    qs300 napisał:
    zazwyczaj jest zapis, że nie dotyczy elementów, które się zużywają, czytaj: łożysk, programatora itp

Elementy podlegajace naturalnemu zużyciu. Czyli pompy grzałki fartuchy szczotki itp. A w przypadku gdy są skutki są i przyczyny...a nie że się zużywa. Pozdrawiam
    qs300
    Poziom 28  
    tom.tych napisał:
    Elementy podlegajace naturalnemu zużyciu. Czyli pompy grzałki fartuchy szczotki itp. A w przypadku gdy są skutki są i przyczyny...a nie że się zużywa. Pozdrawiam

A co powiesz na taką postawę serwisu?
    Klientka kilka lat temu zakupiła w markecie pralkę Beko na promocji za 600zł, pracownik marketu naciągnął ją na wykupienie rozszerzoną gwarancję do 5-lat za 300zł (połowa wartości pralki).
    W ciągu 2-lat pralka 2-krotnie uległa awarii, no ale to jest w ramach podstawowej 2-letniej gwarancji, więc serwis naprawił bez mrugnięcia okiem.
    Mijał trzeci rok od zakupu i po raz trzeci pralka uległa awarii, więc klientka dzwoni do serwisu, bo przecież zapłaciła za rozszerzoną gwarancję do 5-lat.
    I tutaj wielkie zaskoczenie, ponieważ po drugiej stronie słuchawki, miła pani z serwisu poinformowała klientkę, że już wyczerpała limit napraw! O co tu chodzi, pralka uległa 2 razy awarii na podstawowej 2-letniej gwarancji, więc w jaki sposób klientka mogła wyczerpać limit napraw?
    Inny przypadek.
    jakieś 6 lat temu brat kupił sobie pralkę Electrolux ładowaną od góry za 1800zł, dokupił rozszerzoną gwarancję do 5-lat za 500zł.
    Po czterech latach pękła obudowa bębna, serwisant który przyjechał na miejsce, stwierdził że awaria nastąpiła z winy użytkownika. Na to wychodzi, że najlepiej wyłączyć pralkę i patrzeć na nią, bo jak będziemy jej używać, to się zepsuje z naszej winy, bo jej używaliśmy.
    Dodatkowe gwarancje czy ubezpieczenia, to zwykłe złodziejstwo, wyciągają tylko pieniądze od klienta a później go olewają.
    Chcesz więcej przykładów? Pracuję w sklepie ze sprzętem RTV/AGD (nie żadna sieciówka, tylko prywatny sklep) i często wysłuchuję żali klientów, jak to się nacięli na zakupy w markecie z dodatkowym ubezpieczeniem, dlatego nasz sklep nigdy nie oferował klientom rozszerzonej gwarancji i takowych nie sprzedajemy.
    romanow99
    Poziom 9  
    do BC109B ; Jaki model tej pralki Gorenie ,która pobiera ciepłą wode .Gdyż też zastanawiam sie i szukam takiej.
    vodiczka
    Poziom 43  
    qs300 napisał:
    A co powiesz na taką postawę serwisu?
    Gdy czytam te malkontenctwa to nie wiem czy jestem w czepku urodzony (w sprawie AGD, w innych gorzej :) ) czy negatywne opinie piszą pechowcy.
    qs300
    Poziom 28  
    vodiczka napisał:
    Gdy czytam te malkontenctwa to nie wiem czy jestem w czepku urodzony (w sprawie AGD, w innych gorzej ) czy negatywne opinie piszą pechowcy.

Ja akurat nie miałem do czynienia z fikcyjnymi gwarancjami, bo ich nie kupowałem, ale piszę to, co mówią klienci w sklepie no i jeden przypadek brata.