Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o rezystancje w glosnikach

07 Mar 2018 15:54 330 10
  • Uczeń
    Witam jak głośniki mają 6.5ohm to są sprawne?
  • Poziom 35  
    Witam
    gta2pl napisał:
    głosowaniaki

Jeśli masz na myśli głośniki, to co na nich pisze? Wtedy można porównać z pomiarem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Jeśli"głosowaniaki"to głośniki to pewnie tak(ale nic o nich nie wiewy)może jakiś opis lub fotka(mile widziane)
  • Uczeń
    Sprzedający pisze że mają 7.1 i 6.5 ohm.
  • Poziom 28  
    Nazywaj po imieniu a nie pisz jakimś wiejskim żargonem o ompedancji glośnika

Na jakim głośniku wykonujesz pomiar czy bezpośrednio na nim , czy na zaciskach kolumny
    czy to powszechny głośnik dynamiczny (magnetoelektryczne i elektromagnetyczny ),
    czy też piezoelektryczny i juz nie wspomnę o elektostatycznych , magnetostrykcyjnych, tym bardziej o jonowych. Dla obecnych głośników dynamicznych parametr ten zawarty jest w granicach 3-8Ω
    W starszym sprzęcie dla uniknięcia transformatora głośnikowego stosowano głośniki 40Ω
  • Uczeń
    Nie mam jak ich zmierzyć.
  • Moderator
    A ile powinny mieć?
  • Uczeń
    8ohm wedlug mnie te 6.5ohm to duża różnica
  • Poziom 40  
    Wejdź na stronę STX, tam są szczegółowe dane
  • Poziom 43  
    gta2pl napisał:
    maja 7.1 i 6.5 ohm

Jeśli są to takie same głośniki, to mają nieco rozbieżną rezystancję, ale w przypadku głośników tej firmy nie ma się temu co dziwić. Zapytaj o model głośnika i sprawdź na stronie STX, jaką mają mieć rezystancję.
    Nominalna impedancja głośników o powyższej rezystancji, będzie określona jako 8 om.
    Chociaż z tym 6,5 om, może być różnie. Widziałem np. głośniki o impedancji nominalnej 4 om, których rezystancja wynosiła 4,5 om.

Pozdrawiam.