Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo g50-30 - Zawieszanie Biosu przy wyjściu

07 Mar 2018 16:50 417 4
  • Poziom 4  
    Witam . Chcialbym zainstalować w swoim laptopie Lenovo g50-30 Windows 7 poniewaz Windows 8 na tym laptopie to porażka , przywracalem ustawienia i dalej się zacina .. Problem jest taki caly czas bluescreen wyskakuje nie mam juz pomysłów co robić wydany jest bios najnowszy wersja 48ww i dalej to samo , po przywróceniu ustawień biosu i przy próbie wyjścia z biosu cały laptop sie zawiesza i trzeba zresetować go .. Czytalem też ze te wersje laptopów to tragedia .. Zrobiłem bootowalny dysk na pendrajwie poprzez diskparta . Za pomoc dziękuję .Dorzucam zdjęcia z biosu .
  • Poziom 22  
    Swój problem opisałeś bardzo chaotycznie.
    Popraw pisownię i interpunkcję!

Rozumiem, że masz Windows 8.
    Chcesz teraz zainstalować Windows 7.

Czemu tak bardzo uczepiłeś się BIOS?

W czym problem? Nie wiesz jak uruchomić instalatora Windows 7 z bootowalnego nośnika? Partycji odzyskiwania systemu?

Co to znaczy, że się zawiesza w BIOS? Nie możesz wybrać żadnej opcji, przestaje działać klawiatura?

Jeśli tak, to nie ma to nic wspólnego z systemem operacyjnym jaki masz, a może oznaczać awarię płyty głównej laptopa, dysku twardego i inne...

Podaj na początek SMART dysku twardego.
  • Poziom 4  
    Tak mam Windows 8.1 aktualnie i chciałbym zainstalować Windows 7 ponieważ jest łatwy w obsłudze .W biosie tez trzeba przestawić z tego co wiem , ustawić trzeba botowanie bynajmniej miałem tak z asusem .Nie raz formatowalem laptopa , ale ten przypadek to tragedia , po logo windowsa wyskakuje bluescreen czytałem o tym ze to przez biosa ze niby za stary więc wgralem najnowszego i cały czas twn bluescreen , próbowałem już dużo sposobów .. Chodzi ze jak przywroce ustawienia biosu i zapisze to zacina sie cały bios po prostu nic nie da się zrobić bo nawet jak wezmę wyjście z zapisem biosu to i tak zatnie sie wszystko.. Jak wrócę ze szkoły to podam smart , laptop ma nie całe dwa lata .Zdziwił mnie jeden fakt zdjalem klapke od dołu i nie ma wiatraczka.. W tym przypadku F12 i wybieram pendrajwa ładuje się niby wszystko dobrze a nagle bluescreen..
  • Poziom 12  
    Secure Boot ustaw na Disable a UEFI na Legacy lub Legacy first zapisz ustawienia F10 ponownie wejdź do biosu ustaw bootowanie z napędu lub USB (2.0) i działaj :)
    Podpowiem jeszcze abyś poczytał o diskpart przy instalacji systemu :)
    Wskazówki: shift + F10

• Spec od komputerów
    Ardianek napisał:
    Zdziwił mnie jeden fakt zdjalem klapke od dołu i nie ma wiatraczka.
    - Ten model tak ma niestety. Słaby procesor i producenci uznali że nie wymaga lepszego chłodzenia.
    Te płyty są dość awaryjne i problemy mogą być wynikiem uszkodzenia na płycie i zmiana systemu nie pomoże.
    Możesz przywrócić system z recovery (jeśli jest) i jeśli będą BS-y to szukaj usterki, bo zmiana systemu nie rozwiąże problemu sprzętowego.