Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Agregat Generac - generuje za duże napięcie

stefan149 07 Mar 2018 19:20 2811 2
 • #1
  stefan149
  Level 9  
  Witam serdecznie!!!
  Agregat prądotwórczy Generac 2750 z silnikiem Tecumseh 2750, prądnica asynchroniczna, bez stabilizacji napięcia, zamiast 230v generuje napięcie ok. 370-390V. Przy obciążeniu napięcie to spada do około 230-240V, ale ....... takie napięcie przy podłączeniu jakiegoś urządzenia to "śmierć". Już spaliłem jedną wiertarkę. Bo co z tego, że po obciążeniu napięcie spadnie, skoro przy włączeniu urządzenie dostaje bardzo wysokie. Obroty wyregulowałem zgodnie z instrukcję-3000 obr. Nie ma żadnego zwarcie w uzwojeniu, kondensator rozruchowy dobry. Napięcie regulowane jest obrotami silnika, ale jak za bardzo zmniejszę obroty silnika, to szarpie nim i .... po obciążeniu nie daje 230V. Nie ma on woltomierza, więc nigdy nie widziałem jakie faktycznie generuje napięcie, ale nigdy nic mi nie spalił. No i nie bardzo wiem co zrobić, aby jakoś zmniejszyć napięcie do 230V. Wiem, że najlepiej wy.......... na złom i kupić nowy, ale trochę mi szkoda, bo wygląda całkiem przyzwoicie i silnik też fajnie pracuje. Dziękuję za ewentualną pomoc.
  StefanAgregat Generac - generuje za duże napięcie
 • #2
  Staszek49
  Level 35  
  Ustal jaki faktycznie ma być kondensator i podmień na próbę.
 • #3
  stefan149
  Level 9  
  Mam tylko taką uproszczoną instrukcję i nic tam nie pisze jakiej pojemności ma być kondensator. Teraz zamontowany jest 16 mikro faradów. Nie wiem czy dać większy - jakiej pojemności. Troszkę przeczytałem w poście:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2602281.html

  gdzie opisano podobny temat z podobnym agregatem, lecz tam z kolei nie dawał napięcia. I jak się okazało kondensator był spalony, przy czym tam zamontowany był kondensator 60 mikro. No to ogromna różnica.
  Podpowiedz proszę, czy kombinować na zasadzie założenia np. 60 mikro, zobaczyć jaki będzie efekt i ewentualnie dać mniejszy. Bo nie mam pojęcia czy da się wyliczyć, jaki naprawdę powinien być. Agregat ten nie mam od nowości i pewnie był naprawiany, ale czy wymieniano kondensator???