Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie oświetleniem za pośrednictwem centrali alarmowej.

07 Mar 2018 21:21 501 3
  • Poziom 15  
    Witam, jestem na etapie okablowania domu i zastanawiam się nad rozwiązaniem zapalania oświetlenia zewnętrznego po wystąpieniu alarmu. Poprosiłem elektryka żeby włączniki oświetlenia zewnętrznego były obsługiwane z przekaźnik bistabilny w szafie rozdzielczej. Czy są takie przekaźniki z wejściami priorytetowymi. ( jeśli światło będzie włączone manualnie to alarm go nie wyłączy ).
  • Poziom 37  
    Witam,

zendenman napisał:
    Witam, jestem na etapie okablowania domu i zastanawiam się nad rozwiązaniem zapalania oświetlenia zewnętrznego po wystąpieniu alarmu. Poprosiłem elektryka żeby włączniki oświetlenia zewnętrznego były obsługiwane z przekaźnik bistabilny w szafie rozdzielczej. Czy są takie przekaźniki z wejściami priorytetowymi. ( jeśli światło będzie włączone manualnie to alarm go nie wyłączy ).

Po co tak kombinować? Nie prościej włączać oświetlenie zewnętrzne bezpośrednio z poziomu centrali / manipulatora? Nie zapomnij o ułożeniu przewodu pomiędzy centralą, a rozdzielnią. Dodatkowo zamontuj większą rozdzielnię, abyś miał gdzie umieścić moduły i przekaźniki sterujące z centrali.

Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    No właśnie nie bardzo rozumiem rozwiązanie sterowania z samej centrali. Obawiałbym się, że w takim układzie po awarii centrali ( w satelu to ostatnio popularne zjawisko) miałbym jeszcze problem z oświetleniem. Używając tego przekaźnika mam sterowanie niezależne z włączników + sterowanie za pośrednictwem INT ORS do zacisku centralnego np włącz w czasie alarmu. Dodatkowo drugie wyjście podpinam równolegle z włącznikami i mogę sterować oświetleniem z sms-a . Czy dobrze rozumiem?