Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-C, kablówka, dekoder Fergusona zakłócenia na częstotliwości 554.00MHz/DVB-C

quazz 07 Mar 2018 21:27 447 11
  • #1 07 Mar 2018 21:27
    quazz
    Poziom 11  

Posiadam kablówkę ze spółdzielni mieszkaniowej na kartę abonencką DVB-C. Od jakiegoś czasu pojawił mi się problem na dekoderze Ferguson Ariva 152 Combo. Skacze jakość sygnału na częstotliwości 554.00Mhz/DVB-C z wartości 70%-10% i tak w kółko czyli nie mam tvp1. tvp2, tvn, puls.
    Na wszystkich innych częstotliwościach jest ok. Czy jest dostępny wzmacniacz sygnału do DVB-C ? Proszę o pomoc.

0 11
  • Pomocny post
    #3 08 Mar 2018 11:28
    zetdeel
    Poziom 38  

mihal2002 napisał:
    W jakim celu ten wzmacniacz?...
    Żeby niepotrzebnie wydać kasę. :D
    A tak na poważnie: zgłosić występowanie zakłóceń do operatora kablówki. Bez pomiarów się nie obejdzie.

0
  • #5 08 Mar 2018 11:39
    andpol 33
    Poziom 34  

Coś mi się tu nie zgadza. Ariva 152 nie jest odbiornikiem dvb-c.

0
  • #6 08 Mar 2018 12:49
    quazz
    Poziom 11  

Przepraszam za pomyłkę dekoder to Ariva 153 Combo. Dziwię się że problem wystąpił nagle. Wczesniej było ok.

0
  • Pomocny post
    #7 08 Mar 2018 14:57
    irekr
    Moderator

Częstotliwość 554 MHz to kanał 31 w DVB-T - porządek kanałowy jest w kablówkach identyczny. Nie piszesz gdzie mieszkasz, ale wystarczy ze któryś z sąsiadów połączył kablówkę z antena zewnętrzną i masz taki efekt.

Tak jak koledzy powyżej piszą: zgłoszenie do operatora sieci.

0
  • #8 08 Mar 2018 15:18
    quazz
    Poziom 11  

Mieszkam w Częstochowie. W wykazie programów z kablówki np. TVN HD to pozycja LCN 004 - 554Mhz. Zgłosiłem problem do spółdzielni mieszkaniowej. Jestem pewny że powiedzą że problem leży po stronie instalacji antenowej. Cała instalacja była wymieniona i wszystko było sprawne do czasu.

0
  • #9 08 Mar 2018 21:11
    irekr
    Moderator

Dzięki za już.
    Pytając o lokalizacje zależało mi bardziej w jakim rejonie Częstochowy mieszkasz. Z tego co wiem w wielu budynkach odbierany jest bezproblemowo MUX3 z Mikstatu , nadawany właśnie na kanale 31. Wystarczy antena ze wzmacniaczem podłączona do kablówki i ..... Także przesterowany sygnał kanałów 35 i 39 oraz 41 (MUX1, MUX2 i MUX3) da produkt zakłócający również na kanale 31. Praw matematyki i fizyki nie oszukamy
    Pozostaje czekać na działania operatora. Jakby na to nie patrzeć - w jego obowiązku jest zachowanie "szczelności" instalacji oraz poprawny technicznie sygnał u odbiorców. Za to im płacisz i wymagasz.

0
  • #10 09 Mar 2018 20:39
    quazz
    Poziom 11  

Irku bardzo dziękuje za rzeczową odpowiedz. Mieszkam dokładnie na dzielnicy Północ. Wczoraj zrobiłem małe doświadczenie wziąłem dekoder do sąsiada u niego wystartowała jedynka, dwójka bez TVN. Siła sygnału na poziomie 35 procent. Dzisiaj sprawdzałem z samego rana jeszcze raz u mnie. Siła sygnału jest na poziomie 75 procent - brak obrazu.

Dodano po 12 [godziny] 24 [minuty]:

Przyszedł fachowiec, zarobił nową efke na łączeniu bo stwierdził że była to przyczyna. Było ok około 5 godzin i znowu jest to samo. Ręce mi opadają.

0
  • #11 09 Mar 2018 21:17
    irekr
    Moderator

Dzwonisz a oni szukają do oporu....

;)
    spokojnie...

0
  • #12 10 Mar 2018 17:25
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

quazz napisał:
    Przyszedł fachowiec, zarobił nową efke na łączeniu bo stwierdził że była to przyczyna. Było ok około 5 godzin i znowu jest to samo. Ręce mi opadają.

Więc na moje albo ktoś z sąsiadów antenę pokojową wpiął w tor kablowy i oto efekt - wraca do domu, włącza tv i lecimy...
    Albo coś się z dekoderem dzieje - zresetować, wgrać najnowszego softa.

0