Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skraplająca się woda przy piecyku termet TERMET TERMAQ ELECTRONIC G-19-02

08 Mar 2018 06:12 1020 5
  • Poziom 15  
    Witam
    Ostatnio zauważyłem pewien problem, z piecyka kapie.
    Nie jest to kapanie regularne. Bywają dni, gdzie nie zauważam tego kapania. Gdy kapie jest to kapanie z częstością raz na około pół minuty do minuty. Na poniższym zdjęciu zaznaczyłem czerwonym okręgiem miejsce zbierania się wody.
    Skraplająca się woda przy piecyku termet TERMET TERMAQ ELECTRONIC G-19-02
    Mieszkam na ostatnim piętrze, czy może to wynikać z niskich temperatur w ostatnich dniach i kondensacji? Czy raczej to jakaś poważniejsza usterka i wyciek?
    Dziwi mnie brak regularności i niska częstość kapania.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Cieknie z pokrywki lub przepony. Wymienia się komplet. Normalna sprawa po latach eksploatacji. Odkręć blaszkę to wszystko zobaczysz.
  • Poziom 15  
    bro2004 napisał:
    Cieknie z pokrywki lub przepony. Wymienia się komplet. Normalna sprawa po latach eksploatacji. Odkręć blaszkę to wszystko zobaczysz.

Wielkie dzięki ;) jestem po wymianie przepony. Widać, że nic cieknie a przy okazji dużo lepiej piecyk reaguje na niski przepływ. Wcześniej musiała być woda dużo mocniej odkręcona aby załączyć grzanie, teraz dzieje się to znacznie szybciej.
  • Poziom 15  
    I to się nazywa przedwczesna radość. Wymieniłem samą przepone bo nie umiałem zdemontować pokrywy. Myślałem już, że jest ok. Jak demontuje się tą pokrywę? Ona jest jakoś przykręcona czy wciśnięta?
    Tzn nie sama pokrywa a dzwigienka z tyłu.
  • Poziom 26  
    W zespole wodno- gazowym siedzi pokrywka na wcisk. Pewnie zaszła kamieniem, więc może być ciężko wyciągnąć :)
  • Poziom 15  
    bro2004 napisał:
    W zespole wodno- gazowym siedzi pokrywka na wcisk. Pewnie zaszła kamieniem, więc może być ciężko wyciągnąć :)

udało się poluzować, jednak sa dzwigienki, Jedna z nich od włącznika/krańcówki. Można je jakoś wyciągnąć czy trzeba je odchylić ? Głównie chodzi mi o tą od wyłącznika