Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane I phII 1.9dti - Nie świeci kontrolka swiec zarowych

wicia112 08 Mar 2018 07:54 780 4
    wicia112
    Level 2  
    Witam. Mam taki problem. Posiadam Renault Megane I PH II 1.9 DTi 47KW. Niestety "padła" pompa wtryskowa i została zastąpiona mechaniczną na linkę i wtedy pojawił się problem. Nie działa kontrolka świec żarowych. Niby przekaźnik sprawny, bo prąd na świecach jest i grzeją się. Świece nowe a kontrolka nie działa. Zegary wyjąłem i diody są sprawne. Czy może być tak, że niby przekaźnik jest dobry, ale kontrolka nie działa, czy wygląda na uszkodzoną instalację?
    Pozdrawiam.
    sklepa
    Level 13  
    Zapnij multimetr na świece i zobacz czy rzeczywiście dostają napięcie to po pierwsze. (Pompa na co została wymieniona ????) Po drugie tam nie ma chyba diod tylko żarówki, zapnij 12V i sprawdź czy świeci włożona do oprawy. Po trzecie czy silnik zapala? Po czwarte wyjmij i sprawdź przekaźniki, z tego co słyszałem(a nie sprawdzałem) są tam półprzewodnikowe - jak tranzystory. Po piąte- jak pali i jeździ a tylko nie świeci kontrolka to olej to :D
    wicia112
    Level 2  
    1.pompa lukas na linke
    2.zmierzone i sprawdzone wykrecona świeca i grzeje
    3.zegary rozebrane sprawdzone sa wlutowane diody
    4.silnik odpala bezproblemowo po wymianie świec
    5.i biorac na chłopski rozum jeżeli świece grzeja to przekaźnik działa
    sklepa
    Level 13  
    Sprawdź te diody w zegarach może jakiś szpec wlutował odwrotnie, podłącz sobie multimetr na krokodylach do przewodów od tej diody i sprawdź czy dostaje napięcie na starcie po przekręceniu kluczyka.
    wicia112
    Level 2  
    Jak wrócę do domu to jutro to zrobie