Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak łącznika do wentylatora łazienkowego kto wie??

08 Mar 2018 08:15 474 12
  • Poziom 2  
    Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Zakupiłem wentylator łazienkowy, przy próbie montażu okazuje się że na kablu mam cały czas prąd gdy podłączyłem wentylator zaczyna pracować ale nie mogę go wyłączyć , żaden łącznik nie reaguje na wentylator. Dodam jeszcze że do wentylatora dochodzi kabel z 4 żyłami a w łącznikach mam po 3 żyły, o co chodzi????
  • OptexOptex
  • Poziom 29  
    Jeżeli jest tak jak opisujesz, to najprościej będzie dodać wyłącznik przy wentylatorze. Brak łącznika do wentylatora łazienkowego kto wie??
  • OptexOptex
  • Poziom 22  
    Jeżeli był kupiony to powinna być dołączona instrukcja .Mało danych podajesz . Jak został podłączony ? Podaj typ wentylator , dodaj zdjęcie .
  • Pomocny dla użytkowników
    Może jest tam układ czasowy, który go samoczynnie wyłączy po określonym czasie. Zobacz co na ten temat jest napisane w instrukcji montażu.
    Poza tym czasem jest jeszcze opcja związana z wilgotnością. Miałem taki przypadek i musiałem zmienić ustawienie, bo wentylator nie chciał się też wyłączyć.

Czy to przypadkiem twój wentylator?

• Poziom 2  
    mam wentylator awenta kw100 bez żadnych czujników jest tylko kostkaBrak łącznika do wentylatora łazienkowego kto wie??

Dodano po 3 [minuty]:

dodam jeszcze że robiłem test z żarówką i cały czas sięświeci:) jestem zielony w tym temacie wybaczcie:))
  • Poziom 29  
    Nie o takim myślałem. Chodzi o taki do zabudowy w wentylatorze i włączany, wyłączany przez pociągnięcie za łańcuszek. Może ktoś podlinkuje obrazek-nie mogę teraz zbytnio grzebać w sieci, prowadzę. :wink:
  • Poziom 2  
    no właśnie chciałbym uniknąć zewnętrznego przełącznika. A myślicie że wentylatorek z czujnikiem ruchu zdał by tu egzamin??? ten zawsze mogę zwrócić do sklepu.
  • Poziom 29  
    Chyba umknął ci post #7
  • Moderator Projektowanie
    jaro289 napisał:
    do wentylatora dochodzi kabel z 4 żyłami

To sugeruje, że masz instalację do wentylatora z wył. czasowym: ochronny, zero, faza i faza wyłączana wyłącznikiem (podwójny wyłącznik światła - jeden klawisz włącza światło, drugi wentylator) - ?
    Sprawdź wyłącznik światła, ustal co jest na tych 4 przewodach.
    Jeśli jest jak piszę to wystarczy zmienić KW100 na KW100T.
  • Poziom 42  
    jaro289 napisał:
    jestem zielony w tym temacie wybaczcie:))

Więc może daj zarobić komuś kto nie jest zielony tylko elektryk? Prąd to nie zabawka,nawet zabić potrafi
  • Pomocny dla użytkowników
    trymer01 napisał:
    jaro289 napisał:
    do wentylatora dochodzi kabel z 4 żyłami

To sugeruje, że masz instalację do wentylatora z wył. czasowym: ochronny, zero, faza i faza wyłączana wyłącznikiem (podwójny wyłącznik światła - jeden klawisz włącza światło, drugi wentylator) - ?

Taka jest instalacja, a wentylator jak widać na ostatnim zdjęciu ma tylko kostkę z dwoma zaciskami.
  • Moderator Projektowanie
    zybex napisał:
    Taka jest instalacja, a wentylator jak widać na ostatnim zdjęciu ma tylko kostkę z dwoma zaciskami.

Nie rozumiem co wnosi Twoja wypowiedź poza zaśmiecaniem tematu?
    Bo autor pisał:
    jaro289 napisał:
    ten zawsze mogę zwrócić do sklepu.

więc
    trymer01 napisał:
    Jeśli jest jak piszę to wystarczy zmienić KW100 na KW100T.