Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dahua - powiadomienia PUSH

08 Mar 2018 12:02 2877 10
 • Level 10  
  Dokupiłem właśnie kolejne kamerki, tym razem zdecydowałem się na posiadające Inteligentną Analizę Obrazu, bo starsze niestety wywoływały za dużo fałszywych alarmów - śnieg, deszcz itp.
  Także mam obecnie dodatkowo dwie Dahua IPC-HDBW4431R-ZS (4Mpix z motozoom 2.8-12mm niby 30m IR i kompresją H.265) no i mam zgrzyt z powiadomieniami PUSH. Na starszych kamerkach Sircam i Wanscam śmiga to bardzo fajnie, a z tymi nie mogę sobie poradzić. Zakupiłem wersje Plus aplikacji mobilnej Dahua - gDMSS, bo tylko w Plus jest możliwość otrzymywania powiadomień o zdarzeniach.
  W odróżnieniu do poprzednich kamerek i softu działają one tylko gdy telefon jest wybudzony i nie zawsze.
  Jakie są wymagania ustawień portów w kamerze i ich ew. przekierowań na routerze ?
  Czy to może ustawienia telefonu są problemem? Nadmienię, że w telefonie (BV6000) mam wyłączoną optymalizację baterii dla tej apki.
  A może sama apka do d ?
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 19  
  Nie wiem czy to nie działa tylko z chmurą producenta. Uruchom przez p2p i zobaczysz czy Ci działa.

 • Level 24  
  zadzwonił bym pierwsze do dystrybutora. Lub napisz maila do dahuy. Najszybciej najpewniej.
 • Level 10  
  Maila pisałem nie odpowiedzieli :(
  Co do połączenie p2p też nie działa :( mogę kamerkę dodać do gDMSS tylko przez opcję dodawania IP i nie wiem właśnie co bym musiał zrobić aby udało się ją dodać w apce przez p2p.

  Dodano po 12 [godziny] 17 [minuty]:

  co w routerze czy w kamerce muszę ustawić i jak, aby zadziałało połączenie p2p?
 • Level 19  
  W kamerkę ustaw na DHCP i po włączeniu powinno zadziałać p2p. Jak chcesz mieć statyczny adres to musisz ustawić poprawną sieć (adres, maskę, bramę i dns). Wystarczy później dodać kamerkę za pomocą QRCODE.
 • Network and Internet specialist
  ryba884 wrote:
  Jak chcesz mieć statyczny adres to musisz ustawić poprawną sieć (adres, maskę, bramę i dns).

  Lepiej przypisać kamerce stałe IP po adresie MAC w panelu routera.
 • Level 10  
  Mam cały czas przydzielanie IP przez DHCP po MAC i nietstety za pomocą kreatora p2p nie mogą jej dodać do gDMSS :(
  Maska i adres ok, brama (wewn ip routera), dns (ip routera oraz spear ten DNS z WAN) -jakby nie było ok to chyba nie byłoby możliwości nawet dodać jej po IP w kreatorze apki, co ?
  Ja myślę że to coś z portami tylko nie wiem co i jak poustawiać. Jak już pisałem niekiedy wiadomość push do mnie dociera nie tylko w zasięgu WiFI, ale również przez sieć 4G (nei zawsze). Ewidentnie nie mam tylko podglądu z zewn. sieci, ale tak jak ryba pisze pewnikiem , gdyby udało się je podłączyć do apki przez p2p to pewnie by hulało, tylko jak ?
  Screen z apki po próbie połączenia:
 • Network and Internet specialist
  Przy p2p przekierowanie portów nie ma znaczenia. A tak apropo - próbowałeś łączyć się przez przekierowany port? Spróbuj także wyczyścić dane tej aplikacji i jeszcze raz skonfigurować od nowa.
 • Level 10  
  Wyczyszczenie danych apki niestety nie pomogło, a co do przekierowywania to nie wiem na których portach hula p2p.
 • Network and Internet specialist
  Wyżej napisałem - p2p nie ma nic do przekierowania portów. Jak chcesz internet przeglądać to przekierowujesz porty? Przy p2p kamera łączy się z zewnętrznym serwerem, a przy przekierowaniu portów ten serwer jest u ciebie w domu. Analogicznie z tą stroną internetową - jak wchodzisz na elektrodę to nie musisz nic przekierować bo łączysz się z zewnętrznym serwerem, a jakbyś chciał postawić taką stronę u siebie w domu to już musisz przekierować port bo serwer jest u ciebie i ty go konfigurujesz.

  Jeszcze tak spytam: na pewno bez błędów piszesz wszystko? Coś nie tak jest z tą aplikacją.
 • Level 10  
  Jedynie nazwa może być sporna, ale raczej nie ma wpływu ja podaję tam Host name. Zrestartowałem kamerki i teraz mam zgrzyt, bo nie mogę ani aktywować ani dezaktywować obsługi apki mobilnej :(Dahua - powiadomienia PUSH

  Dodano po 6 [minuty]:

  Niektóre funkcje sa zalezne od ustawien formatu video. Np. funkcje IVS (inteligentnej analizy obrazu) poza tripwire są nie dostępne, gdy rozdzielczość strumienia głównego jest poniżej 1080p. Byż może że p2p jest dostepne dopiero przy jakiś konkretnych ustawieniach video typ bit rate, czy codec, ale nie wiem :(
  Dahua - powiadomienia PUSH