Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

IBM ThinkPad T20 Has這 na BIOSie.

08 Mar 2018 14:11 867 12
  • Level 43  
    Witam.
    Mam IBM T20 jest po zmianie p造ty. P造ta sprowadzona z UK laptop posk豉dany przychodzi do instalowania systemu a tu k堯dka do wej軼ia do BIOSu. Teraz moje pytanie. Czy da si z豉ma has這 lub zresetowa eeprom ATMEL 24RF08 w tym modelu 14pin czy tylko programowo zgrania has豉 z chipu? By豚ym wdzi璚zny za opowiedz. Pozdrawiam.
  • Level 19  
    A pr鏏owa貫 wyci庵n望 baterie od biosu? Kiedy czyta貫m o serwisowych has豉ch nie pami皻am teraz gdzie ale na pewno s w internecie.
  • Level 43  
    Witam. To jest stary laptop to raz a dwa w IBM T20 ma has這 zapisane na sta貫 w pami璚i eepromu i nawet wyjmowanie baterii nic nie daje zaznaczam ze has這 jest szyfrowane. Ta opcja odpada. Tak by這 na ten temat i jest ale tylko programowo ale interesuje mnie inny spos鏏 zresetowania has豉 w nowszych modelach mo積a by這 zresetowa has這 przez zwarcie 2 linii SDA i SCL i pomaga這 w tym modelu z tym chipem jest to nie mo磧iwe. Szukam innej alternatywy na zdj璚ie tego has豉 lub z czytanie go przez program?
  • Level 43  
    @Kolobos A tak si sk豉da 瞠 czyta貫m ten artyku mo積a by zrobi ten adapter ale nie mam sk康 軼i庵n望 1 programu do zgrania has豉 z chipu ten drugi mam.
  • Helpful post
    Level 19  
    Je郵i masz star p造t, a nowa jest taka sama, to prze堯 atmela ze starej. Rozumiem 瞠 na starej p造cie nie by這 has豉. Bios p騧niej mo積a zaktualizowa.
  • Level 43  
    Dzi瘯uj Kolegom za uzyskane odpowiedzi. My郵 瞠 du穎 mi pomog teraz w usuni璚iu tego has豉. Moderatora prosz o zamkniecie tematu.
  • Level 43  
    antek1cza wrote:

Nie no. Naprawd IBM przegi掖 lekko p.... z tymi zabezpieczeniami.
    Teraz ju sam nie wiem czy mam SVP, czy POP:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16805111#16805111
    Wygl康a na to, 瞠 korzystaj帷 z linku, kt鏎y pono czasem dzia豉:
    http://support.lenovo.com/en_US/guides-and-manuals/detail.page?LegacyDocID=MIGR-39298
    mo積a uzyska PDF dotycz帷y usuni璚ia POP.
    Problem w tym, 瞠 zwiera貫m ju nogi mikrouk豉du i m鎩 T42 stwierdzi, 瞠 kto "gmera przy sprz璚ie", co pono prowadzi do ca趾owitego zablokowania PC. Czy瘺y za pomoc Shock Sensors, o kt鏎ych mowa?
    Co do tego klona arduino na atmedze (?) z LCD to dla mnie zakup jednego g, kt鏎e odblokowuje drugie g., jest tak samo bezsensowny jak zakup nowej p造ty z powodu SVP.
    Tylko 瞠 aby mie SVP trzeba je najpierw za這篡 r璚znie.
    Pytanie tylko kto z powy窺z wiedz by si kiedykolwiek na to porwa?
    @PITERRR Czy瘺y鄉y mieli jedynie POP?
    PITERRR wrote:
    My郵 瞠 du穎 mi pomog teraz w usuni璚iu tego has豉. Moderatora prosz o zamkniecie tematu.

Piotrze Drogi, ale czekaj jeszcze nie zamykaj skoro nie wiesz nawet czy to nie POP. :)
    ps. Przepraszam, 瞠 tak si rozpisa貫m, ale wydaje mi si dziwne, 瞠 skoro to takie proste po co budowa ca貫 urz康zenie do "zapowania" SVP jak w linku.
    Czytaj帷 z kolei commenty pod linkiem od @Kolobos:
    https://expressit.pl/porady-komputerowe/odzyskiwanie-hasla-bios-w-laptopach-ibm-thinkpad/
    jako jestem rozerwany mentalnie...
  • Level 43  
    @safbot1st Olku Drogi jak zgram has這 to si dowiem. A ten IBM nie jest ca趾iem zablokowany. Tylko samo wej軼ie do BIOSu. A w UK jest wszystko mo磧iwe ju nie jedn p造t mia貫m z has貫m na BIOSie.
  • Helpful post
    Level 43  
    PITERRR wrote:
    A ten IBM nie jest ca趾iem zablokowany. Tylko samo wej軼ie do BIOSu.

Aha, czyli jeste pewien, 瞠 to POP? Ja my郵a貫m, 瞠 porady dotycz SVP.