Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Dziurkacz taśmy papierowej i foliowej : 48x otwory 1mm, 4x otwory 3mm

jaco777 08 Mar 2018 14:46 1182 9
  • #1 08 Mar 2018 14:46
    jaco777
    Poziom 24  

Witam.

Poszukuję wykonawcy dosyć nietypowego dziurkacza do papieru i folii do drukarek laserowych.
    Lub wysłucham propozycji jaką inną metodą/urządzeniem mógłbym wykonywać takie otwory. Na obecną chwilę rozważałem ploter, ale za małe otwory i zbyt duża ilość. Laser, ale podobno będzie osmalał krawędzie cięcia papieru, nie wiem jak poradzi sobie z folią do drukarki laserowej. Jeżeli macie jakieś inne pomysły, to chętnie wysłucham.
    Ewentualnie proszę o namiary na firmę która ma możliwość wykonywania takich otworów.

Poniżej rysunek poglądowy otworów jakie mają być wykonywane.

Efektem końcowym ma być podziurkowana taśma, taka jak na zdjęciu poniżej.

Reszta danych dziurkacza i wymagań:
    - dziurkowanie pojedynczych zwykłych kartek do drukarek o gramaturze 80g/m2,
    - dziurkowanie pojedynczych folii do drukarek laserowych, folia poliestrowa, grubość 0,13mm (specyfikacja http://www.avery-zweckform.pl/product/3487?language_id=6 ),
    - ma to być dziurkacz przelotowy, nie krawędziowy. Czyli mogę dziurkować taśmę papierową/foliową o szerokości około 14cm i dowolnej długości, przesuwając ją co 10mm pod dziurkaczem,
    - wymagana jest duża wytrzymałość materiałowa, uderzenia liczone w 10-100 tyś., elementy zużywające się powinny być wymienne,
    - budowa i zasada działania podobna do bindownicy, dziurkacza biurowego, prasy hydraulicznej. Poniżej rysunek zapożyczony, przekrój: gdzie 1,3-trzpień dziurkujący (najlepiej wymienny, 1mm, 3mm, 3.5mm), 2-górna obudowa, 4-nieistotne, 5-tuleje prowadzące, 6-prowadnica, 7-obudowa dolna, 8-nieistotne, 9-element otworowy dolny dziurkujący (najlepiej wymienny, 1mm, 3mm, 3.5mm), 10,11,12-nieistotne. Jest to tylko przykład znaleziony w Internecie. Jestem otwarty na propozycje budowy i zasady działania.

- docelowo mechanizmem dociskającym będzie elektromagnes lub przekładnia napędzana silnikiem.

Czas realizacji: dowolny. Budżet: około 500zł. Płatność: gotówka, przelew. Umowa zlecenie lub inna forma.
    Kontakt na email lub poprzez PW Elektrody.

Jacek.

Temat automatycznie zamknięty, aby kontaktować się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Semicon
  • #2 08 Mar 2018 16:35
    cirrostrato
    Poziom 36  

Nie podawaj budżetu 500zł bo fachowcy umrą ze śmiechu, mając taką wydajna dziurkarkę zarobisz tyle w dzień, sam projekt wart kilka razy więcej...W połowie lat 80-tych zleciłem wykonanie walcarki walcującej rurkę 10mm do 8,5mm, same walce (robili prawie dwa tygodnie bo nawęglanie trwało 10dni, potem hartowanie i szlifowanie kształtu) 8tys, obudowa z gniazdami pod łożyska 3tys, projekt mój, zmontowałem sam i dodatkowo napęd silnik 2,2kW z przekładnią też mój, uważam, że fachowcy mogli zażądać ode mnie za elementy walcarki ok. 20tys.i bym się absolutnie nie obraził. Na walcarce zarabiałem dziennie ok. 15tys.

• Semicon
  • #3 08 Mar 2018 17:57
    mychaj
    Poziom 30  

Masz fajny rysunek wyślij go do dowolnej firmy zajmującej się produkcją elementów na CNC to ci określą mniej więcej koszt samej sztancy - ale tanio nie będzie...

• #4 08 Mar 2018 20:15
    cirrostrato
    Poziom 36  

mychaj napisał:
    Masz fajny rysunek...
    Tylko ten rysunek trzeba przeprojektować jakieś 300% aby uzyskać to co chce autor tematu. Poza tym najważniejsze: jaka ma być wydajność tego dziurkacza, 100szt. dziurek na godzinę nie problem, 100tys. na godzinę wymaga już sporego znawcy tematu.

• #5 08 Mar 2018 20:33
    mychaj
    Poziom 30  

Wiem aż za bardzo - to po prostu pomysł aby się kolega zorientował co do kosztów....

• #6 10 Mar 2018 18:45
    pawelradomsko
    Specjalista Automatyk

Witam!
    Niedawno zamawialiśmy podobne narzędzie do papieru (nieco większe otwory) i kosztowało trochę ponad 8 kPLN - przy takich małych średnicach powinno być nieco drożej - dodaj napęd, jakiś posuw i nawijak i kolejne (wcale niemałe) koszty dochodzą.
    Pozdrawiam.

• #8 12 Mar 2018 12:55
    vindevil
    Poziom 19  

Kolega chyba 1,5 zera zjadł. Byle jaka włoska perforowarka kosztuję 25 tyś + matryca.

• #9 12 Mar 2018 14:41
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

Ktoś ma dobre poczucie humoru :D
    Za 500zł to nawet jednorazową matrycę się nie zamówi do praski introligatorskiej, gdzie stalowe sztyfty są osadzone w kawałku płyty MDF

• #10 16 Mar 2018 13:55
    jaco777
    Poziom 24  

Dzięki Wszystkim za udzielone wypowiedzi, chociaż nie są one pocieszające.

Co do budżetu, to jest to wypadkowa wypadkowa zysków jakie uzyskam dzięki takiemu dziurkaczowi, oraz cenami rynkowymi typowych dziurkaczy do papieru, bindownic. Nie jestem fachowcem w dziedzinie metalurgii (czy jak to zwał), stąd ta moja wpadka, wybaczcie :-).

Chyba wyjdzie na to, że nie będzie sensu inwestować w taki dziurkacz, skoro prawdopodobnie zarobię na nim tylko te wspomniane 500zł. Większość pracy zrobi na mój własny użytek, na resztę jest zbyt małe zapotrzebowanie rynku.

Muszę obrać chyba inną drogę. Czy ploter laserowy CO2, lub podobne urządzenie, to dobry pomysł ? Z opisów producentów i na różnych stronach wynika, że powinien dać radę. Ale praktyka wygląda już gorzej (z tego co wyczytał na forach CNC). Koszt używanego to już nawet 500-1000zł. Ale ważne jest, żeby ciął papier 80g jak i folię do drukarek laserowych.

Proszę o Wasze rady jaki ploter laserowy by się nadawał, na jakie parametry zwrócić uwagę. Lub inne rozwiązania.

Do Administratorów: następuje zmiana podejścia, w razie konieczności, proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.