Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C - Co to za elementy, czy powinny być podłączone, jak...?

serwek 08 Mar 2018 17:02 2991 11
    serwek
    Level 25  
    Witam
    1. Co to za elementy (zdjęcia), czy powinny być jakoś / pod coś podłączone, jak... itd?
    2. Gdzie w Oplu Corsa C, 2004r, 1,2/ benzyna umieszczony jest czujnik temperatury zewnętrznej /otoczenia, podłączony do wyświetlania na wyświetlaczu środkowym auta w stopniach C*?
    Dodam że auto pracuje, jeździ.
    Opel Corsa C - Co to za elementy, czy powinny być podłączone, jak...?Opel Corsa C - Co to za elementy, czy powinny być podłączone, jak...?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Helpful post
    ladamaniac
    Level 39  
    To, co wisi to jakiś dokładany sygnalizator, najczęściej niewłączonych, niewyłączonych świateł, może też być ewentualnie od jakiegoś dokładanego immobilisera, alarmu czy instalacji LPG. Ten element w komorze silnika to zawór recyrkulacji spalin, służy do ekologii, część aut go miała, część nie. Zasadniczo do pracy silnika potrzebny nie jest, dziwne, że nie świeci się check mimo jego wypięcia.
  • Helpful post
    piotrek22101
    Level 39  
    Wiszący element w kabinie to buzzer,powinno to być gdzieś schowane. Może być od alarmu,przypominanie o nie zgaszonych światłach,itp. Nie jest to fabryczny dodatek.
    serwek
    Level 25  
    ladamaniac wrote:
    To, co wisi to jakiś dokładany sygnalizator, najczęściej niewłączonych, niewyłączonych świateł, może też być ewentualnie od jakiegoś dokładanego immobilisera, alarmu czy instalacji LPG. Ten element w komorze silnika to zawór recyrkulacji spalin, służy do ekologii, część aut go miała, część nie. Zasadniczo do pracy silnika potrzebny nie jest, dziwne, że nie świeci się check mimo jego wypięcia.

Witaj
    Rozumiem, dzięki za szybką odpowiedź!
    Quote:
    ...dziwne, że nie świeci się check mimo jego wypięcia....

Świeci się ale myślałem ze tak ma być. Auto ma instalację LPG, Mechanik mówił żeby się nie przejmować bo z instalacją często się świeci :roll:
    Czy jednak się przejąć? Czy w związku z brakiem podłączonego tego zaworu silnik może się: szybciej zużyć.., zepsuć.., więcej palić.. itp.?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
    ladamaniac
    Level 39  
    Nie wiem, co tam masz wrzucone, ale wydaje mi się, że widzę listwę wtryskową. Przy sprawnym, i dobrze wyregulowanym wtrysku gazu kontrolka nie ma prawa się świecić. Mechanik ma jeszcze jakieś wiadomości z instalacji I i II generacji.
    diodabg
    Level 30  
    serwek wrote:
    Gdzie w Oplu Corsa C, 2004r, 1,2/ benzyna umieszczony jest czujnik temperatury zewnętrznej /otoczenia, podłączony do wyświetlania na wyświetlaczu środkowym auta w stopniach C*?

W zderzaku z przodu bedziesz widzial po kabelkach ;-)

Ten EGR rozłączony został pewnie podczas montażu gazu .
    serwek
    Level 25  
    diodabg wrote:
    Ten EGR rozlaczony zostal pewnie podczas montarzu gazu .

Czy w związku z brakiem podłączonego tego zaworu silnik może się: szybciej zużyć.., zepsuć.., więcej palić.. itp.?
    Czy się tym nie przejmować... :oops: :roll:

Pozdrawiam
    "serwek"
  • Helpful post
    diodabg
    Level 30  
    Szybciej zuzyc mozliwe , zepsuc malo mozliwe, wiecej palic raczej tak bo mapa wtrysku jest zrobiona zeby dzialal :-)
    Ale wiecej jezdzisz pewnie na gazie a na benzynie sporadycznie wiec nie ma sensu ruszac jezeli lampka silnika nie razi w oczy :-)
    mateklos
    Level 22  
    Na pewno bedzie mniej ekologiczny i na przeglądzie nic ci ne mowili.
    Silniczek może troche sie dziwnie zachowywac jak sie nagrzeje w trasie ale nic poza tym. Jeśli jest dobra mapa itp.
    Egr wtryskuje ułamek spalin w cylindry zeby zredukować NOX. Pogarsza ro niestety kulture pracy poniewaz w ten sposób dlawi sie własnymi spalinami.
    Przez co Rosnie zurzycie paliwa.
    serwek
    Level 25  
    mateklos wrote:

Egr wtryskuje ułamek spalin w cylindry zeby zredukować NOX. Pogarsza ro niestety kulture pracy poniewaz w ten sposób dlawi sie własnymi spalinami.
    Przez co Rosnie zurzycie paliwa.

Witam
    1. Przy odłączonej wtyczce EGR wtryskuje ułamek spalin w cylindry czy nie wtryskuje ?
    2. Szukałem w komorze silnika wiszącej podobnej do gniazda EGR-u wtyczki i nie znalazłem... Czy to znaczy, że wmontowali nowszy silnik do starszej wersji Opla, która jeszcze nie była przygotowana w pełni do pracy z EGR?
    Na filmach z "Y/T" niektóre silniki (1,2) nie mają tego urządzenia. W tym miejscu niektórzy mają zaślepki lub coś podobnego (na niektórych filmach to miejsce gdzie ja mam EGR bez wtyczki jest ewidentnie puste). O co chodzi?

Pozdrawiam
    "serwek" ;)
    ladamaniac
    Level 39  
    Jeśli nie jest uszkodzony mechanicznie, to przy wypiętej wtyczce nie "wtryskuje" spalin. Zrób odczyt błędów i dowiesz od czego się check świeci, czy od EGR czy mieszanki czy czego tam jeszcze. Diagnostom na SKP zaciągają pętlę na szyi coraz mocniej. Licz się z problemami na przeglądzie, jak pojedziesz ze świecącym się checkiem, ABSem czy poduszkami.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    W C C fałszywy odczyt Przepływomierza źle wpływa na moc silnika.
    A przepływomierz diagnozuje przepływy z EGR. Pozatym sam EGR wywala błęda.