Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Który TV kupić LG 55UJ7507 czy Samsung UE55MU6472

tkotkowski 08 Mar 2018 20:07 16293 21
    tkotkowski
    Level 11  
    Witam proszę was o poradę , który TV 55" wybrać pomiędzy modelami :
    - LG 55UJ7507
    - Samsung UE55MU6472
    który z tych modeli jest lepszy pod kątem matrycy , kolorów , jakości obrazu, jakości głosu , może inne sugestie podpatrzone podczas użytkowania
    Novile
    Level 34  
    Może "wetknę kij w mrowisko", ale jak chcesz kupić dobry TV, to zapomnij o tych dwóch markach. Czyli kupuj tak, jakby nie istniały marki Samsung i LG! Kiedyś raz oglądałem program o awaryjności nowoczesnych TV LCD i ok.90% uszkodzonych TV to właśnie były te dwie marki.
    Producenci ci specjalnie tak konstruują TV, aby elementy czułe na wysoką temperaturę umieszczać w pobliżu radiatorów, co powoduje szybką awarię tych elementów przez ciepło oddawane z radiatorów. Dodatkowo stosują najgorszej jakości elementy, bo są najtańsze, czyli zamiast dać kondensator za 4 Euro dają za 4 eurocenty. Celowa robota aby awaria się wydarzyła zaraz po okresie gwarancyjnym.
    A prywatnie powiem Ci, że ja uważam jak na TV nie jest napisane SONY to jest ch... nie TV. Ale to moje zdanie.
    User removed account
    Level 1  
    Scottie33
    Level 11  
    Novile wrote:
    A prywatnie powiem Ci, że ja uważam jak na TV nie jest napisane SONY to jest ch... nie TV. Ale to moje zdanie.

Niestety te czasy bezpowrotnie minęły. Kiedyś SONY było tzw. "mercedesem" wśród telewizorów, synonimem bezapelacyjnej jakości i trwałości. Dzisiaj to zostali już chyba tylko tacy co pamiętają o tej legendzie.
    Mnie w moich dwóch SONY każdego dnia irytuje bardzo wolne przełączanie kanałów - czasami trzeba czekać od 1-2 sek. a i zdarza się, że dłużej aż szanownie telewizor/elektronika zmieni kanał. A LG kilka rządów tańsze bo za ok. 1500 zł przełącza zauważalnie i porównywalnie lepiej! I co z tego, że SONY ma ten obraz trochę lepszy (trochę, bo nie aż tak, że gacie spadają), kiedy ma kila również innych denerwujących drobnostek...
    Novile
    Level 34  
    Scottie33 wrote:
    Mnie w moich dwóch SONY każdego dnia irytuje bardzo wolne przełączanie kanałów - czasami trzeba czekać od 1-2 sek. a i zdarza się, że dłużej aż szanownie telewizor/elektronika zmieni kanał. A LG kilka rządów tańsze bo za ok. 1500 zł przełącza zauważalnie i porównywalnie lepiej!
    Ja też mam kilka SONY i owszem wolniej przełączają ale ja podchodzę od strony serwisowej, ważne co TV ma w środku a nie jak działa Soft. Jakiej marki są kondensatory elektrolityczne, jak oszczędne są luty, jak jest zrobiona radiacja cieplna z układów mocy, to wszystko wpływa na awaryjność TV. Sam obraz jest podobny na wszystkich TV bo wszystkie marki obecnie jadą na matrycach z Chin! Ale nawet jak SONY zejdzie z jakością o 80% to i tak będzie o 50% lepsze od Samsunga i LG.
    Ja nie twierdzę, że ktoś musi kupić SONY. Można kupić Toshibę czy Sharpa, ale odradzam Samsunga czy LG, bo "tanie mięso to psy jedzą". To są jednorazówki dla biedoty i skąpych snobów.
    Ludwik XVI
    Moderator of RTV - what to buy
    Zdecydowanie poszedłbym w Samsung UE55MU6472.
    LG UJ75 to matryca typu IPS ze strukturą RGBW (tzw niepełne 4k)

Zalety LG to, moim zdaniem, najlepszy pilot na rynku czyli tzw magic remote oraz szerokie kąty widzenia.
    User removed account
    Level 1  
    tkotkowski
    Level 11  
    LOCOLOCO co ja odpowiem , to słuchaj ja się nie znam tak bardzo na tv jak tutaj co niektórzy , po prostu wybrałem te dwa modele ponieważ patrzyłem na opinie jakie na nie występują . Po drugie jest dobra promocja ratowa na nie w Euro Agd na chwilę obecną.
    Wystawiłem zapytanie , bo dużo się piszę o złych matrycach o złej bieli o złej czarności. Istnieją jeszcze na pewno jakie szczegóły na , które wato zwrócić uwagę , aby nie okazało się , że po zakupie będę latał po serwisach.
    Dlatego wolę spytać i wysłuchać porad mądrzejszych.
    User removed account
    Level 1  
    tkotkowski
    Level 11  
    Thomson 39'' 200Hz a chcę coś większego i nowszego
    User removed account
    Level 1  
    tkotkowski
    Level 11  
    To najbardziej brać pod uwagę więcej Hz? Więc muszę poszukać u nich coś do 3500zł w 55''
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    tkotkowski wrote:
    To najbardziej brać pod uwagę więcej Hz? Więc muszę poszukać u nich coś do 3500zł w 55''

Najtaniej dobrze to SAMSUNG 55MU7002T.
    VA, 120Hz, dobry i stabilny Tizen, w miare dobry HDR, dobra jakość wykonania, wilostopniowy upłynniacz (de judder i de blurr)

Philips 6561 zdecydowanie nie, bo IPS, słaby PNM, problemy ze smogiem, podswietleniem, stabilnością Androida etc.
    User removed account
    Level 1  
    tkotkowski
    Level 11  
    Stworzyłem nie potrzebne zamieszanie ;-)
    Spróbuję to wyprostować w ten sposób , jest dobra oferta w EURO AGD raty od sierpnia towar dziś , mam mały zator kasowy , a tv przy korzystnych ratach przydałoby się .
    Mają więc do wyboru modele takie jak ;
    1. Samsung UE55MU6472
    2. Sony KD-55XE7005
    3. Sony KD-55XE8096
    4. Sony KD-55XD8005
    5. LG 55UJ7507
    6. Philips 55PUS6412/12
    7. Panasonic TX-55EX620E

i przepraszam za zamieszanie
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Ludwik XVI
    Wybierałbym pośrod XE8096 i MU6472.
    Kwestia systemu smart.
    Sony większe możliwosci ale mniej stabilnie (Android). Samsung zamkniety system Tizen, bardzo stabilny.
    User removed account
    Level 1  
    tkotkowski
    Level 11  
    Dziękuje za pomoc po wszystkim postanowiłem dofinansować i kupić LG 55" OLED