Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piła makita UC3530A - usmażona

08 Mar 2018 21:04 765 3
  • Poziom 11  
    Witam. Pacjent to elektryczna piła łańcuchowa Makita UC 3530A. Cięła sobie drewno w najlepsze aż tu zwolniła i zaśmierdziała. Na nowym wirniku chodzi, ale bardzo mocno iskrzy ze szczotek. Ten sam nowy wirnik razem łożyskami i szczotkami wsadziłem na próbę do identycznej sprawnej piły kumpla i w jego pile chodzi normalnie- iskrzenie jest znikome na moim nowym wirniku i na jego własnym. Więc pomyślałem że raczej stojan mam usmażony. Co do starego wirnika to nie wiem, bo nie ośmieliłem się sprawdzać w jego pile, a na razie nie mam czym tego sprawdzić, ale to chyba mało prawdopodobne żeby stojan i wirnik padł?
    W dodatku widzę że ten model ma jakiś układ elektroniczny, zdaje się że soft start i zabezpieczenie przeciążeniowe. Szukać już drugiego stojana, czy jeszcze pobawić się w sprawdzanie na krótko z pominięciem tej płytki?
  • Poziom 38  
    Witam.
    Wygląda to na uszkodzony stojan. Stojan można kupić, lub dać przezwoić i jest to znacznie taniej. Zrób pomiar uzwojenia poszczególne cewki (co może być trudne do stwierdzenia że jest uszkodzony), uszkodzenie często wizualnie widać po kolorze emalii lub po stopieniu przekładek izolacyjnych jeżeli są z tworzywa sztucznego. Miałem taki przypadek jak u Ciebie, że oprócz uszkodzenia wirnika przypalił się stojan.
  • Poziom 10  
    Nie wiem na ile to istotne ale akurat piły łańcuchowe Makity są do bani,bardzo awaryjne więc przemyśl co z tym zrobić...Żeby nie było,ogólnie elektronarzędzia Makita ma na najwyższym poziomie ale jak każda inna firma mają też słabsze modele,niestety należą do nich piły...
  • Poziom 11  
    Akurat ten model jest bardzo udany. Mam już parę lat (tak z 8-9) i poza pompką która brała ogromne ilości oleju nie było z nią problemów, a pocięła naprawdę sporo drewna. Makita wypuściła później poprawione pompki z obniżonym zużyciem, które można kupić za mniej niż 15zł. Zawsze starałem się ciąć ostrym łańcuchem, jak miała za ciężko to odpuszczałem, robiłem przerwy. Ale ostatnio dałem ciała bo poszła na parę dni w ręce osoby która powinna co najwyżej pracować siekierą.

nikusert napisał:
    Zrób pomiar uzwojenia poszczególne cewki (co może być trudne do stwierdzenia że jest uszkodzony),

Jak to zmierzyć?