Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak podświetlenia zegarów deski rozdzielczej w sharanie 99

08 Mar 2018 22:16 1083 4
 • Poziom 4  
  Proszę o informacje na temat co może być przyczyną braku podświetlenia deski rozdzielczej. Czy możliwe jest aby żarówki odpowiedzialne za podświetlenie były połączone szeregowo( zauważyłem ,że jedna żarówka z trzech jest przepalona--jeszcze jej nie wymieniałem). Który bezpiecznik odpowiada za podświetlenie.Może ktoś posiada polski opis bezpieczników.
  Z góry serdeczne dzięki za jakiekolwiek info.
 • Pomocny post

  Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
  Żarówki nie są połączone szeregowo, ale zdarzało się że wszystkie bywały przepalone.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3290698.html
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2595614.html
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Masz na 99 % przepalone żarówki od podświetlenia. Wymiana to dosłownie 10 minut roboty. Bierzesz śrubokręt gwiazdkowy krótki i odkręcasz dwie śrubki (są u góry) trzymające obudowę licznika. Następnie długim śrubokrętem lub T 20 (nie pamiętam teraz) odkręcasz licznik od deski (górne naroża). Wyjmujesz licznik (kierownicę bierzesz do przodu na max). Z tyłu licznika znajdziesz cztery oprawki na żarówki W3W (kolor szary). Zdarzało mi się zakładać zamiast W3W mocniejsze żarówki W5W (świeci dużo jaśniej, ale jest regulacja). Montaż wiadomo, abarot.
 • Poziom 4  
  Dzięki za podpowiedź ale jak pisałem wcześniej rozebrałem deskę i była spalona tylko jedna z czterech żarówek--dlatego zapytałem czy możliwe jest połączenie szeregowe tych żarówek.---także problem tkwi w czym innym--a może wiesz jaki bezpiecznik odpowiada za podświetlenie
 • Poziom 4  
  Sprawdziłem bezpieczniki-są ok, żarówki są ok.--dalej nie ma podświetlenia-coś słyszałem że w "zegarach" jest jakiś tranzystor , który może być uszkodzony--jak to sprawdzić. Ewentualnie regulator jasności. Regulator jest we wspólnej obudowie z regulatorem wysokości świateł mijania oraz z wyłącznikiem świateł. Czy trzeba ewentualnie wymienić cały moduł?.
  Czekam na info.