Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo B70-80 Windows 10 blokowanie karty graficznej po starcie systemu.

Waldemar z Kaszub 09 Mar 2018 11:16 426 14
  • #1 09 Mar 2018 11:16
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Laptop jak w temacie, karty graficzne:
    - Intel HD Graphics 5500
    - Nvidia GeForce 920M

Witam. Proszę o pomoc w następującym problemie:
    Od momentu ( około 3-ech miesięcy), po kolejnej aktualizacji systemu występuje problem z kartą graficzną.
    Otóż Kartę Nvidi ustawiłem tak, że włącza się przy wybranych programach ( głównie przeglądarki) i po starcie systemu lub starcie Firefoxa często ( lecz nie zawsze), występuje jakiś konflikt pomiędzy tymi kartami. System informuje o błędzie i zaleca aktualizację sterowników. Po restarcie komputera jak do tej pory wszystko wraca do normy. Potem karta działa niezawodnie aż do następnego startu.
    Sterowniki obydwu kart zaktualizowałem i system informuje, że są najnowsze. Jednak to w niczym nie pomogło.
    Dodam, że wcześniej przed tą feralną aktualizacją wszystko było Ok.
    Proszę o pomoc w denerwującej sprawie, a może ktoś miał identyczny problem ?

0 14
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Mar 2018 12:03
    ircmaniak
    Poziom 13  

Podobnie miałem po aktualizacjach Windows 10 najpierw problem z dźwiękiem działały tylko wbudowane głośniki w laptopie po podłączeniu zew. zero reakcji jak by ich nie było. W tym przypadku wystarczyły starsze sterowniki od Audio. Co do grafiki skończyło się na odinstalowaniu ostatnich update i instalacji sterowników wcześniejszą ver. ze strony producenta :)

0
  • #3 10 Mar 2018 20:21
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

ircmaniak napisał:
    Co do grafiki skończyło się na odinstalowaniu ostatnich update i instalacji sterowników wcześniejszą ver.

Wolałbym uniknąć odinstalowania aktualizacji bo może to się "zemścić " w przyszłości.....
    Jak ktoś ma inny pomysł to proszę o radę..........

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 18 Mar 2018 18:52
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Po zaistnieniu błędu system pokazuje taki komunikat :

"Nie można uruchomić sterownika ekranu.
    Zamiast tego użyj podstawowego sterownika
    ekranu firmy Microsoft. Wyszukaj nowszy sterownik
    ekranu za pomocą usługi Windows U"

I co z tym zrobić ?

0
  • #6 19 Mar 2018 10:58
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Pobrałem i zainstalowałem ten sterownik z "wyświetlania grafiki i wideo" :
    Intel VGA Driver for Windows 10 (64-bit) - Lenovo G70-80, B70-80
    Teraz będę obserwował czy coś pomogło.......

0
  • #7 28 Mar 2018 19:43
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Niestety po 9-ciu dniach od zainstalowania tego sterownika ponownie zaczął pojawiać się ten błąd. Jakieś inne pomysły ?

0
  • #8 22 Kwi 2018 11:07
    arba
    Poziom 13  

po zainstalowaniu sterowników ze strony lenovo w końcu działa . ale te twoje 9 dni trochę mnie zmartwiło . zobaczymy jak będzie u mnie.

0
  • #9 09 Maj 2018 17:56
    arba
    Poziom 13  

niestety u mnie to samo , co jakiś czas muszę na nowo instalować sterowniki. co prawda z folderu intel (nie muszę na nowo pobierać) ale jest to wkurzające . ja ma g 50-80 ale problem ten sam. wszystko po najnowszej aktualizacji windows 10 , wcześniej było ok. ktoś ma jakieś rady ? powrót do starszej wersji windows 10 rozwiązuje sprawę ale chyba nie o to chodzi.

0
  • #10 24 Maj 2018 18:31
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

13 tego maja u mnie zawitała duża aktualizacja W 10. I od tego czasu wyżej opisany błąd ani razu się nie powtórzył. Obym nie wywołał wilka z lasu..... Może panowie informatycy z Microsoftu dowiedzieli się o błędzie i go naprawili ? Oby..... Dziwne, bo jak widać po wpisach ta przypadłość dotknęła tylko użytkowników "Lenovo" ? Nikt inny problemu nie zgłaszał. Z zamknięciem tematu wstrzymam się jakiś czas aby obserwować czy trwale problem ustąpił.

0
  • #11 27 Maj 2018 21:45
    arba
    Poziom 13  

Wyzerowałem dziś cały system bo zaczęły się dziać różne jaja np. pobrało mi aktualizacje przy połączeniu taryfowym no i zżarło wszystkie GB. Na razie wszystko ok. po kilku dniach napisze czy coś się dzieje.

0
  • #12 29 Maj 2018 14:18
    ircmaniak
    Poziom 13  

To powinno rozwiązać wasze problemy chłopaki wyłączenie aktualizacji sterowników od M$ nie mylić z aktualizacjami systemu. Link

0
  • #13 02 Cze 2018 17:23
    arba
    Poziom 13  

po zainstalowaniu systemu od nowa wszystko chodzi jak należy albo nawet wszystko pracuje dużo lepiej tak że myślę że można zamknąć temat. post powyżej na pewno dla wielu będzie przydatny ale go nie stosowałem.

0
  • #14 02 Cze 2018 20:15
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Po tej majowej aktualizacji nadal u mnie brak problemu z kartą graficzną. Ale do "odtrąbienia sukcesu" wstrzymam się do 13-tego VI czyli miesiąc od poprzedniej aktualizacji. Jedno na minus co zauważyłem to obecnie występujące (sporadycznie) problemy z łączeniem z internetem bezprzewodowym po starcie systemu. Opcja "rozwiąż problemy" naprawia ten stan ale wcześniej tego nie było. U innych użytkowników jest tak samo ?

0
  • #15 14 Cze 2018 21:10
    Waldemar z Kaszub
    Poziom 28  

Minął miesiąc od aktualizacji systemu i problem nie wrócił. Czyli temat zamykam bo kłopot się rozwiązał i przyczyna wyjaśniła....

0