Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Beko WMB-81244XRC - wymiana silnika

wojpan 09 Mar 2018 11:16 699 7
  • #1 09 Mar 2018 11:16
    wojpan
    Poziom 13  

Pralka Beko WMB-81244XRC z silnikiem inwerterowym Askollmotor M500.
    Jeszcze w trakcie gwarancji wymieniany przez serwis silnik - objawy: brak jakiejkolwiek pracy silnika, błąd F13 oraz 0417.
    Obecnie pralka po gwarancji, objawy identyczne jak opisane wyżej. Podstawiony nowy silnik - bez zmian.
    Czy przed albo po wymianie silnika należy zresetować/skasować zapamiętany błąd sterownika? Proszę o pomoc.

0 7
  • #2 09 Mar 2018 12:51
    bubu64
    Poziom 20  

Skoro podstawiony został nowy silnik i objawy są te same, to obstawiałbym usterkę modułu:)

0
  • #3 09 Mar 2018 13:03
    wojpan
    Poziom 13  

Podczas naprawy gwarancyjnej przez serwis, podstawienie nowego silnika, na początku nie spowodowało jego uruchomienia. Panel/moduł sterujący też nie był wymieniany. Jestem przekonany, że trzeba "tylko" skomunikować silnik z modułem, poprzez wciśnięcie kombinacji przycisków. Pytanie tylko JAK?

0
  • #4 10 Kwi 2018 13:33
    ozu3
    Poziom 1  

Witam, podłącze się do tematu bo pralka WMB 81244 XRC spłatała mi chyba drugi razy ten sam numer, gdy była na gwarancji wyskakiwał kod F13 przyjechał serwis wymienili silnik, podmienili moduł (później założyli stary i nie robili żadnego programowania) , i pralka ożyła, teraz to samo kod F13 + 0429 brak pracy bębna, pralka pobiera i wypuszcza wodę, po czym kończy program, w trybie serwisowym bęben nie pracuje, czy to znaczy że padł silnik, chciałbym mieć pewność zanim wydam 500 zł na nowy silnik, a czy można by było prosić o link do tabeli kodów do pralek beko, z góry dziękuję.

1
  • #6 01 Maj 2018 17:24
    Atu3
    Poziom 14  

Jakieś postępy w temacie, mam ten sam problem. Czy próbował już ktoś naprawić ten moduł lub silnik.

0
  • #7 13 Maj 2018 14:36
    partyzancik
    Poziom 17  

Witam . CZy ktoś wie jakie transoptory są zastosowane na module przy silniku i czy da się uruchomić ten silnik i regulować jego prędkość bez panelu sterującego?

0
  • #8 23 Lip 2018 20:49
    Tomek_DIY
    Poziom 7  

Witam,
    Chciałbym sie podpiąć do tematu.
    Tak, jak koledzy powyżej, mam problem z tą samą pralką.
    W pralce nie obraca się bęben. Po sprawdzeniu w menu serwisowym wyskoczył błąd 0417 co świadczy prawdopodobnie o uszkodzonym silniku.
    Sprawdziłem połączenia wszystko jest ok. Napięcia zasilające dochodzą, wiązka od sterowania również jest sprawna.
    Wyciągnąłem silnik, ale elektronika jest zalana żywicą i nawet nie mam czym tego usunąć.
    Silnik firmy Askoll typ 500, oznaczenie kodowe silnika 2828010500. Widzę , że sterownik z pralki chce nawiązać połączenie z elektroniką na silniku, ale nie ma żadnej odpowiedzi zwrotnej. Widać, że pakiety danych są wysyłane, ale żadnej reakcji ze strony silnika niema. Słychać, że jakiś przekaźnik tylko pyka i tyle.
    Miał ktoś z Was do czynienia z pralkami z takimi silnikami?
    Co mogę jeszcze sprawdzić? Czy pozostaje mi tylko, kupić nowy silnik(ok 450zł)? Chyba, że ktoś z Was ma do sprzedania jakiś używany.
    Poniżej zrzut z próby na wiązania transmisji.
    Pozdrawiam,
    Tomek

Pralka Beko WMB-81244XRC - wymiana silnika Pralka Beko WMB-81244XRC - wymiana silnika

0