Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Benq W1070 - Odwrócone kolory po rozgrzaniu.

darkneess 09 Mar 2018 12:12 363 2
  • #1 09 Mar 2018 12:12
    darkneess
    Poziom 9  

Witam, mam problem z projektorem z tematu. Przepracował na oryginalnej lampie już 5500h, wyskakuje ostrzeżenie o wymianie i obraz jest już mocno ciemny w porównaniu do nowego. Jednak od niedługiego czasu zaczęły się nowe problemy które chyba nie są spowodowane zużyciem lampy, chociaż mam nadzieje że się mylę.

Po załączeniu zawsze wszystko jest ok, a po kilku do kilkunastu minut kolory zaczynają się jakby odwracać, pomiga tak przez kilka sekund aż na stałe do kolejnego wyłączenia kolory zostają odwrócone tak jak na obrazku w załączniku.

Czy to jest wina zużytej lampy? czy może coś z DLP się dzieje? naprawa jest opłacalna?

Rozebrałem go z nadzieją na spuchnięte kondensatory, jednak wszystkie aż 4 wyglądają ok, jest brudny ale w normie, nie chodzi za głośno.

0 2
  • #2 12 Mar 2018 19:19
    BelethBeny
    Poziom 9  

darkneess napisał:
    Witam, mam problem z projektorem z tematu. Przepracował na oryginalnej lampie już 5500h, wyskakuje ostrzeżenie o wymianie i obraz jest już mocno ciemny w porównaniu do nowego. Jednak od niedługiego czasu zaczęły się nowe problemy które chyba nie są spowodowane zużyciem lampy, chociaż mam nadzieje że się mylę.

Po załączeniu zawsze wszystko jest ok, a po kilku do kilkunastu minut kolory zaczynają się jakby odwracać, pomiga tak przez kilka sekund aż na stałe do kolejnego wyłączenia kolory zostają odwrócone tak jak na obrazku w załączniku.

Czy to jest wina zużytej lampy? czy może coś z DLP się dzieje? naprawa jest opłacalna?

Rozebrałem go z nadzieją na spuchnięte kondensatory, jednak wszystkie aż 4 wyglądają ok, jest brudny ale w normie, nie chodzi za głośno.

Witam

Pierdoła ale może pomóc, koło kolorów z czujnikiem przeczyścić delikatnie w szczególności CW.

Żywotność lampy: 3500/5000/6000 godzin (w zależności od trybu) - sama lampa też może być przyczyną.

Mam dostęp do zamienników oraz części oryginalnych - zapraszam na PW

0
  • #3 14 Mar 2018 03:25
    sowa_46
    Poziom 17  

Wymień lampę na oryginalną, przynajmniej samą żarówkę, nie używaj żadnych zamienników, są nieprawidłowo zogniskowane i potem masz kilka innych podzespołów do wymiany, nie kupuj lamp od Chińczyków, chyba że są firmowe typu OSRAM, PHILIPS, żadnych odpowiedników, przerabiałem ten temat z negatywnym skutkiem, żarniki są wadliwie wtopione.

Nie czekaj aż lampa eksploduje, poza zniszczeniami związanymi z eksplozją będziesz miał problem z rtęcią w pomieszczeniu, tego Ci nie życzę, takie pomieszczenie należy opuścić na kilka lat.

0