Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napędy rolet zewnętrznych - co polecacie/niepolecacie

09 Mar 2018 14:19 2403 7
  • Poziom 29  
    Stoję przed wyborem rolet zewnętrznych do domu, elektrycznych i chciałbym zasięgnąć opinii użytkowników lub monterów co możecie polecić z obecnych producentów mechanizmów a co odradzić bo lokalni sprzedawcy wiadomo - każdego najlepsze.
    Żeby po 2-3 latach użytkowania nie trzeba było wywalać i kolejnych kupować bo miało być dobre a okazało się chińską tandetą podobnie jak firma montujaca która w obliczu lawinowo sypiących się reklamacji zlikwidowała działalność jak to najczęściej jest z tego typu firemkami.
  • Poziom 38  
    Montowałem napędy firmy Sukces nie narzekam.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    Sukces to to samo co Yooda, Dooya czyli ChRL... Podobnie jak Aluprof czy Portos są z tego samego źródełka... Kiedyś myślałem, że wielkie firmy (Nice, Faac, Elero) to sprzęt nie do zajechania. G...o prawda. To przez politykę tych firm (drogie napędy z dużymi możliwościami, gwarancja 5 lat - pozorna oczywiście bo zawsze(prawie) wina klienta, złego montażu, czynników zewnętrznych...) wiele firm produkujących/montujących rolety straciło klientów (co najmniej)....
    Teraz raczej skupiam się na firmach (krajowych), które same tworzą wygodną, przemyślaną i dostosowaną do klientów elektronikę i akcesoria -zapakowaną w dobrze wykonane silniki (kontrola jakości) nawet z Chin (są to te same silniki z tych samych fabryk jakie stosuje wielu znanych producentów w Europie)...
    Oczywiście wypowiedź dotyczy napędów rozbudowanych, z centralkami / odbiornikami radiowymi wewnątrz korpusu.
    Jeżeli chodzi o "proste" napędy tylko z mechanicznymi krańcówkami i bez "wodotrysków" to większość z dostępnych na rynku nie stwarza problemów.
  • Poziom 38  
    Wyrób chiński to nie zawsze złom, wszystko zależy od tego co nasza firma zamówi. Co do reszty zgadzam się w 100%
  • Poziom 21  
    Czy 7 lat działania silników to dużo? Czasami zawodzi hamulec, czyli jak wyłączę prąd to roleta zjeżdża sama na dół lub jak ją zatrzymam po środku okna. Więc oczekuję odpowiedzi na zadane pytanie - jaki silnik kupić?
    Są po 800,- zł i po 200,- zł. Jeżeli w obu przypadkach są silniki Made in ChRL to myślę że Inel to dobry wybór. Proszę mnie sprostować jeśli źle myślę.
  • Poziom 9  
    Z własnego doświadczenia polecam silniki do rolet firmy Krispol, modele Mobilus z elektronicznymi krańcówkami.
    Wiele egzemplarzy zamontowanych i chodzą u klientów bez żadnych problemów.
    Do wyboru silniki z obsługą pilota lub bez. Oczywiście całe sterowanie jest schowane w silniku.
    W przypadku wyboru silnika z obsługą pilota wymaga to kabla 5 żyłowego, ponieważ silnik musi mieć stałe zasilanie.
  • Poziom 21  
    To ile kabli trzeba mieć jeżeli silnik bez radia?
    Mi do radiowego wystarczyły 2 kabelki.
    Ile lat pracują bez awarii? Wiadomo że jak nowy to działa bez zarzutu.
    Zastanawiam się dlaczego u mnie jak wyłączę prąd to rolety opuszczają się (spadają). Wiadomo mi że jak silnik pracuje (pobiera prąd) to elektromagnes w postaci stojanu silnika uwalnia hamulec (sprzęgło), a kiedy nie pracuje hamulec jest zaciśnięty sprężynką pierścieniową.
  • Moderator Zabezpieczenia Stacjonarne
    birut napisał:
    Mi do radiowego wystarczyły 2 kabelki.

Ja bym się na Twoim miejscu nie chwalił takim błędem...
    birut napisał:
    To ile kabli trzeba mieć jeżeli silnik bez radia

Jeżeli nie potrzebne jest sterowanie centralne kilkoma silnikami i jest to "prosty" silnik do rolet sterowany dwuklawiszowym włącznikiem "góra/dół" to do przełącznika doprowadzamy zasilanie (3 żyły) i od przełącznika do silnika 4 żyły (tyle ma "zwykły" silnik do rolet.