Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TMP82C79 - niekorzystne działanie

wojtek_777 09 Mar 2018 15:57 351 5
  • #1 09 Mar 2018 15:57
    wojtek_777
    Poziom 6  

Witam
    Chodzi mi o układ TMP82C79 - działa dziwnie w moim układzie.
    Do tej pory stosowałem układy NEC82C79 i wszystko było ok.
    Układ u mnie steruje wyświetlaczami LED. Układ (TMP82C79) generalnie działa tak samo jak NEC -jest jednak mała różnica.
    Na wyświetlaczu wyświetlam załóżmy jakąś liczbę. Segmenty z lewej strony powinny być wygaszone a one lekko się jarzą i tylko segment sąsiedni wyświetlanej cyfry. Cyfra wyświetlana na segmencie który się jarzy jest powtórzona.
    Załączam zdjęcie by przedstawić efekt.
    Z NEC82C79 nie było takiego problemu.
    Zrobiłem ponad tysiąc układów bazując na tym układzie i się z takim efektem nie spotkałem.
    Może ma ktoś pomysł jak to wyeliminować.
    Z góry dzięki.TMP82C79 - niekorzystne działanie

0 5
  • #2 10 Mar 2018 05:59
    Jacek Rutkowski
    Poziom 24  

Czy wszystkie pozostałe elementy zostały niezmienione? Układy podpięte pod scan line są z tej samej serii?
    Mi to wygląda na zbyt późne przełączanie linii danych w stosunku do multipleksowanych wyświetlaczy. Próbowałeś na liniach danych (podłączonych do wszystkich wyświetlaczy) dać dodatkowe obciążenie równolegle do wyświetlaczy np. 1k - 4k7?
    Zmieni się wtedy coś z duchami?

0
  • #4 13 Mar 2018 18:34
    wojtek_777
    Poziom 6  

ghost2000 napisał:
    Zmniejsz CLK.

Nie dało rady - efekt się zmniejszył ale nie został wyeliminowany. Nie mogę dalej obniżać CLK bo mi mruga.

Dodano po 5 [minuty]:

Jacek Rutkowski napisał:
    Czy wszystkie pozostałe elementy zostały niezmienione? Układy podpięte pod scan line są z tej samej serii?
    Mi to wygląda na zbyt późne przełączanie linii danych w stosunku do multipleksowanych wyświetlaczy. Próbowałeś na liniach danych (podłączonych do wszystkich wyświetlaczy) dać dodatkowe obciążenie równolegle do wyświetlaczy np. 1k - 4k7?
    Zmieni się wtedy coś z duchami?

Przepraszam ale chyba nie wiesz co piszesz.

0
  • #5 13 Mar 2018 18:34
    ghost2000
    Poziom 18  

wojtek_777 napisał:
    Nie dało rady - efekt się zmniejszył ale nie został wyeliminowany. Nie mogę dalej obniżać CLK bo mi mruga.

To oznacza, że celujesz poprawnie.
    Ja już raczej nie pomogę, znów się żegnam z Ele.

0
  • #6 05 Wrz 2018 12:26
    wojtek_777
    Poziom 6  

Taka natura TMP82C79 na NEC82C79 wszystko jest ok.

0