Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus Revo Build - Podłączenie komputera przez amplituner Pioneer

09 Mar 2018 21:20 303 8
  • Poziom 2  
    Witam,
    Opisze mój problem na tak zwany chłopski rozum.
    Posiadam Acer-a Revo Build M1-601 z windowsem 10. Podłączyłem go kablem hdmi przez amplituner Pioneer vsx s510. Postępuje następująco: włączam amplituner po chwili włączam komputer i po paru chwilach nic się nie dzieje. Resetuje komputer, amplituner jest cały czas włączony i zaczyna działać tzn jest obraz i dźwięk w TV. Po pierwszym podłączeniu komputera z amplitunerem wszystko włączyło się normalnie bez żadnych restartow. Ale po trzech czterech wyłączeniach nastąpił w/w problem.
    Dodam ze amplituner działa normalnie cały czas był podłączony do niego laptop i było ok. Podłączony do niego jest również Xbox tuner satelitarny i wszystko działa normalnie. Tylko jest problem z tym komputerem.
    Mam nadzieje ze mnie zrozumiecie i uzyskam pomoc.
    Z góry dziękuje
  • Admin grupy komputery
    Czarekcezary napisał:
    chwili włączam komputer i po paru chwilach nic się nie dzieje.
    A konkretnie? Komputer uruchamia się, czy nie?
  • Poziom 2  
    No lampka się pali wiec komputer jest raczej włączony. Zmieniłem już pare kabli hdmi i tez nic. Może coś w ustawieniach?
    Na amplitunerze mruga HDMI po włączeniu kompa przestaje mrugać i swieci ale nie ma obrazu po resecie kompa włącza się wszysyko normalnie.
  • Poziom 35  
    Mam podobny problem z TV LG, nie zawsze załapuje włączony komputer po HDMI. Zawsze jednak pomaga wyjęcie i włożenie przy włączonych obu, wtyczki HDMI przy kompie.

PS. Tak jakby jakimś cudem jakieś głupoty zapisywał do momentu fizycznego rozłączenia.
  • Poziom 43  
    Skoro tak spróbuj odczekać chwilę (tyle ile zwykle maszynie zajmuje pokazanie pulpitu) i wciśnij jednocześnie klawisze "windows" i "p". Ciekaw jestem czy może to wymusi mu wykrycie ekranu.
    Generalnie podpinanie jako jedynego ekranu TV czy czegoś co monitorem typowym nie jest do PC bywa kapryśne.