Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częstotliwości - 2m - Pasmo VHF/UHF.

mario994 09 Mar 2018 23:43 891 11
  • #1 09 Mar 2018 23:43
    mario994
    Poziom 3  

Czy ktoś z kolegów posiada aktualne częstotliwości dla województwa wielkopolskiego?
    TJ: Policja, Straż, Pogotowie, Ochrona....

0 11
  • #2 09 Mar 2018 23:49
    c2h5oh
    Moderator

Szukaj na stronach UKE. Jak tam nie znajdziesz to zadzwoń do firmy lub służby która Cię interesuje i zapytaj o częstotliwości.

2
  • #3 10 Mar 2018 14:22
    mario994
    Poziom 3  

Tak poważnie? Zadzwonić?

0
  • #4 10 Mar 2018 14:36
    c2h5oh
    Moderator

mario994 napisał:
    Tak poważnie? Zadzwonić?

Skoro pytasz na elektrodzie to dlaczego nie zapytać użytkownika danej częstotliwości?
    Najbardziej wiarygodne informacje otrzymasz bezpośrednio u źródła. Więc czemu nie?

1
  • #5 10 Mar 2018 23:23
    mario994
    Poziom 3  

dzięki zapytam

0
  • #6 11 Mar 2018 01:08
    SITO79
    Poziom 27  

Daj spokój.
    Jaja sobie z Ciebie robią.

Nikt oficjalnie takich informacji nie udziela to raz, a dwa, że w większości nie wiedzą.

0
  • #7 11 Mar 2018 01:45
    c2h5oh
    Moderator

SITO79 napisał:
    ...Jaja sobie z Ciebie robią...

Jesteś pewien? Co stoi na przeszkodzie by sobie poszukać na stronach UKE planów zagospodarowania częstotliwości lub wykazów wydanych pozwoleń radiowych? Chyba poza lenistwem, nic.

Jako obywatelowi PL Konstytucja zapewnia dostęp do informacji publicznej. Masz dostęp do:
    dostęp do dokumentów administracyjnych;
    dostęp do upublicznionych danych osobowych;
    dostęp do dzienników, ogłoszeń, prognoz statystycznych, pogody, geograficznych, demograficznych, zdrowotnych itp.
    dostęp do debat publicznych i ich dokumentacji;
    konsultacje projektu przepisów;
    prawo zwołania debaty politycznej;
    kontakt z rzecznikiem, urzędnikiem ds. kontaktów z mediami itp.
    Jeżeli jakaś instytucja odmawia podania danych zasłaniając się tajemnicą to tym bardziej takich danych nie znajdziesz na elektrodzie.
    Tak więc nikt sobie tutaj "jaj nie robi".

0
  • #8 11 Mar 2018 03:01
    SITO79
    Poziom 27  

Wejdz proszę na stronę UKE i znajdź wykaz częstotliwości takich instytucji jak straż pożarna i policja, bo mi się chyba na oczy rzuciło.

Zadzwonić mówisz? Już to widzę

- KMP...xyz.. słucham?
    - Kowalski mówi, na jakiej częstotliwości pracujecie, bo mam skanerek i chciałem was posłuchać.

0
  • #9 11 Mar 2018 10:14
    c2h5oh
    Moderator

SITO79 napisał:
    ...- Kowalski mówi, na jakiej częstotliwości pracujecie, bo mam skanerek i chciałem was posłuchać.

Skoro ktoś ma "skanerek" to poco mu dokładne częstotliwości? Skaner jak sama nazwa wskazuje służy do skanowania :).

0
  • #10 11 Mar 2018 11:39
    JacekCz
    Poziom 35  

c2h5oh napisał:
    SITO79 napisał:
    ...Jaja sobie z Ciebie robią...

Jesteś pewien? Co stoi na przeszkodzie by sobie poszukać na stronach UKE planów zagospodarowania częstotliwości lub wykazów wydanych pozwoleń radiowych? Chyba poza lenistwem, nic.

Firmy (taksówkarskie, ochroniarskie) są do znaleznienie w pozwoleniach, MSW nie.
    Zgodzę się z planami, ale to bardzo szerokie.

0
  • #11 13 Mar 2018 00:16
    mario994
    Poziom 3  

Ale wy jesteście mądrzy..... A niby gdzie ja znajdę częstotliwość dla danego miasta ?

0
  • #12 13 Mar 2018 17:15
    Jap
    Poziom 28  

o tu:

http://radioscanner.info.pl/

stare - ale w większości aktualne... Poza tym cała frajda w ŁOWACH = skanowaniu i znajdywaniu częstotliwości a nie nasłuchiwanie ich treści... trochę jak z rybami.

0