Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark Prospect Pro209 - Nierówne pobieranie papieru, zacięcia

10 Mar 2018 02:14 426 3
  • Poziom 9  
    Witam. Reanimuję urządzenie wielofunkcyjne Lexmark Prospect Pro209 i mam problem z pobieraniem papieru. Niezależnie do jakich celów (drukowanie/kserowanie) i niezależnie czy papieru w podajniku jest dużo czy mało, pobrana pierwsza kartka, zawsze jest pobierana krzywo. W konsekwencji wydruki są skośnie ułożone na kartce a papier zacina się po 2/3 długości kartki A4. Urządzenie ma też tendencję do pobierania zbyt wielu kartek na raz (5-8 szt.). Drukarka nie wygląda na bardzo zniszczoną ale jej przebieg jest nieznany. Po płukaniu w różnych płynach udrażniających, głowica ma jednak zaschnięte/nieczynne niektóre dysze dla koloru czarnego i czerwonego. Ale to już tylko wymiana głowicy może poprawić, a to jak sądzę jest nieopłacalne. Zatem jak naprawić pobieranie papieru? Za wszelkie merytoryczne sugestie z góry dziękuję. Pozdrawiam, wisz.
  • Poziom 12  
    za pobieranie kilku kartek na raz odpowiada zuzyty separator, a za krzywe pobieranie prawdopodobnie zuzte rolki, czym czysciłeś rolki?
  • Poziom 9  
    Witam. Z uwagi na to, że nie znalazłem w sieci opisu jak dostać się do separatora czy też wszystkich rolek, mogłem opierać się jedynie na czyszczeniu zewnętrznym: dwóch rolek z gumowymi bieżnikami pobierającymi kartki papieru, widocznych w głębi szczeliny, w którą wkłada się papier (obie rolki chodzą na wspólnym wałku) oraz wielu małych, plastikowych roleczek, ustawionych w jednym wierszu, współpracujących z cienkim, twardym wałkiem, prowadzącymi kartkę już przed linią pracy głowicy drukującej. Małe rolki wymyłem alkoholem izopropylowym, pocierając je kosmetycznym wacikiem do czyszczenia uszu. W odniesieniu do rolek pobierających papier, też mocno zmoczyłem gumowe bieżnie alkoholem izopropylowym i mozolnie wyciarałem je wacikiem, obracając po kawałku. Następnie poczekałem aż alkohol odparuje i przepuściłem przez drukarkę kilka kartek papieru. Początkowo poprawa była słaba i widać było jeszcze mokre ślady po izporopylu. Tym niemniej w trakcie przebiegu tych kartek, zauważyłem, że wydruk "prostował się", z każdą kolejną bardziej. Uznałem, że po ostatniej, na której nie było już mokrych śladów i wydruk był akceptowalnie "prosty", prowadzenie kartek jest już OK. Pytanie, czy są w tej drukarce jeszcze jakieś rolki prowadzące papier, które powinny być umyte a o których nie miałem pojęcia i dostępu do nich? Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    w drukarkach atramentowych przeważnie mozna otworzyć tylka klapke - odkręcic i tam masz wtedy wgląd do wielu rolek, przeczyszc też je. Najlepiej miec specjalny plyn do rolek ale no... jak zeszedl jakiś brud to też dobrze.