Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] DeLonghi Magnifica S ECAM 22.1 - Kontrolka AWARIA i migające zielone kontrolki

p_iwaniuk 10 Mar 2018 11:36 9300 9
 • #1
  p_iwaniuk
  Level 10  
  Hej, mam problem z ekspresem DeLonghi Magnifica S ECAM 22.110 B.

  Przesmarowałem zaparzacz, wyczyściłem z osadów kawowych i założyłem we wnękę bloku. Ekspres zaczął AUTOTEST i zatrzymał zaparzacz w górnej pozycji. Moja wina bo nie dokręciłem za mocno górnego mikrowyłącznika i urządzenia pokazało błąd. Poprawiłem tą krańcówkę sprawdziłem górną i dolna. Wszystko OK.

  Świeci się kontrolka czerwona wykrzyknik w trójkącie i migają kontrolka przy przycisku espresso oraz przy kawie podwójnej, przy próbie wyłączeni ekspres nie wykonuje, żadnego AUTOTESTU tak jak powinien.
  Pytanie, czy istnieje jakiś reset ekspresu który można by zastosować, czy może w momencie kiedy ta górna krańcówka nie załapała w odpowiednim momencie coś mogło ulec przegrzaniu albo przepaleniu?
  Myślałem, także ze zaparzacz źle złożyłem, ale sprawdziłem to przekręcając za koło pasowe silnika cały zakres ruchu bloku zaparzającego i też jest ok.

  Macie jakiejś pomysły ?
 • #2
  Krzysztof Druś
  Level 21  
  Szukałeś na YouTube?
 • #3
  p_iwaniuk
  Level 10  
  Chciałbym :). Niestety u mnie od razu po uruchomieniu ekspresu świeci trójkąt z wykrzyknikiem oraz dwie kontrolki. W momencie uruchamiania ekspresu nie wykonuje pozycjonowania zaparzacza.
 • #4
  Krzysztof Druś
  Level 21  
  A trzasków nie było słychać może coś jednak pękło lub przestawiło.
 • #5
  p_iwaniuk
  Level 10  
  No, właśnie było słychać pracę zaparzacza po smarowaniu, ale od razu wyłączyłem. Rozebrałem, jeszcze raz wszystko nic się nie wyłamało. Wszystko jest całe. Potem manualnie przekręciłem ręką cały zakres pracy zaparzacza nic się nie działo. Zastanawiam, się czy nie ma tam jakiego zabezpieczenia przed przeciążeniem napędu. I czy to jest jednorazowe czy można jakoś zrobić reset.
 • #6
  Krzysztof Druś
  Level 21  
  Tak daleko nie sięgałem nigdy więc nie bardzo mogę coś w tym temacie się wypowiedzieć.
  Może za krótko z sieci był wyłączony jakaś krańcówka nie załącza ?Może dłużej włącznik przytrzymać nie wiem nigdy tak nie miałem już od dawna nic nie naprawiałem z kawiarek .
 • #7
  p_iwaniuk
  Level 10  
  No więc tak. Pokombinowałem z przyciskami i udało mi się przyciskiem ruszyć napęd zaparzacza. Uruchomił się, ale przy selftest znowu nie zamknął zaparzacza w pozycji do pracy. Więc coś gdzieś pokiełbasiłem, ale faktycznie jest kombinacja przycisków którymi wywołujesz test urządzenia.
 • Helpful post
  #8
  Krzysztof Druś
  Level 21  
  No to trochę podpowiedziałem :D
  Ja bym się cofnął do tego co uszczelki były smarowane.
  Bo tłok był wyciągany.
 • #9
  p_iwaniuk
  Level 10  
  Krzysztofie,
  Przy ekspresach jest tak, że wszystkiego jesteś pewien ale nie działa. Ja przy tym ekspresie siedziałem do 2 w nocy. Pierwszy raz mam na warsztacie DeLonghi. Sprawa wygląda tak, jak wszystko poskładałem, to że założyłem nową krańcówkę górną. Więc jak dokręcałem śrubkę tej krańcówki to mi od razu zamykała obwód. Muszę ją przełożyć żeby miejsce styku wpadło w taki otwór od górnego tłoka.
  Na przyszłość gdybyś potrzebował resetu to trzeba wyłączyć ekspres dwa górne przyciski, POWER i PARA i włączyć przełącznikiem ekspres. pote, włączyć i będzie grało.
  Dzięki, czasem potrzeba kogoś kto podrzuci i zmotywuje ;)
  Pozdrawiam
 • #10
  p_iwaniuk
  Level 10  
  W trakcie SELFTESTU zaparzacz posuwał się do góry maksymalnie, ale po osiągnięciu pozycji do zaparzania nie poprzestawał naciskać.
  Żle założony górny mikrowyłącznik zaparzacza.